VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj bojuje, aby ušetřil na sankcích

Karlovarský kraj – Snížit co nejvíce při využití všech dostupných prostředků finanční postihy u projektů, které byly realizovány s přispěním Evropské unie. To je v současnosti úkol Karlovarského kraje i jeho příspěvkových organizací.

3.6.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Rozdíly mezi navrženými opravami a konečnými sankcemi jsou vysoké. Proto se vyplatí bojovat.
Úspěšná byla mimo jiné i obrana Karlovarské krajské nemocnice proti původně stanovené korekci 14 milionů korun u dvou projektů na pořízení přístrojového vybavení.
V rámci námitkového řízení poskytovatel dotace, kterým byl Regionální operační program Severozápad, snížil korekci o 9 milionů korun na 5 milionů korun. Karlovarská krajská nemocnice uplatní po ukončení projektů obranu proti stanoveným korekcím pomocí sporného řízení.
„Evidujeme řadu projektů, u kterých proběhly kontroly a audity bez toho, aniž by byly shledány nějaké nedostatky. Během následných kontrol však byla zjištěna závažná pochybení. To jen ukazuje na špatné nastavení celého kontrolního systému. Proti každému finančnímu postihu se proto bráníme nejrůznějšími způsoby, podáváme námitky, odvolání, rozklady, připravujeme spory z veřejnoprávních smluv a správní žaloby," uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel. Dalším úspěchem kraje je nedávné rozhodnutí Generálního finančního ředitelství o prominutí daně.

A to u projektu na vytvoření Atlasu zajímavostí v Karlovarském kraji, který byl financován ze Společného regionálního operačního programu. Původní odvod za porušení rozpočtové kázně 5,5 milionu korun byl po odvolacím řízení snížen na 576 tisíc korun. Nejvyšší platební výměr byl vyměřen za pochybení při přípravě a výstavbě Centra technického vzdělávání v Ostrově. Původně uložený odvod za porušení rozpočtové kázně ve výši 355 milionů korun byl snížen na čtvrtinu, tedy na 88 milionů korun. Přestože došlo ke snížení odvodu, Karlovarský kraj s jeho výší nadále nesouhlasí a u Úřadu Regionální rady, který spravuje Regionální operační program Severozápad, proto podal odvolání.
Informace o finančních postizích včetně realizovaných postupů jsou nyní zveřejněny na internetových stránkách Karlovarského kraje u usnesení ze zasedání Rady Karlovarského kraje. Informace jsou aktualizovány vždy k prvnímu dni daného kalendářního měsíce.

Autor: Vladimír Meluzín

3.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Ilustrační foto

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení