VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Míří k vám statistici

Karlovarský kraj - Velké statistické šetření životních podmínek a příjmů českých domácností začalo a potrvá až do 5. června. V Karlovarském kraji se bude týkat 260 domácností.

9.2.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Cílem šetření, které probíhá formou osobního rozhovoru respondentů s tazateli Českého statistického úřadu (ČSÚ), je získat aktuální data pro hodnocení sociální a ekonomické situace obyvatel ČR. „V Karlovarském kraji navštíví tazatelé ČSÚ 260 náhodně vybraných domácností. Z toho v okrese Karlovy Vary 103 domácností, v okrese Sokolov 77 domácností a v okrese Cheb 80 domácností," uvedla Jaroslava Šenitková, ředitelka Krajské správy ČSÚ v Karlových Varech.

Odborně vyškolení tazatelé budou při oslovení domácnosti předkládat průkaz tazatele společně s občanským průkazem a pověřením nebo průkazem zaměstnance ČSÚ. Oprávněnost návštěvy lze ověřit na telefonu 353 114 512 Krajské správy ČSÚ v Karlových Varech. O konání tohoto šetření byli předem informováni starostové dotčených měst a obcí a Policie ČR. „ČSÚ důsledně dbá na ochranu zjištěných údajů. Ochrana osobních údajů je zajištěna ve všech fázích šetření. Anonymizované výstupy neumožní identifikaci konkrétní domácnosti či osoby, originály vyplněných dotazníků budou po zpracování skartovány. Všichni zúčastnění pracovníci ČSÚ jsou také ze zákona vázáni mlčenlivostí," podotkla Šenitková.

„Výsledky jsou cenným zdrojem informací o změnách ve složení domácností a o výši a struktuře jejich příjmů. Ukazují i vývoj podílu populace ohrožené chudobou a sociálním vyloučením," uvedla předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová. Na národní úrovni se výsledky uplatňují mimo jiné při přípravě nástrojů sociální politiky státu a jsou podkladem pro hodnocení jejího dopadu na životní úroveň občanů. Umožňují rovněž mezinárodní srovnání, jelikož do šetření je zapojeno 32 evropských zemí.

Autor: Vladimír Meluzín

9.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotní akce Motýlí běh.
19

Lidé podpořili Motýlím během domácí hospic

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Zimní stadion byl plný tvrdých pěstí

Mariánské Lázně - Již poosmé se mohli příznivci zápasů K-1, MMA a zápasů v thajském boxu těšit na tradiční mariánskolázeňskou Noc boje na mariánskolázeňském zimním stadionu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Vjezd pro auta na „Masaryčku“ bude o hodinu zkrácen

Karlovy Vary - O jednu hodinu méně budou mít k dispozici zásobovací automobily pro vjezd na pěší zónu T. G. Masaryka.

Tolik volných míst nikdy nebylo, řada firem hledá zaměstnance

Karlovarský kraj - Tuzemské ekonomice se daří a nabídka volných pracovních míst snad nikdy nebyla tak velká, jako v září. Platí to jak pro Českou republiku, tak i v krajském měřítku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení