VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školy mají zájem o větší spolupráci se zaměstnavateli

Karlovarský kraj - Vhodného zaměstnavatele pro spolupráci hledá obtížně téměř 40 procent středních a vyšších odborných škol v Karlovarském kraji. Jen asi čtvrtina z nich ale vytváří dlouhodobější strategie a plány na spolupráci. Vyplynulo to z průzkumu Národního ústavu pro vzdělávání.

17.7.2016
SDÍLEJ:

SPOLUPRÁCE ŠKOL se zaměstnavateli je důležitá kvůli praxi studentů a uplatnění po absolvování školy.Foto: Ilustrační foto Deník mel

Východiskem pro řešení tohoto stavu se v příštích šesti letech mohou stát takzvané akční plány.

Průzkum je součástí projektu Podpora krajského akčního plánování (P-KAP). „Průzkum poslouží jako jeden ze zdrojů informací ke stanovení priorit krajů a škol v oblasti vzdělávání a k tvorbě tzv. krajských akčních plánů a školních akčních plánů či plánů aktivit pro rozvoj vzdělávání ve škole. Na jejich základě budou školy moci čerpat finance z Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání," uvedla Helena Úlovcová, pověřená řízením Národního ústavu pro vzdělávání. Sběr dat se uskutečnil formou internetového dotazování. Podrobné výsledky šetření pro jednotlivé kraje jsou k dispozici na stránkách projektu.

Za hlavní bariéru, která komplikuje spolupráci škol, firem a dalších partnerů, považují školy podle průzkumu nedostatečnou disciplínu a motivaci žáků pro práci v reálném pracovním prostředí. Značná část škol v regionu se dále potýká s finanční náročností povinných zdravotních prohlídek a pojištění žáků. Stejně tak školy zmiňují malou dostupnost firem v daném oboru.

Cílem aktivit krajského akčního plánování je sladění vzdělávací politiky na školské, krajské a národní úrovni a zkvalitnění vzdělávání. Kromě spolupráce škol se zaměstnavateli to znamená mimo jiné i podporu polytechnického vzdělávání, kompetencí k podnikavosti nebo rozvoj kariérového poradenství. Projekt P-KAP bude v procesu akčního plánování školám i krajům poskytovat metodickou podporu.

Autor: Vladimír Meluzín

17.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tahák obstará Ostrov, vyzve Toužim

Primátor Petr Kulhánek

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora K. Varů

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Loket – Vyburcovat fanoušky karlovarských hokejistů k podpoře klubu. Ukázat, že při svých hráčích stojí, i když se jim zrovna nedaří.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

Ostrov – Již před startem podzimní části krajského přeboru ostatní účastníci krajského zájezdu označili ostrovský FK jako hlavního aspiranta na triumf v nejvyšší krajské fotbalové soutěži, za což je pěkný bonus v podobě postupu do divize.

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Abertamy - Občané Abertam a Hřebečné zareagovali na výzvu zaslat návrhy na změny ohledně parkovacích míst a dopravní situace obecně. Co tomuto požadavku předcházelo, jak to dopadlo a co se bude dít dál?

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení