VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O dostavbě D6 se znovu diskutovalo u kulatého stolu

Karlovarský kraj - Zástupci Karlovarského kraje, Senátu a Parlamentu ČR, starostové, představitelé Ředitelství silnic a dálnic či Krajské hospodářské komory se sešli u kulatého stolu, aby se vzájemně informovali o aktuální situaci týkající se dostavby dálnice D6.

17.11.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Podle poslankyně Markéty Wernerové, která jednání vedla, slouží pravidelné akce k tomu, aby kraje a obce po trase měly dostatek informací od zástupců Ředitelství silnic a dálnic nebo ministerstev dopravy a životního prostředí o přípravě staveb jednotlivých částí D6. „Prioritou je pro nás především sledovat průběh přípravy tří úseků, které by se měly začít budovat v příštím roce. Jde o obchvat Lubence, obchvat Řevničova a úsek Nové Strašecí Řevničov. Ve všech třech případech bylo zahájeno výběrové řízení na zhotovitele stavby, dlouhou dobu nicméně trvá vydání závazného stanoviska Ministerstva životního prostředí, na základě kterého lze mimo jiné žádat o stavební povolení," uvedla Markéta Wernerová.

Jak uvedl ředitel úseku výstavby Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl, závazné stanovisko MŽP ČR ke všem třem uvedeným akcím na D6 by mělo být hotovo pravděpodobně na konci ledna 2017, pak by bylo možné o stavební povolení žádat.

Ředitel Správy Karlovy Vary Ředitelství silnic a dálnic Lukáš Hnízdil seznámil přítomné s riziky, která mají vliv na rychlost dostavby. Patří mezi ně hlavně problematická majetková příprava, tedy výkupy, směny a případně vyvlastnění pozemků, možnost námitek proti výsledkům zadávacích řízení na zhotovitele staveb i to, že řada úseků musí projít novým posuzováním vlivu na životní prostředí. „Například v případě části od Nového Strašecí do Řevničova zbývá řešit výkup pozemků od jedenadvaceti vlastníků," dodal Lukáš Hnízdil a upozornil, že přípravy staveb komplikují také příliš dlouhé vyvlastňovací procesy. Z toho důvodu poslankyně Markéta Wernerová přislíbila, že bude jednat se zástupci krajů, aby apelovali na obecní a městské úřady, jež mohou vyvlastňování urychlit. Jak uvedl starosta Řevničova Jiří Petráček, vyvlastnění pozemků se obce nebrání. I přesto, že nejde o populární krok, zabrání vlastníkům pozemků spekulovat s cenou.

Senátor Jan Horník navrhl, aby se urychlením staveb zabýval odborný koordinátor, který by pomohl Ředitelství silnic a dálnic kromě jiného v urychlení výkupů. Podle slov náměstka hejtmana Miloslava Čermáka by kraj mohl pomoci najít příslušné odborníky a následně i jejich činnosti podpořit. Zástupci Krajské hospodářské komory zase upřednostňují možnost spolupráce ŘSD s externí firmou.

Na trase D6 z Karlových Varů do Nového Strašecí zbývá dostavět 82 kilometry dálnice. Jedná se celkem o 12 úseků. Podle příslibu ŘSD by se tři z nich mohly začít stavět v příštím roce. (pav)

Autor: Vladimír Meluzín

17.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení