VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice v plusu. Podruhé

Karlovarský kraj - Karlovarská krajská nemocnice (KKN) zakončila rok 2015 kladným hospodářským výsledkem. Vyplývá to z neauditovaných výsledků společnosti. Po letech ztrátového hospodaření se tak největší zdravotnické zařízení v regionu pohybuje už druhým rokem v kladných číslech.

19.2.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

„Podle předběžných výsledků by KKN měla za uplynulé období vytvořit kladný hospodářský výsledek ve výši několika set tisíc korun. To má pro nemocnici a její zaměstnance obrovský morální význam, protože nemocnice skončila v kladných číslech už podruhé za sebou, po letech milionových ztrát. Je to pro nás zároveň potvrzení toho, že nový management nemocnice zvolil správnou cestu, a díky patří rozhodně všem zaměstnancům," uvedl náměstek hejtmana Jakub Pánik (ČSSD). Potěšen je i David Bracháček, ekonomický ředitel KKN. „Zásadní měrou se na tomto výsledku podílely především vnitřní úspory. Těch jsme dosáhli souborem různých opatření. Šlo například o zefektivnění výběrových řízení, redukci administrativy nebo efektivnější nakládání se zdravotnickým i nezdravotnickým materiálem," uvedl. Podle hejtmana Martina Havla (ČSSD) by úspory měly přinést například částečné zateplení budovy porodnice v Chebu. „Hlavní snahou bude udržet vyrovnané hospodaření nemocnice i v příštích letech. Smyslem našeho snažení není vytváření milionových zisků nemocnice. Všechny vydělané peníze chceme vracet zpět, především do mezd zdravotníků a ostatních zaměstnanců nemocnice v roce 2017 a dalších letech," zdůraznil hejtman Havel.

Mezi konkrétní opatření patří například zlepšení kódování výkonů a fakturace zdravotním pojišťovnám, zavedení vnitřního auditu v nemocnici nebo efektivnější údržba nemocničního areálu. Kladný hospodářský výsledek přitom nemocnice udržela druhým rokem i přes stále se zmenšující objem objednávky veřejné služby od Karlovarského kraje. Ta se týká chodu některých pro obyvatele regionu klíčových, nicméně z principu ekonomicky ztrátových pracovišť nemocnice, jako je například lůžkové infekční oddělení. Meziročně se tato objednávka snížila o téměř dva miliony a s jejím dalším poklesem se počítá i v roce 2016. Provozní náklady nemocnice by se přitom měly snižovat i letos.

„Přispějí k tomu investice, které se v karlovarské i chebské části KKN realizovaly právě v roce 2015. Jde například o projekt centralizace lékařské péče. Díky němu mohli zdravotníci v Karlových Varech opustit zcela nevyhovující budovy. Mezi hlavní úkoly pro rok 2016 patří především ekonomické řízení lékové politiky a maximalizace výnosů vlastních lékáren. „V tomto směru ještě vidíme značné rezervy a možnosti vytvoření dalších finančních prostředků využitelných pro navyšování mezd zaměstnanců Karlovarské krajské nemocnice. Proto jsem požádal ekonomického ředitele, aby se nemocnice zaměřila i tímto směrem," shrnul Jakub Pánik.

Karlovarská krajská nemocnice je největším zdravotnickým zařízením na území Karlovarského kraje. Jejím zřizovatelem je Karlovarský kraj a skládá se z nemocnic v Karlových Varech a Chebu. Zároveň s 1200 pracovníky jde o jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu. V roce 2015 KKN ošetřila téměř 37 tisíc hospitalizovaných a více než 720 tisíc ambulantních pacientů.

Autor: Ivana Kalinová

19.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Ilustrační foto

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení