VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ze služby odchází hasičská legenda Ladislav Valeš, nejdéle sloužící příslušník

Karlovy Vary - Více než půlku svého života strávil karlovarský hasič Ladislav Valeš službou občanům Karlovarského kraje. S posledním dubnovým dnem skončila jeho mnohaletá služba u profesionálního hasičského sboru.

3.5.2014
SDÍLEJ:

Po třech desetiletích odešel ze služby hasič Ladislav Valeš (vlevo).Foto: Foto HZS

V roce 1982 nastoupil k hasičům na stanici v Karlových Varech a strávil zde prakticky téměř celý pracovní život. Na konci dubna 2014 odešel Valeš po dlouhých 32 letech služby u profesionálního hasičského sboru na odpočinek. Aktuálně byl nejdéle sloužícím profesionálním hasičem v Karlovarském kraji. „Tuhle práci, pokud se to vůbec prací dá nazývat, jsem měl celou dobu hrozně rád a byl jsem zde spokojený. My si nepotřebujeme na dveře aut psát, že pomáháme, my to prostě děláme," shrnul své letité působení u hasičů Ladislav Valeš. Při rozloučení jej ředitel HZS Karlovarského kraje Václav Klemák označil za velkého odborníka a příkladného profesionála. „Velmi těžko budeme shánět náhradu, někoho, kdo by dosáhl alespoň takových kvalit, jako má Ladislav Valeš," uvedl ředitel.

Společně s ním se s karlovarským hasičem rozloučil i náměstek krajského ředitele Oldřich Volf, ředitel územního odboru Karlovy Vary Roman Krumphanzl, velitel stanice Karlovy Vary Dušan Uhlík a velitel stanice Toužim Jiří Horník.

Na památku dostal několik drobných dárkových předmětů, stejně tak od kolegů hasičů ze stanice Karlovy Vary, ředitel mu pak udělil i kázeňskou odměnu.

Ladislav Valeš nastoupil v roce 1982 na stanici v Karlových Varech jako hasič strojník. Od roku 1996 začal vykonávat funkci technika strojní služby a u zásahových automobilů vydržel až dodnes, když poslední roky působil na funkci vedoucího strojní služby v okrese Karlovy Vary. Během dlouhých let služby se vlastní pílí vypracoval od píky až po uznávaného garážmistra, který vytrvale prosazuje zlepšení strojní služby u sboru. Za svou práci byl mnohokrát oceněn, a to i medailí udělenou Generálním ředitelem HZS ČR.

Vůbec nejdéle sloužícím profesionálním hasičem v Karlovarském kraji byl Stanislav Chmelík ze Sokolova, který u sboru sloužil 42 let. Svou kariéru ukončil na konci roku 2011.

Autor: Redakce

3.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení