VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vrací se skvost, Národní dům. Za 500 milionů

Karlovy Vary - Nebyly k tomu třeba žádné čáry a kouzla, ale pořádný balík peněz a chuť s objektem něco udělat. A také trpělivost, protože obnova Národního domu nebyla nijak jednoduchá.Pracovalo se pod dohledem památkářů, a se stavařskou šikovností, protože vyřešit některé technické rébusy předků v historickém domě nebyly nijak jednoduché. Nyní si už firma ELTODO, vlastník Národního domu, může oddechnout. Rekonstrukce se blíží ke konci a už 1. května se ve velkém sále při zahájení lázeňské sezony rozezní hudba a usednou první návštěvníci.

4.4.2015 3
SDÍLEJ:

Do otevření rekonstruovaného Národního domu zbývá měsíc. Na snímku si prohlíží Jan Motlík velký sál, který už září novotou.Foto: Foto Deník Vladimír Meluzín

Tradiční slavnost tak bude korunována hned dvakrát. Národní dům byl totiž uzavřený od začátku devadesátých let a bez opravy by pravděpodobně už dnes zmizel z mapy města.Podle Dany Crkvové, ředitelky oddělení komunikace firmy Eltodo, bude termín otevření Národního domu 1. května dodržen.

„Celkové náklady projektu, včetně veškerého vybavení hotelu, jsou téměř 500 milionů. Největší problémy byly jednoznačně právního charakteru, kdy se ukázalo, že ELTODO nemůže kvůli soudním sporům mezi městem a předcházejícím vlastníkem převzít Národní dům do svého majetku a zahájit jeho rekonstrukci. V tomto mezidobí vypukla finanční a ekonomická krize, která vedla k tomu, že ELTODO muselo upustit od výstavby multifunkčního obchodního centra na přilehlém pozemku a soustředilo se pouze na rekonstrukci Národního domu v jeho původní podobě," uvedla na dotaz, s čím měla firma ELTODO při rekonstrukci tohoto secesního hotelu největší problémy.

„Také se ukázalo, že některé části Národního domu jsou v horším technickém stavu, než se zdálo, ale díky výborné spolupráci a pomoci od památkářů byly všechny technické, stavební a renovační problémy vyřešeny," zdůraznila Dana Crkvová.

Kromě hotelových prostor budou všechny místnosti Národního domu otevřeny pro veřejnost právě 1. května při příležitosti zahájení lázeňské sezony. Otevření hotelové části se pak plánuje do zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Rekonstruovaný mezinárodní hotel bude mít ubytovací kapacitu 84 pokojů včetně prezidentského apartmá, hostům nabídne komplexní lázeňské služby s využitím vřídelní vody, jedenáctimetrovým bazénem a rozsáhlým wellness. Tento komplex tradičního lázeňského hotelu s kulturně- společenským centrem se bude jmenovat Grandhotel Ambassador Národní dům. „Kombinujeme historicky první jméno Grandhotel Schützenhaus se současným jménem Národní dům a přidáváme Ambassador, tedy slovo mezinárodně známé, vyjadřující význam a úroveň hotelu," uvedl Jan Motlík, generální ředitel společnosti Axxos Hotels a Resorts. Národní dům bude formálně provozovat společnost Národní dům provozní, s.r.o. (dceřiná společnost Eltodo, a.s.), která pověřila skutečným řízením hotelu společnost Continental Management Company, s.r.o.. Tato společnost začlení Grandhotel Ambassador do dnes již renomovaného hotelového řetězce AXXOS hotels & Resorts. Po dokončení všech oprav se Národní dům otevře široké veřejnosti. „Budou se zde konat nejrůznější kulturně-společenské akce, maturitní, firemní i benefiční plesy, konference, zasedání a podobně. Slavnostní sál Orpheum se navíc stane důstojným stánkem pro KSO, který zde najde reprezentativní zázemí.

Autor: Ivana Kalinová

4.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení