VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zvířata z Pegasu pomáhají Mateřídoušce

Děpoltovice, Chodov - Již rok navštěvují klienti chodovského stacionáře Mateřídouška zvířátka v Jezdeckém klubu Pegas v Děpoltovicích. A funguje to i naopak, zvířata jezdí z Děpoltovic do Chodova, kde denní stacionář Mateřídouška sídlí.

3.10.2015
SDÍLEJ:

Spolupráce mezi Mateřídouškou a Pegasem má úspěch.Foto: Foto Mateřídouška

Téměř pět desítek klientů s mentálním, fyzickým, kombinovaným či zdravotním postižením dochází do denního stacionáře Mateřídouška. Ten svým klientům, jejichž věk se pohybuje mezi čtyřmi a čtyřiačtyřiceti lety, poskytuje široké vyžití. „Dlouho jsme hledali, jak klientům zprostředkovat kontakt se zvířaty. Jezdecký klub Pegas Děpoltovice nám vyšel vstříc ve všech směrech a jsme se spoluprací velice spokojeni. Hlavně bych ráda poděkovala tamějším pracovníkům, kteří koordinují setkání svých zvířátek a našich svěřenců," řekla ředitelka Mateřídoušky Věra Bráborcová.

Při návštěvách klientů Mateřídoušky v jezdeckém areálu v Děpoltovicích nejde o klasickou hipoterapii nebo hiporehabilitaci. Tu je nutné provozovat často, pravidelně a ve speciálním centru.

V Pegasu klienti provozují rekreační ježdění, tedy ti fyzicky zdatnější a mobilnější. Někteří mohou absolvovat i delší projížďky krajinou, samozřejmě za dodržení veškerých bezpečnostních zásad.

„Imobilní klienti nebo ti, kteří z nějakého důvodu na hřbet nesmějí, si užívají zvířátka jinak. Z Děpoltovic k nám jezdí poníci, pes, koza a králík. Naši klienti se s nimi mazlí, hladí si je, poníky si mohou vyčistit nebo česat. Když jezdíme my do Děpoltovic, jsme venku a třeba si opékáme buřty. Celý tento kontakt s přírodou je pro psychickou pohodu klientů stacionáře velmi přínosný a důležitý," pochvaluje si ředitelka Bráborcová.

Klienti denního stacionáře Mateřídouška dostávají finanční příspěvky na služby od státu. Za ně si mohou platit právě pobyt v centru.

„Ostatní aktivity, jako je právě pobyt na koních a u nich, si částečně financují klienti sami a část peněz je od sponzorů. Především doprava nás do Děpoltovic nebo zvířátek k nám do Mateřídoušky je nákladná. Naším velkým přispěvatelem je v tomto případě město Chodov," uzavřela Bráborcová.

Autor: Zdeňka Newiaková

3.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení