VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Hruškové by mohla vyrůst až stovka parcel pro rodinné domy

Sokolovsko – Sokolov chce do lokality přivést inženýrské sítě. Poté se soukromníky vytvořit parcely

28.9.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv VLP

Až stovku parcel pro rodinné domy chce v budoucnu připravit město Sokolov v nedaleké osadě Hrušková. Prozatím tam plánuje dovést vodu a kanalizaci a umožnit tak další rozvoj lokality. Je totiž jednou z mála, kde mohou ještě lidé postavit nové rodinné domy. Jinak ze Sokolova odcházejí a stavějí jinde. Jen přivedení inženýrských sítí do Hruškové by podle odhadů vyšlo na zhruba 30 milionů korun.

„Město má v této oblasti spoustu volných pozemků, které by do budoucna mohly být využity na stavbu rodinných domů. Pozemky tam má i řada soukromých vlastníků, kteří by také chtěli do nich investovat. Město proto dlouhodobě připravuje zainvestování Hruškové. Projekt je připraven a nyní domlouváme s vlastníky souhlasy s umístěním stavby," uvedl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Podle něj by na začátku příštího roku mělo být vše připraveno pro to, aby Sokolov mohl požádat o dotaci. Plánuje ji z Operačního programu Životní prostředí.

Hrušková leží zhruba dva kilometry nad Sokolovem. Nejbližší voda a kanalizace jsou u koupaliště Michal. V současné době mají občané Hruškové septiky. Zdroj vody sice mají, ale pro nové obyvatele budoucích stavebních parcel by nestačil.

Sokolov nyní vlastní v Hruškové, kde žije 53 obyvatel, pozemky pro desítky parcel. Část z nich v minulých letech vykoupil za čtyři miliony korun. Přesněji to bylo 20 tisíc čtverečních metrů po 200 korunách za metr, vykoupených od tří majitelů. Spolu se soukromými pozemky je tak možné v osadě vytvořit až stovku parcel pro rodinné domy.

Jakobec si netroufá odhadnout, jaké budou náklady na jejich přípravu. Město musí podle něj zvážit náklady na zasíťování, tak aby se prodejem parcel náklady městu vrátily. Prodejní cena přitom asi nebude tak vysoká, jako je za pozemky v zastavěné části Sokolova.

Podle zkušeností je zájem především o pozemky, které nejsou ve stráni či jsou na atraktivních místech.
Vedení města slíbilo, že připraví a nabídne k prodeji hned několik parcel v celém Sokolově.

„Připravujeme k prodeji několik stavebních parcel, a to v různých částech města," řekl další místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček. Jako příklad uvedl ulice Roháčovu nebo Lipovou. Dalších zhruba pět parcel bude město nabízet v lokalitě Vítězná. Zde se však musí vybudovat protihlukový val u nedaleké frekventované silnice. Dalších 4400 metrů čtverečních je v sokolovské lokalitě Šenvert. Pozemky však nejsou ještě stavebně připravené. Chybí inženýrské sítě, a tak musejí zájemci počkat. „Líbí se mi místo nad sokolovským koupalištěm Michal. Podle mých informací jsou parcely v soukromých rukou," říká jedna ze sokolovských občanek, která chtěla zůstat v anonymitě.

Autor: Roman Cichocki

28.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení