VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příčina všech sporů? Kabelová televize

Horní Slavkov – V jednom kuse nefungovala kabelová televize i úklid města se podle mě zhoršil. Výši odměn ředitele technických služeb (TS) ani příjmy a výdaje na kabelovku mi na úřadě říct odmítli, stěžuje si Eva Polívková z Horního Slavkova. Jedná se o obchodní tajemství a hrubý zásah do volné soutěže, oponuje radnice.

31.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Tesař

Prvotním problémem bylo špatné fungování kabelové televize, kterou mají na starosti technické služby. „Každou chvíli to nefungovalo, vypadávalo, kostičkoval se obraz,“ popsala Eva Polívková problémy s televizí. Stěžovala si tedy řediteli technických služeb. Podle svých slov marně. „Pan ředitel mi řekl, že je všechno v pořádku, že jenom já si pořád stěžuju,“ pokračovala. Že k výpadkům kabelové televize docházelo, připouští i bývalý ředitel technických služeb Josef Peroutka. Nesouhlasí ale s tím, že se tím nezabývali. „Fungování kabelové televize jsme s paní Polívkovou řešili. Ona nechtěla uznat práci našeho technika, který jí řekl, že tam má závadu. Paní Polívková si vzala svého technika a ten jí řekl, že na její straně závada není,“ vysvětlil problém ze svého hlediska bývalý ředitel Peroutka. V prázdninovém zpravodaji města byla zveřejněna i omluva technických služeb, ve které se mimo jiné uvádí: „K přerušení služeb došlo mimo jiné z důvodu porušení optického kabelu v objektu Školní 847 třetí osobou a tato událost byla postoupena k šetření Policii České republiky. Technici TV Imperium začali závadu okamžitě odstraňovat.“

Protože nespokojenost Evy Polívkové trvala ale několik let, chtěla nejprve, aby jako dům platili za kabelovou televizi méně, a nakonec se rozhodla pro vlastní připojení. „Měla jsem toho fakt dost, nefungovala ani komunikace, ani servis, tak jsme se od městské kabelovky odpojili,“ uvedla.

Eva Polívková nebyla nespokojená jen s fungováním kabelové televize, ale za bývalého vedení TS se zhoršil podle ní i úklid města. „Na jiné věci si nikdy nestěžovala,“ je udiven Peroutka. Když se dozvěděla o odměnách pro ředitele Peroutku, byla překvapená. „Když někdo dělá dobrou práci, ať dostane odměnu, ale když je něco, co dlouhodobě funguje špatně, tak proč?“ ptá se. Podala tedy na úřad žádost o zveřejnění výše odměny, ale dočkala se zamítavé odpovědi. „Oni pořád chtějí něco tutlat. Na podzim byl úřad vyhodnocen jako vstřícný úřad s transparentním hospodařením, tak to mi nejde dohromady,“ říká. „Prémie schvaluje rada města na návrh jednatelů té společnosti. Jednatelé jsou zástupci města a hlídají chod společnosti, kontrolují pana ředitele. A jednatel vždy zdůvodňuje, proč by měl ředitel odměnu dostat,“ vysvětlil starosta města Alexandr Terek. Paní Polívková se odvolala na krajský úřad a na základě rozhodnutí kraje radnice výši odměn sdělila. Co ale ani po třech odvoláních zveřejnit nechce, jsou příjmy a výdaje kabelové televize. „Považujeme to za hrubý zásah do volné soutěže,“ konstatoval starosta. Město poskytlo pouze ty informace, které jsou volně k dispozici. „Ve dvou částech se domníváme, že se jedná o obchodní tajemství. V této chvíli jsme tedy opět nevyhověli žádosti žadatelky, protože na tomto našem odborném názoru trváme,“ doplnil tajemník Martin Stark.

Autor: Lucie Žippaiová

31.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bezpečný virtuální svět?

Ilustrační foto

Řidiči, zpomal! Je mokrá silnice

Při úterní nehodě se zranilo osm lidí, z toho čtyři těžce

Karlovarsko - Čtyři těžká a čtyři lehká zranění - to je výsledek vážné nehody, která se stala v úterý po 21. hodině u Děpoltovic.

Garsonky pro netopýry jsou připravené na zimu

Nová Role - Netradiční podnájemníky mají v novorolské radnici. Do fasády přímo nad starostovnou se jim pravidelně každou zimu stěhují netopýři.

Geologové přišli o speciální přístroj

Cheb – O speciální přístroj za téměř milion korun přišli geologové.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení