VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Filmový festival i Basinfirefest budou hlídat stovky policistů

Západní Čechy – O víkendu se v západních Čechách konají dvě obří akce. Policisté budou „v plné polní".

28.6.2012
SDÍLEJ:

47. MFF Karlovy VaryFoto: Deník/Daniel Seifert

Muži zákona budou o víkendu v pohotovosti. V západních Čechách se totiž uskuteční dvě akce, kde se čeká účast několika tisícovek lidí. Jedná se karlovarský Mezinárodní filmový festival a přehlídku předních světových rockových a metalových kapel na akci Basinfirefest ve Spáleném Poříčí na jižním Plzeňsku.

„Abychom pokryli veškeré akce, které festival přináší, je počítáno se dvěma tisíci hodin přesčasů. Kromě toho jsme museli eliminovat počet dovolených," řekl velitel Městské policie Karlovy Vary Marcel Vlasák. Podle něho hlídkám budou chodit vypomáhat kolegové z operačního střediska.

S nejvyšším pracovním nasazením však počítají v den zahájení festivalu a na jeho konci, kdy budou rovněž zajišťovat bezpečný doprovod významným hostům od Grandhotelu Pupp až k Thermalu. „Tyto dny si vyžádají také i jistá dílčí dopravní omezení," uvedl Vlasák.

Strážníci budou pracovat v součinnosti i s Policií České republiky a úzce budou spolupracovat s bezpečnostní agenturou, která se postará o pořádek v hotelu Thermal.

Co se týká známého, během festivalu žijícího stanového městečka, tak místo předchozích let, kdy bylo v prostorách AC Startu, se letos přesunulo na karlovarské koupaliště Rolava. „Oslovili jsme KV City, aby lidem poskytovali informace o nočním klidu," řekl velitel.

Každý pochopí, že lidé se na „fesťák" přijedou bavit. Vše má ale přeci své meze. Jak sdělil Vlasák, počet stížností je i úměrný počasí. Čím je tepleji, tím je stížností na rušení nočního klidu více.

Na festivalu sice budou téměř na každém kroku hlídky, ale to neznamená, že by si lidé měli dávat menší pozor na své osobní věci. Tyto dny budou jisto jistě velikým lákadlem také pro kapesní zloděje. „V předešlých letech jsme kapesních krádeží řešili hodně. V dnešní době jejich počet ale klesá. Přispívá k tomu i lepší informovanost. I tak se ale tomuto problému budeme věnovat," řekl Vlasák. Jak také uvedl, tak se v tomto případě jedná spíše o krádeže z neopatrnosti, kdy si žena odloží na předzahrádce kabelku přes opěradlo židle, a více se o ni už nestará.

A nyní jsme u stálého problému, parkování. Co se tohoto týká, tak strážníci budou shovívavější. „Vždy, když jednáme s produkcí Mezinárodního filmového festivalu, upozorňujeme je na stálé prohřešky, jako na příklad stání v křižovatkách, rychlá jízda či jízda v protisměru. Takovéto excesy neakceptujeme," konstatoval Vlasák. Loni během těchto pár dní, kdy je v Karlových Varech skutečně živo, bylo odtaženo přes devadesát aut.

Marcel Vlasák si hodně slibuje od nových transportérů Segway. „Chlapci s nimi dokáží, jak se během krátkého provozu již prokázalo, pokrýt skutečně větší část území a intenzivněji, než pěší hlídka. Na festivalu budou opravdu hodně důležité," doplnil velitel.

Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů konstatoval, že už čtvrtým rokem bude během festivalu jezdit Mobilní komunikační a informační centrum Policie České republiky a Městské policie Karlovy Vary. Společně s policisty a tlumočníkem bude v mobilním vozidle jezdit také strážník.

„Společná hlídka vyjede každý den během festivalu od deseti hodin dopoledne a bude jezdit do sedmé hodiny večerní," uvedl Valenta. Strážníci a policisté tak budou moci okamžitě reagovat na různá oznámení od návštěvníků tohoto celosvětově známého festivalu. „Jedná se zejména o pomoc při orientaci ve městě (k dispozici jsou mapy), pomoci při kapesních krádežích a dalších nepříjemnostech, se kterými se návštěvníci během festivalu mohou setkat," doplnil mluvčí.

Zvýšení počet mužů zákona se bude pohybovat také po Spáleném Poříčí. „Budeme monitorovat celou dobu konání Basinfirefestu. V souvislosti s tímto festivalem bude probíhat i dopravně-bezpečnostní akce," uvedla policejní mluvčí Ivana Telekešová. Jejich přítomnost by měla zabránit vykradeným stanům, kapesním krádežím ale i výtržnostem v době konání i po skončení akce.

„Návštěvníci těchto akcí nepatří dlouhodobě mezi problematické osoby. Ty se stahují spíše na fotbalová utkání nebo akce typu CzechTek. Přestože za minulého režimu se na návštěvníky rockových akcí poukazovalo jako nekalé živly, dnes je tomu jinak," vysvětlil nám pražský psycholog Martin Petržela.

Autor: Lucie Valeriánová, Jan Skala

28.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hledaný muž: FERKO RADEK

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Ilustrační foto

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

FOTOGALERIE: Sokolov v sobotu patřil triatlonistům

Sokolov – Kolotoč závodů Českého poháru v triatlonu se v sobotu zastavil v Sokolově, konala se tu Velká cena města Sokolova a Karlovarského kraje.

Falešný policista pokutoval sexuálního turistu. Inkasoval od něj 10 000 kor

Cheb – Obrat cizince toužícího po sexu se rozhodl pár podvodníčků. Čtyřicetiletý muž a jeho stejně stará partnerka vymysleli podfuk, ne příliš originální, ovšem účinný.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení