VYBERTE SI REGION

Moje Karlovarsko

Kruhový objezd prověří nervy občanů Drahovic

Karlovy Vary - Je to další z gigantických kruhových objezdů v Karlových Varech. Vyroste v Drahovicích a zdejší lidé se už od srpna musejí připravit na obrovské změny v dopravě. A to vyžaduje vždy pevné nervy.

Nové poutní místo bylo vzkříšeno a láká k zastavení

Karlovy Vary - Nové poutní místo mají Karlovy Vary. V Drahovicích nedaleko bývalého Šibeničního vrchu obnovena pískovcová socha Panny Marie. Jde o jednu z nejstarších soch ve městě.

Je léto a kvalita vody na Rolavě zase zlobí

Karlovy Vary - Už několik stížností zaznamenal magistrát na zhoršenou kvalitu vody v přírodním koupališti Rolava. Vedení města to připouští, ovšem také argumentuje tím, že napouštění vody do koupaliště je historicky zajišťováno náhonem z říčky Rolava.

Chatařům vadí hlučný areál s kamiony. Zjednejte nápravu, žádají obec

Šemnice - Problémy s kamiony v Šemnici neberou konce a lidem začínají vadit čím dál více. Nyní se proti nim ostře vyhranili obyvatelé chatové osady v Šemnici u mostu, jimž vadí hluk skladu, překladiště a parkoviště v Sedlečku.

Mezinárodní letní tábor nabízí výuku jazyků i golfu

Karlovy Vary - Carlsbad International School připravila sérii mezinárodních letních kempů pod názvem Camp Carlsbad. První chlapci a děvčata ve věku 6 až 16 let přijeli 4. července, kempy skončí 7. srpna.

Ostrov zahřeje kotel na dřevní štěpku

Ostrov - Na 67 milionů korun přišlo vybudování nového kotle na spalování dřevní štěpky, jehož zkoušky začnou už tento týden. Akci financovala společnost Ostrovská teplárenská, jejímž vlastníkem je město, z úvěru. Moderní kotel splňuje všechny emisní normy a umožní ostrovské teplárně, která dosud využívala uhlí, variabilitu ve výběru paliva.

Nadace funguje. S podporou města svižněji

Karlovy Vary - Nadace, kterou Karlovy Vary před deseti lety založily, většinou spala. A jen málokdo věděl, k čemu a proč má sloužit. Nyní se situace mění. Nadace nyní žádá zakladatele o systematickou podporu, a také ji dostane.

U silnic je ovoce prozatím k mání. Prozatím...

Karlovarský kraj - Chcete si natrhat ovoce ze stromů v alejích rostoucích podél silnic druhé a třetí třídy v Karlovarském kraji? Klidně můžete, je k mání bez toho, že by vám někdo v trhání bránil. Alespoň prozatím.

Řidiči pozor, dálniční most přes Ohři je načas pouze poloviční

Karlovarský kraj - Velmi opatrně si musí řidiči počínat od víkendu na dálnici D6 v úseku mezi Karlovými Vary a Sokolovem. Na mostu přes Ohři u transmotelu byla uzavřena polovina silnice ve směru na Sokolov a doprava je v obou směrech svedena na druhou polovinu. Bude tomu tak zhruba do 21. srpna.

Na cestující bude čekat hned osm nových bezbariérových autobusů

Chodov, Karlovy Vary – Na pohodlnější, ekologičtější a modernější dopravu se mohou těšit cestující na autobusové trase, která spojuje Chodov a Karlovy Vary. Přibude tam osm nových autobusů na plyn.

Bečov slavil, a s ním slavil také zámek

Bečov nad Teplou - Velkolepé Bečovské slavnosti, které už třináct let lákají do města tisíce lidí, byly letos ještě velkolepější. Jejich součástí bylo totiž 20. výročí od zpřístupnění místního zámku pro veřejnost.

Na trase z Ostrova do Velichova počítejte s uzavírkou silnice

Moříčov - Oprava komunikace vedoucí v úseku od Ostrova, přes Moříčov do Velichova omezí hned na dvakrát průjezd vozidel. Od 1. do 9. srpna bude silnice III/22127 uzavřena poprvé. Další omezení nastane od 15. do 23. srpna.

Nablýskané veterány prověřily hory i kraj lázní

Karlovy Vary - Několik desítek majitelů klasických automobilů a youngtimerů do roku výroby 1986 přilákal o víkendu čtvrtý ročník soutěže Carlsbad Classic.

Ostrov opravil prostranství mezi ulicemi.

Ostrov - Přibližně dvousetmetrový úsek mezi ulicemi Smetanova a Jáchymovská nabídne občanům pár novinek. Vedle nového povrchu silnice tu vznikl rovněž žulový chodník, veřejné osvětlení a prostranství se nevyhnuly ani úpravy terénu a zeleně.

Co lidem vadí? Nedostatek cyklistických tras, bezdomovci, ale také psí výkaly

Karlovy Vary - Bezdomovci, chybějící koupaliště s čistou vodou, nedostatek nových turistických atrakcí, ale také psí exkrementy, problémy s parkováním, ale také sociopatologické jevy, například gamblerství, to vše lidem v Karlových Varech vadí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.