VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová zastávka je porcelánová

Nová Role - Na mapě zastávek zajímavých pro všechny, kdo míří do Karlovarského kraje, přibyla jedna nová, porcelánová. V Nové Roli dokončila společnost Thun 1794 komplexní Centrum služeb pro turisty a díky němu je nyní v porcelánce ucelený návštěvnický okruh. Obdobným počinem se zatím může pochlubit jenom několik málo firem.

3.12.2015
SDÍLEJ:

Otevření nového návštěvnického centra v porcelánce Thun.Foto: Foto a video Deník Vladimír Meluzín

Na začátku projektu byla myšlenka přiblížit výrobu porcelánu co nejvíce lidem a umožnit jim vstup přímo do závodu. „Návštěvnické centrum provozuje Archa Loket, která má dlouholeté zkušenosti v oblasti cestovního ruchu. Společnou prací jsme vytvořili produkt takzvané industriální turistiky. Součástí návštěvnického centra je například i Porcelánová školička, která umožňuje dětem z mateřských a základních škol vyzkoušet si, jak se porcelán vyrábí," uvedl generální ředitel společnosti Thun 1794 Vlastimil Argman.

K již fungujícímu návštěvnickému centru se školičkou, jímž prošlo od poloviny roku 2013 do konce října letošního roku už kolem 12 000 lidí, teď nově přibyl takzvaný shoroom s galerií a kinosálem. Tady vlastně vždy začnou prohlídky pokračující směrem do výrobních prostor.

Porcelánka v Nové Roli se tak stává první porcelánkou v České republice, která disponuje uceleným návštěvnickým okruhem a přináší na trh industriální turistiky v Karlovarském kraji komplexní řešení této stále žádanější služby.

„Návštěvnický okruh velmi úzce spolupracuje s obdobným centrem sklárny Moser a likérky Jan Becher. V právě dokončené Porcelánové zastávce má návštěvník možnost nahlédnout do současné výroby českého porcelánu a těžby kaolinu, dominantní suroviny pro výrobu porcelánu. Součástí zastávky je i sociální zařízení, občerstvení a prodejna porcelánu," uvedl Argman.

Část návštěvnického centra v Thunu je dílem designéra Borise Klimeka, který byl odbornou porotou vybrán k realizaci projektu. „Ústředním motivem navrženého multifunkčního prostoru je příběh porcelánu," poznamenal Klimek.

Autor: Vladimír Meluzín

3.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení