VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajská opozice se zlobí kvůli koncepci lůžkové péče

Karlovarský kraj - Krajští zastupitelé znovu otevřeli koncepci uspořádání akutní lůžkové péče v Karlovarském kraji. A tentokrát už ji schválili. Přes kritiku opozice.

16.10.2015 3
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Opozice požadovala, aby ji nejprve připomínkovala veřejnost, poté byly tyto podněty do materiálu zapracovány a pak by jej krajské zastupitelstvo odsouhlasilo. A také že ke koncepci opozice téměř nemohla nic říct. „Proběhla jenom diskuse několika zastupitelů o tom, zda tuto koncepci přijmout, či nepřijmout. Trvala 52 minut a největší část z ní ukrajoval svými pseudohistorickými exkurzemi náměstek hejtmana Jakub Pánik. Celá debata se točila ohledně toho, zda se vůbec jedná o koncepci a především zda tento klíčový dokument, který by měl určovat směřování lůžkové zdravotní péče v našem kraji po řadu dalších let, umožníme připomínkovat, tj. jestli o ní budeme vůbec diskutovat!" ohradil se krajský zastupitel Robert Pisár (ALTERNATIVA). Náměstek Pánik (ČSSD) ale kritiku odmítl a zdůraznil, že k analýze, kterou si kraj nechal vypracovat, se odborná i laická veřejnost vyjádřit může a tyto podněty kraj přivítá. „Toto je začátek. Jde o živý dokument, který budeme postupně dopracovávat o lékařské a ekonomické připomínky. Musíme ale nějak začít," zdůraznil.

Jak by mělo v budoucnu vypadat zdravotnictví v kraji, o tom politici diskutují už roky. S mizivými výsledky. Analýza, kterou nyní mají v ruce, už ale jasně definuje problémy v tomto resortu: Chybí jednotná koncepce, nízká spokojenost zaměstnanců a neefektivně spolupracující zdravotnická zařízení v kraji, který má nejvyšší fluktuaci pacientů za zdravotní péčí mimo kraj.

Zdravotnictví se bude do roku 2020 utvářet ve struktuře na sebe navazujících pracovišť. Nejvyšším stupněm specializované a superspecializované zdravotní péče bude Nemocnice Karlovy Vary. Součástí systému pak budou další tři nemocnice, Cheb, Sokolov a Ostrov, které mají zpracovaný svůj investiční generel a budou modernizovány. Základ systému zdravotnických zařízení bude doplněn plně funkční zdravotnickou záchrannou službou. Toto dodržování systému oborové zdravotní péče v kraji by měl hájit krajský odborník vybavený dostatečně silnými pravomocemi i povinnostmi .

Autor: Ivana Kalinová

16.10.2015 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení