VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vezměte děti na nevšední prohlídku

Bečov nad Teplou - V nabídce státního hradu a zámku Bečov jsou opět kromě tradičních okruhů v seznamu také dva speciální. Pokud chcete nabídnout svým ratolestem nevšední zážitek, kde se něco dozvědí, a ještě pobaví, jistě zvažte tuto možnost.

9.1.2016
SDÍLEJ:

PRO DĚTI je návštěva bečovského hradu a zámku vždy atraktivní. A to rovněž díky speciálnímu programu.Foto: Ilustrační foto Deník mel

Minimální počet účastníků není stanoven a stačí se jen zaregistrovat. Během prohlídek na děti čeká komiksová historie relikviáře sv. Maura, pracovní listy a úkoly, pasování do šlechtického stavu nebo místnost, kde je naopak nakázáno dotýkat se exponátů. Jeden okruh trvá přibližně šedesát minut.

„S těmito specificky upravenými okruhy jsme začali už loni, a jelikož se setkaly s nebývalým úspěchem, pokračujeme s nimi i letos," uvedl bečovský kastelán Tomáš Wizovský s tím, že jejich cílem je zapojit celou rodinu do prohlídky tak, aby bavila zejména děti a aby poznaly taje a krásy této památky.

První z okruhů Relikviář pro každého je určen pro děti od 7 do 12 let. Během prohlídky se tu děti seznámí s pojmy dané problematiky a díky kreslenému komiksu se zjednodušenou formou dozvědí, jakým způsobem se relikviář sv. Maura do Bečova dostal, proč byl ukryt a jak a kdy byl nalezen. Při tomto okruhu je dále pozornost věnována rovněž některým světcům a jejich atributům a prohlídka končí návštěvou trezorové místnosti se samotným relikviářem.

Dalším z okruhů, které mohou rodiny využít, je Procházka minulostí, ten je koncipován pro děti ve věku od 4 do 8 let. „Děti s rodiči tu navíc uvidí i prostory běžně nepřístupné, jako je třeba štola vytesaná do skály," přiblížil kastelán. V objevování minulosti tu pomáhá dětem bohatě ilustrovaný pracovní list, který je součástí vstupenky. Za jeho vyplnění jsou na konci prohlídky pasovány do šlechtického stavu a odnesou si pamětní glejt. „Na většině památek je také zakázáno dotýkat se exponátů. Na konci tohoto okruhu je však pro nejmenší připravena speciální místnost, kde je naopak nakázáno se jich dotýkat. Jsou zde nejrůznější kopie našich vystavovaných předmětů," doplnil Wizovský.

K zážitkům z návštěvy bečovského zámku se mohou děti s rodiči kdykoliv vrátit prostřednictvím knihy Pohádka o bečovském dávnosnění, která je součástí vstupenky.

Prohlídku si lze objednat pomocí rezervačního formuláře na stránkách státního hradu a zámku Bečov www.zamek-becov.cz.

Autor: Zdeněk Hnízdil

9.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení