VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Míří k vám statistici

Karlovarský kraj - Velké statistické šetření životních podmínek a příjmů českých domácností začalo a potrvá až do 5. června. V Karlovarském kraji se bude týkat 260 domácností.

9.2.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Cílem šetření, které probíhá formou osobního rozhovoru respondentů s tazateli Českého statistického úřadu (ČSÚ), je získat aktuální data pro hodnocení sociální a ekonomické situace obyvatel ČR. „V Karlovarském kraji navštíví tazatelé ČSÚ 260 náhodně vybraných domácností. Z toho v okrese Karlovy Vary 103 domácností, v okrese Sokolov 77 domácností a v okrese Cheb 80 domácností," uvedla Jaroslava Šenitková, ředitelka Krajské správy ČSÚ v Karlových Varech.

Odborně vyškolení tazatelé budou při oslovení domácnosti předkládat průkaz tazatele společně s občanským průkazem a pověřením nebo průkazem zaměstnance ČSÚ. Oprávněnost návštěvy lze ověřit na telefonu 353 114 512 Krajské správy ČSÚ v Karlových Varech. O konání tohoto šetření byli předem informováni starostové dotčených měst a obcí a Policie ČR. „ČSÚ důsledně dbá na ochranu zjištěných údajů. Ochrana osobních údajů je zajištěna ve všech fázích šetření. Anonymizované výstupy neumožní identifikaci konkrétní domácnosti či osoby, originály vyplněných dotazníků budou po zpracování skartovány. Všichni zúčastnění pracovníci ČSÚ jsou také ze zákona vázáni mlčenlivostí," podotkla Šenitková.

„Výsledky jsou cenným zdrojem informací o změnách ve složení domácností a o výši a struktuře jejich příjmů. Ukazují i vývoj podílu populace ohrožené chudobou a sociálním vyloučením," uvedla předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová. Na národní úrovni se výsledky uplatňují mimo jiné při přípravě nástrojů sociální politiky státu a jsou podkladem pro hodnocení jejího dopadu na životní úroveň občanů. Umožňují rovněž mezinárodní srovnání, jelikož do šetření je zapojeno 32 evropských zemí.

Autor: Vladimír Meluzín

9.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení