VYBERTE SI REGION

Moje Karlovarsko

dnes 13:00

Město stojí o byznys s benzinem

Karlovy Vary - „Neuplyne jeden měsíc, abych neřešil zajímavou záležitost v resortu majetku," uvedl náměstek Michal Riško (ČSSD) na dotaz, jak je daleko jednání s majiteli čerpací stanice pohonných hmot u bývalého zimního stadionu na Dolní Kamenné.

dnes 09:00

Byla to chlouba za 120 milionů. Teď je třída T. G. Masaryka pro ostudu

Karlovy Vary - Když před lety město otevřelo zrekonstruovanou třídu T. G. Masaryka, byla to sláva za 120 milionů. Přibližně tolik náročná oprava této frekventované třídy v obchodní zóně lázní stála. Pak ale začaly první problémy.

včera 09:00

Lehkoatletický stadion město opraví

Karlovy Vary - Problémy bývalého atletického areálu AC Start jsou zřejmě u konce. Jejich dopady ale Karlovy Vary budou pociťovat i nadále, i když ty největší potíže, tedy odkoupení areálu od soukromého vlastníka za 11 milionů korun, město zvládlo.

2.12.2016

Lyžovačka začíná

Krušné hory - Dva skiareály zvou lyžaře na sjezdovky - Klínovec a Neklid.

1.12.2016

I vaše kabelka může posloužit na dobrou věc

Karlovy Vary, Chodov - Už třetí ročník kabelkového veletrhu se uskuteční 3. a 4. prosince v karlovarském Becherplatzu. Výtěžek půjde na pomoc klientům Denního centra Mateřídouška v Chodově. Pokud tedy máte doma kabelku, která je stále hezká, ale už se vám nehodí, můžete ji věnovat, nebo si naopak přijdete na veletrh něco zakoupit. A veletrh nebude jen o kabelkách…

1.12.2016

Certifikát ručí za kvalitní a bezpečnou péči

Ostrov - Kvalita je kritériem, které v dnešní době rozhoduje o úspěchu zdravotnického zařízení, a nástrojem k zajištění takových služeb je akreditace. V průběhu listopadu se tak podařilo Nemocnici Ostrov obhájit certifikát kvality a bezpečí zdravotní péče, který jí udělila Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví.

30.11.2016

Ježíškovy trhy nabídnou to nejlepší z Krušnohoří

Boží Dar - Druhá adventní sobota, tedy 3. prosince, zaplní město v srdci Krušných hor tradičními Ježíškovými vánočními trhy. Příchozí se mohou těšit na řemeslníky, výstavu historického sportovního náčiní či kulinářské zážitky krušnohorské kuchyně. Začíná se v 10:00.

29.11.2016

Novou MHD lidé využívají

Ostrov - Dopravní podnik města má za sebou první dva měsíce zkušebního provozu MHD. Výsledky za září i říjen jsou příznivé.

29.11.2016

Ostrovská tržnice zmizí do konce roku

Ostrov - Demolice objektů městské tržnice proběhne během prvních tří prosincových týdnů. Podle starosty Pavla Čekana zatím není jasné, co v místě vznikne. Náklady na odstranění stavení se ale povedlo snížit téměř na pětinu.

28.11.2016

Proti terminálu se zvedla vlna protestů

Karlovy Vary - Nejprve to byl mírný odpor, který se nyní zvedl v ohromný protest. Odborná veřejnost, inženýři, architekti, hydrogeologové, právníci, realitní makléři, podnikatelé a lidé se dokázali sjednotit na společném stanovisku proti výstavbě integrovaného dopravního terminálu a souvisejících staveb v ulicích Varšavská a Horova.

28.11.2016

Rubikon Centrum nově pomůže recidivistům také v Karlových Varech

Karlovy Vary - Nestátní nezisková organizace, která již přes 20 let působí v oblasti prevence kriminality a efektivního řešení následků trestných činů, nově otevřela pobočku také v krajském městě. Cílem snažení centra je sociální a pracovní integrace osob s trestní minulostí.

27.11.2016

Andělé rozdají dárky dětem ze sociálně slabých rodin

Nová Role - Už čtvrtým rokem se v Nové Roli pořádá charitativní sbírka pro děti ze sociálně slabých rodin. I letos rozdají dárky vánoční andělé.

27.11.2016

Karlovy Vary chtějí sjednotit tisíce lamp

Karlovy Vary - Město chce do budoucna sjednotit 7 tisíc svítidel veřejného osvětlení v Karlových Varech. Nyní nejsou označeny sloupy ani zakreslené rozvody, to by se ale mělo během příštího roku změnit.

27.11.2016

Lávky a mosty čeká oprava. Jako první přišlo na řadu přemostění nad průtahem

Karlovy Vary - Některé lávky a mosty v Karlových Varech čekají opravy. Většinou půjde o jejich rekonstrukce naplánované na několik týdnů až měsíců. Jako první přišlo na řadu přemostění pro pěší nad průtahem městem, Drahovická lávka.

26.11.2016

Nová zimní sezona začíná, lyžaři by před první jízdou ale neměli podcenit servis

Karlovy Vary - Nová zimní sezona začíná, o uplynulém víkendu si už mohli první nedočkaví lyžaři vyzkoušet dvě sjezdovky na Klínovci. A všichni, kteří fandí „prkýnkům", věří, že sněhu bude tentokrát na sjezdovkách i v běžeckých stopách dostatek. Na co by ale lyžaři určitě neměli před první jízdou zapomenout, jsou kvalitně připravené lyže.

26.11.2016

Děpoltovická památka se opět zpřístupní

Děpoltovice - Sakrální stavbu stojící u hlavní silnice naproti obecnímu úřadu nemůžete přehlédnout. A přesto se do ní veřejnost podívá jen málokdy. V prosinci však přichází na řadu předvánoční akce, které sem lákají širokou veřejnost. Návštěvou jedné z nich dokonce pomůžete postiženému Martínkovi z Chodova.

25.11.2016

Redakce Karlovarského deníku se odstěhovala, najdete ji v Povodí Ohře

Karlovy Vary - Redakce Karlovarského deníku změnila po pětadvaceti letech adresu. Z pěší zóny T. G. Masaryka, kde po ten dlouhý čas sídlila, se přestěhovala.

23.11.2016

Boj o halu trvá pět let

Karlovy Vary - Karlovy Vary sice stále nemají rozhodnutí okresního soudu, který ve sporu města s konsorciem firem Baustav, Syner a Metrostav konstatoval, že město nemá nárok na doplacení částky kolem půl miliardy korun za podle něj předraženou stavbu KV Areny, přesto už připravují odvolání.

22.11.2016

Ve čtvrtečním Deníku vyjde velká příloha Vánoční města s tipy pro celý advent

Západní Čechy - Na 72 stranách najdete podrobný program pro celý advent nejen ve všech západočeských městech, ale i obcích a vesničkách.

21.11.2016

Vánoční strom je od husitů

Karlovy Vary - Rozsvícením vánočního stromu, který do neděle rostl před kostelem Církve československé husitské, zapálením první svíce, požehnáním a chutnou zelňačkou s klobásou od primátora Petra Kulhánka. Tak začnou v neděli 27. listopadu první vánoční trhy v Karlových Varech.

20.11.2016

Nemocnice zvýší platy

Karlovarský kraj – V dobré finanční kondici je nyní podle krajského náměstka Jakuba Pánika (ČSSD) Karlovarská krajská nemocnice (KKN).

20.11.2016

Kyselka zachraňuje kostel sv. Václava

Kyselka – Kostel sv. Václava v Radošově získala obec Kyselka do svého vlastnictví na podzim roku 2015 s tím, že chátrající památku zachrání.

19.11.2016

Horská služba je připravená

Krušné hory - Horská služba Krušné hory na letošní zimní sezonu obměnila svůj vozový park. „Pořídili jsme dva sněžné skútry a jedno lehké terénní auto," uvedl náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner.

18.11.2016

Farmářské trhy nabídnou sortiment s vánoční chutí

Karlovy Vary - Letošní předposlední farmářské trhy se v Karlových Varech uskuteční dnes. Pořádá je městská společnost KV City Centrum před budovou Tržnice ve Varšavské ulici. Prodej začíná v 10 hodin a potrvá do vyprodání zásob.

18.11.2016

Na 17. listopad se tradičně vzpomínalo na "Masaryčce"

Karlovy Vary - Tradičním místem, kde se lidé v Karlových Varech scházejí, aby si připomenuli události ze 17. listopadu 1989 i ty, které následovaly ve dnech a týdnech poté, je pěší zóna T. G. Masaryka.

17.11.2016

Začala stavba nového hospicového pavilonu v Nejdku

Nejdek - Důstojné zázemí pro nevyléčitelně nemocné, pro seniory na sklonku života i jejich rodiny poskytne v budoucnu nová budova hospicové péče v Nejdku. Karlovarský kraj tak naplní svůj záměr vybudovat na území regionu chybějící kamenný hospic.

16.11.2016

Problémy na ZŠ Komenského neberou konce

Karlovy Vary - Křehkému příměří na základní škole Komenského snad už věří jen vedení města a školy. Situace je totiž znovu až neúnosná. Část nespokojených pedagogů, kteří zatím neodvolali stávkovou pohotovost, zvažuje, že ze školy kvůli ředitelce Preňkové odejde, protože prý už nemají sílu dále město upozorňovat na její počínání.

15.11.2016

Zemřel bývalý valečský starosta Petr Sušanka

Valeč - Podle zpráv z Valečského týdeníku opustil náhle tento svět bývalý starosta obce Petr Sušanka, který byl také zakladatelem Místní akční skupiny (MAS) Vladař a Národní sítě MAS.

15.11.2016

Přehodnoťte umístění terminálu, vyzvala město odborná veřejnost

Karlovy Vary - Pokud vedení města bude pokračovat v přípravných pracích na Integrovaném dopravním terminálu (IDT) v Karlových Varech, jejž objemová a zastavující studie vypracovaná společností Hangár umístila do ulic Varšavská a Horova, pak si pravděpodobně proti sobě poštve celou odbornou obec, a to karlovarské architekty, inženýry, stavebníky i hydrogeology.

14.11.2016

Sochy s problémy: Strom života, Čert, obelisk

Karlovy Vary - Umělci to v Karlových Varech nemají jednoduché. Z města musel zmizet obelisk Pavla Opočenského, lidé odmítli i bronzovou sochu Čerta Jaroslava Róny a nyní proti umístění své sochy, nazvané Strom života, protestuje Radek Stehlík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies