VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajští radní diskutovali o aktuálním dění s představiteli Žlutic

Žlutice - Krajští radní se setkali s představiteli města Žlutice, aby společně diskutovali o aktuálním dění na Žluticku a potřebách oblasti. Hovořili mimo jiné o zaměstnanosti, budoucnosti Střední lesnické školy Žlutice nebo o nedostatku praktických lékařů.

5.5.2016
SDÍLEJ:

NA VENKOVĚ. Radní kraje zamířili do Žlutic na městský úřad. Na snímku zleva hejtman Martin Havel a starosta Václav Slavík.Foto: Foto pav

„Se svými protějšky ve Žluticích jsme se chtěli osobně setkat proto, abychom mohli přímo jednat o tom, co je trápí, ale také je informovat například o nových dotačních programech, které by město mohlo využít," uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Žlutice mají v současnosti 2400 obyvatel a hospodaří s rozpočtem okolo 35 milionů korun. Podle starosty Václava Slavíka se ve městě daří spolkové činnosti, zastupitelé nyní pracují na územním plánu a ambicí vedení města je získat zpět Žlutický kancionál, který je uložen v knihovně pražského Památníku národního písemnictví.

Město má nezaměstnanost ve výši asi 13 17 procent, snaží se proto například využít uchazeče o zaměstnání na veřejně prospěšné práce. Další možnost ke zvýšení zaměstnanosti nastínil náměstek hejtmana Jakub Pánik. „V průmyslové zóně v Ostrově vyrostla nová hala firmy WITTE, která stále shání pracovní síly, a to nejen do Ostrova, ale i do svého závodu v Nejdku. Další řada firem v kraji je na tom podobně. I když je ze Žlutic problém s dojížděním, chtěl bych upozornit na nový příspěvek poskytovaný úřadem práce právě na dopravu do zaměstnání. Na ten mají nárok dlouhodobě nezaměstnaní z našeho regionu," řekl Pánik.

Vedení města se také zajímalo o další osud lesnické školy zřizované krajem. Po odvolání ředitele zatím nebyl vybrán jeho nástupce. „Sám jsem školu po odvolání ředitele navštívil a ujistil jsem pedagogy, že toto zařízení patří k unikátním nejenom v systému školství našeho regionu, ale celé republiky. Proto pokud bude zájem studentů, rozhodně chceme, aby škola nadále fungovala jako dosud," zdůraznil krajský radní Edmund Janisch. Náměstek hejtmana Jiří Červenka také ocenil snahu pedagogů školu všestranně rozvíjet.

Náměstek hejtmana Miloslav Čermák informoval vedení města o tom, že bude vyhlašována výzva v rámci Integrovaného regionálního operačního programu, v rámci které bude možné čerpat peníze na vybudování komunitních center.

Právě takové centrum město plánuje zřídit, a vyžádalo si proto detailní podklady. Žlutice se také do budoucna obávají problému s praktickým lékařem, díky intervenci kraje se naštěstí jedné z lékařek podařilo získat smlouvu se zdravotní pojišťovnou. Dětský lékař do města zajíždí pouze na hodinu denně. (pav)

Autor: Redakce

5.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

Starosta ocenil obětavou sousedku

Cheb – Jak nebezpečný může být oxid uhelnatý, se nedávno přesvědčili rodiče z Chebu.

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení