VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V ulicích slouží několik desítek policistů navíc

Karlovarský kraj - Kvůli teroristickému útoku v Berlíně byla přijata bezpečnostní opatření s cílem zvýšit ochranu životů a zdraví našich občanů i Policií ČR Karlovarského krajského ředitelství. V kraji tak o vánočních svátcích slouží desítky policistů navíc.

24.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto Foto: Deník

Policisté zařazení na cizinecké policii pokračují ve fyzické přítomnosti na vybraných hraničních přechodech se SRN a provádějí kontroly vytipovaných vozidel a řidičů překračujících státní hranice.

„Na hlavních silničních tazích je zesílený výkon služby dopravní policie a policisté pořádkové služby a kriminalisté jsou nasazení v ulicích s cílem zabránit jakémukoliv ohrožení občanů," uvedla mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.

Zákazníci obchodních center, vánočních trhů či velkých sportovních a kulturních akcí mohou zaznamenat zvýšený výskyt policistů v těchto místech soustředění většího počtu obyvatel. „Fakt, že některé policejní hlídky jsou vyzbrojeny dlouhými zbraněmi, by neměl být důvodem pro znepokojení, policisté jen musí být připraveni eliminovat jakéhokoliv pachatele, který by chtěl občany ohrozit," poznamenala Týřová.

Na základě pokynu vedení policie a Ministerstva vnitra jsou také prováděna konkrétní technická opatření sloužící k zamezení možnosti násilného najetí nákladního vozidla do shromáždění občanů. „Policisté zvýšený výkon služby zajistí i na Štědrý den či silvestra, posílené hlídky budou zajišťovat ochranu bezpečí návštěvníků půlnočních mší, oslav silvestrovské půlnoci či poklidné korzování lázeňských hostů na kolonádách," dodala mluvčí.

V podmínkách Karlovarského kraje nyní nad rámec běžného výkonu služby tak v ulicích slouží a bude sloužit až několik desítek policistů denně navíc. A to na úkor klidného prožití vánočních svátků se svými nejbližšími.

Autor: Vladimír Meluzín

24.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení