VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Změny na železnici. Mírný růst cen a nově až do Hofu

Karlovarský kraj - Cestující za železnici v Karlovarském kraji čeká mírné zvýšení cen za lístky, což není úplně dobrá zpráva, ale České dráhy naštěstí přicházejí i s řadou pozitivních novinek. Jednou z nich bude například otevření nové trati mezi Chebem, Aši a německými městy Selbem a Hofem. Změny nastanou po 13. prosince, kdy začíná platit nový jízdní řád.

22.11.2015
SDÍLEJ:

RYCHLEJŠÍ spojení, lepší vlaky a mírná úprava cen. S tím vším přicházejí České dráhy v Karlovarském kraji.Foto: Ilustrační foto Deník

Úpravy cen jízdného jsou naštěstí jen mírné. Například za cestu mezi Karlovými Vary a Chebem zaplatíme nově 40 korun místo původních pětatřiceti. Celodenní jízdenka pro Karlovarský kraj podraží o devět korun z původních 150 korun. Ale třeba za cestu z Chebu do Plzně dáme i po změnách jízdních řádů stále 60 korun. Jednou tak dražší bude ale cena za přepravu kola v prvních třech kilometrických pásmech. Z pěti korun se zvyšuje na deset korun.

„O pět korun více za kolo, to by si měly České dráhy ještě rozmyslet. To není zrovna cesta dobrým směrem," kritizoval tuto úpravu náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Patrně nejvíce pozornosti je nyní zaměřeno na otevření trati do Německa, která byla sedm desetiletí mimo provoz. A navíc železniční trať Aš Selb letos slavila 150. výročí otevření.

„Úsek mezi Aší a Selbem Plößbergem je dlouhý sedm kilometrů. Z toho dva kilometry jsou na české straně a pět kilometrů na straně německé. Od konce druhé světové války zde osobní doprava provozována nebyla a nákladní skončila v roce 1995," podotkl vedoucí Regionálního obchodního centra Českých drah v Karlových Varech Vladimír Omelka.

Zatímco na české straně bylo potřeba vynaložit na obnovu trati asi 75 milionů korun, na německé zhruba 375 milionů korun. Důvodem bylo to, že část trati byla v Německu rozebraná při stavbě obchvatu.

Kromě samotného spojení z Aše a Chebu do Selbu České dráhy dopravu doplní i spoji, které pojedou ze zastávky Aš do zastávky Aš-město.

Další změnou od nového jízdního řádu bude posílení spoje z Mariánských Lázní přes Plzeň do Prahy. Tady zatím jezdí rychlovlak Pendolino, ale jeho kapacita nestačí velkému zájmu. Doplní ho proto nový rychlík Berounka, který pojede jen pár minut po pendolinu.

Úpravy se dotknou i spojení do Horního Slavkova Kounic obnoveného před několika lety. Vlaky na objednávku Karlovarského kraje pojedou o sobotách a nedělích v období od 30. dubna do 4. září 2016. Pojede přímý ranní vlak z Karlových Varů a odpolední spoj zpět. V úseku Horní Slavkov-Kounice Krásný Jez a zpět pojedou přes den čtyři páry vlaků jako přípoje na a od vlaků dopravce GWTR.

Novinkou pro cestující na trase Karlovy Vary Johangeorgenstadt bude i nasazení moderních vlaků RegioShark, které nahradí staré motoráky.

Z důvodu zkrácení jízdních dob u rychlíků Cheb Ústí nad Labem Praha a zpět se také podstatně zlepší takzvané přípojové vazby v Chebu, zejména přípojů na a od vlaků ze směru na Marktredwitz a Norimberk.

České dráhy vypraví v Karlovarském kraji denně na 260 regionálních osobních vlaků, 11 spěšných vlaků, 28 rychlíků a také deset mezinárodních vlaků na trati Cheb Norimberk.

Autor: Vladimír Meluzín, ČTK

22.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení