VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pro obce má kraj 11,1 milionu

Karlovarský kraj - Na více než jedenáct milionů korun mohou dosáhnout obce v Karlovarském kraji v rámci Programu obnovy venkova. Peníze z tohoto dotačního titulu jsou určené pro obce s počtem obyvatel do dvou tisíc. O příspěvek mohou požádat do poloviny února.

30.1.2016
SDÍLEJ:

PENÍZE Z DOTACÍ lze využít například i na opravu komunikací nebo dalších veřejných ploch. Až 60 procent nákladů z realizovaných akcí uhradí kraj obcím, které loni uspěly v soutěži Vesnice roku. Byla mezi nimi i Krásná na Chebsku (na snímku).Foto: Ilustrační foto Deník bur

V letošním roce bude Karlovarský kraj rozdělovat peníze ve třech dotačních titulech. Finance jsou určeny na obnovu a údržbu venkovské zástavby, na úpravu veřejných prostranství a zeleně a na rekonstrukce a výstavbu místních komunikací, včetně pěších stezek či veřejného osvětlení. Dalších pět milionů korun je pak určeno na činnost manažerů mikroregionů, nadací či spolků.

„Chceme pomoci hlavně těm menším obcím, které nedosáhnou na dotace například z evropských fondů, protože nedokáží zajistit spolufinancování. Každoročně je o krajské příspěvky velký zájem," uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Žádost mohou obce podat ještě do 15. února. Pokud uspějí, získají příspěvek až do výše poloviny nákladů na přihlašovanou akci. O něco více, konkrétně až 60 procent nákladů, může Karlovarský kraj podle pravidel uhradit těm obcím, které loni zabodovaly v soutěži Vesnice roku a odnesly si z ní jako ocenění zlatou, modrou, bílou, zelenou nebo oranžovou stuhu.

Maximální částkou, na niž mohou obce takříkajíc dosáhnout, je u nejmenších obcí do pěti stovek obyvatel 170 000 korun. Větší obce, jejichž počet obyvatel se blíží ke 2 000, mohou získat maximálně 100 000 korun.

Formuláře pro zpracování žádostí jsou k dispozici na internetových stránkách Karlovarského kraje. Odbor regionálního rozvoje krajského úřadu nabízí vedení obcí při sestavování žádostí metodickou pomoc. „V loňském roce jsme ve zmíněných třech dotačních titulech Programu obnovy venkova schválili příspěvky pro 71 obcí v celkovém objemu 10,5 milionu korun. Nejčastěji se s pomocí kraje stavěly či opravovaly komunikace, chodníky, náměstí, dětská hřiště, vyměňovalo se veřejné osvětlení, rekonstruovaly školy a kulturní sály," poznamenal Havel.

Dotační program je určen rovněž na údržbu sportovních, zdravotnických a sociálních zařízení, hasičských zbrojnic, autobusových zastávek, hřbitovů nebo drobné architektury.

Zhodnocovaný majetek však musí být ve vlastnictví žádající obce.

Autor: Vladimír Meluzín

30.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení