VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

dnes 15:28

Bezpečný virtuální svět?

Karlovy Vary - Nové webové stránky projektu Internetem bezpečně pomáhají běžnému uživateli internetu zorientovat se v nepřeberném množství nebezpečí, se kterými se ve virtuálním prostoru může velmi často setkat.

dnes 11:03

Garsonky pro netopýry jsou připravené na zimu

Nová Role - Netradiční podnájemníky mají v novorolské radnici. Do fasády přímo nad starostovnou se jim pravidelně každou zimu stěhují netopýři.

dnes 07:46

Do UNESCO společně. Ale kdy?

Karlovy Vary - Už roky vyjíždějí členové vedení Karlových Varů do Evropy, aby s dalšími lázeňskými městy včetně Mariánských a Františkových Lázní dohodli a dokončili zápis na prestižní seznam světového dědictví UNESCO.

včera 15:48

Kontroverzní dopravní terminál se zmenší. A přibude náměstí

Karlovy Vary - Studie nejdiskutovanějšího a odbornou i laickou veřejností kritizovaného Integrovaného dopravního terminálu v Karlových Varech se dočká změn. 

včera 13:39

Zóně stojí v cestě územní plán a chráněná oblast

Bochov - Již řadu let se město Bochov snaží o vytvoření průmyslové zóny. Výsledky jsou ale zatím stále nulové.

včera 10:37

Život potápěče pomohl zachránit operátor linky 112

Karlovy Vary – Život potápěče z Ostrova, který byl ve vážném ohrožení kvůli rozvíjející se dekompresní nemoci, pomohl zachránit operátor linky 112 z karlovarského centra tísňového volání.

včera 10:34

Současným i budoucím pacientkám se snažíme nabídnout něco navíc

Ostrov - Po ukončení studia na Gymnáziu Luďka Pika v Plzni MUDr. Markéta Draská vystudovala v letech 2000 až 2006 Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni. Po studiích se přestěhovala do Ostrova, kde začala svoji kariéru původně na dětském oddělení Nemocnice Ostrov. Z důvodu mateřské dovolené trvala jen krátce.

18.9.2017

Místo řehtání se neslo závodištěm štěkání

Karlovy Vary - Za koníčky se obvykle vydávají lidé na karlovarské dostihové závodiště a bývá tady v den dostihů plno.

18.9.2017

FOTOGALERIE: Tolik koček, a jedna hezčí než druhá

Karlovy Vary - Čím dál více chovatelů z tuzemska i zahraničí si do svého kalendáře zapisuje tučným písmem, že se musí včas přihlásit na Mezinárodní výstavu koček v Karlových Varech.

18.9.2017

FOTO, VIDEO: Dny evropského dědictví znamenaly prohlídky i workshop

Karlovarský kraj - Oslavy vedoucí k poznání kořenů civilizace, ať už naší nebo světové, i tak lze vnímat Dny evropského dědictví, připadající na uplynulý víkend.

18.9.2017

Po prázdninách je MHD opět více vytížená. A někde uvažují o změně

Karlovarský kraj - Značnou část přepravy lidí ve větších městech kraje zajišťují autobusy městské hromadné dopravy. Jaké novinky v MHD můžeme čekat a změní někde dopravce?

17.9.2017

Zábor bez povolení. Proč trestat, míní město

Karlovy Vary - Zábor prostranství bez povolení vyjde lidem v Karlových Varech zpravidla draho. Takže obejít pravidla se místní většinou ani nepokoušejí.

17.9.2017

Je vám pětapadesát? Tak si požádejte o Senior Pas

Karlovarský kraj - Senior Pasy, které umožní lidem využívat a čerpat zvýhodněné ceny za služby nebo zboží na území regionu i v dalších částech České republiky, začíná nabízet i Karlovarský kraj.

17.9.2017

Je zima. Teplárny zatopily pod kotly

Karlovarský kraj - Letošní počasí je nepředvídatelné. Zatímco koncem prázdnin nás mořily tropy a teplota stoupala do závratných výšek, září se představilo v naprosto jiné kondici.

17.9.2017

Vize a přání MHD: Stojíme o nové cestující

Karlovy Vary - Jak dosáhnout změny ve vnímání MHD u veřejnosti a zvýšit počty pasažérů? To je cílem kampaně všech dopravních podniků v republice, k níž se připojil i Dopravní podnik Karlovy Vary.

16.9.2017

Dálnici po kraji bez poplatků, to chce ANO

Karlovarský kraj - Vyjmutí dálnice z Karlových Varů do Chebu ze zpoplatněných úseků, o to nyní usiluje Karlovarský kraj.

16.9.2017

Unikátní památky budou přístupné

Karlovy Vary - V rámci Dnů evropského dědictví 2017 můžete v sobotu 16. a v neděli 17. září vyrazit na zajímavé vycházky i mimo Karlovy Vary, nebo nahlédnout do krypty chrámu sv. Maří Magdaleny. Prohlídka každého místa bude spojena s odborným výkladem historiků a doprovodným programem. Vstup je zdarma.

16.9.2017

Oslavy Dnů evropského dědictví můžete zažít v Letohrádku Ostrov

Ostrov - Oslavu Dnů evropského dědictví pořádá Karlovarský kraj také v letošním roce. Akce s bohatým programem pro malé i velké návštěvníky se uskuteční v sobotu 16. září od 10 hodin v Letohrádku Ostrov. Vstup je pro všechny zdarma.

15.9.2017

V Lidovém domě uvidíte na 200 kočičích šampionů

Karlovy Vary – Už tento víkend můžete v Lidovém domě ve Staré Roli obdivovat nádherné kočky a kocoury. Koná se zde tradiční jubilejní 10. mezinárodní výstava koček, pořádaná klubem koček v Karlových Varech od dubna 2011.

15.9.2017

Festival Oty Hofmana už má hlavní porotu i vybrané filmy

Ostrov - Další ročník Dětského televizního a filmového festivalu Oty Hofmana se pomalu blíží. „Bude devět soutěžních filmů.

15.9.2017

SOS dětská vesnička otevírá dveře pro veřejnost

Karlovy Vary – SOS dětská vesnička v Karlových Varech – Doubí pomáhá dětem i pěstounským rodinám již téměř 50 let.

15.9.2017

OTÁZKA PRO: Helenu Kyselou, mluvčí magistrátu města Karlovy Vary

Už dnes, v pátek 15. září, se konají v Karlových Varech oblíbené farmářské trhy, které jsou největší v Karlovarském kraji. Na co se mohou tentokrát návštěvníci těšit?

15.9.2017

Pro Seniora roku je možné dnes hlasovat naposledy

Karlovarský kraj - Máte ve svém okolí seniora, který je něčím výjimečný? Pak ho nominujte do nově vyhlášené ankety Karlovarského kraje Senior roku 2017, jež si klade za cíl podpořit aktivní stárnutí našich obyvatel a posílit postavení seniorů ve společnosti.

14.9.2017

OTÁZKA PRO: Janu Vildumetzovou, hejtmanku Karlovarského kraje

Pro Zdravotní záchrannou službu Karlovarského kraje bylo schváleno použití fondu investic na nákup zařízení. Do jakého vybavení finance půjdou?

14.9.2017

Pec v krematoriu je před opravou, obřady se neruší

Karlovy Vary - Veřejnou zakázku přibližně za milion vypisují Karlovy Vary na opravu spalovací pece v krematoriu. A to přesto, že zařízení město pronajalo a provozuje jej společnost Fořt a synové.

14.9.2017

Dopravní podnik žaluje sám sebe

Ostrov - Jenom co nové vedení města Ostrov vyřešilo problém s nejezdícími autobusy, je tady další rána. Žaloba. Druhý majitel společného Dopravního podniku Ostrov Ligneta podal oznámení na svého spoluvlastníka.

13.9.2017

Nejlepší projekcí byl Tajemný les

Karlovy Vary - Projekce s názvem Mystical Forest (Tajemný les) byla nejlepší ve studentské soutěži pořádané v rámci letošního Festivalu světla.

13.9.2017

Podzim v krajské knihovně bude pestrý

Karlovarský kraj - Karlovarská krajská knihovna si i letos připravila pro své čtenáře cyklus besed. Tentokrát se jedná o nábožensky laděné podvečery.

13.9.2017

A opět pokles. Firmám se daří, a tak je lidí bez práce v kraji minimum

Karlovarský kraj - Většině firem v Karlovarském kraji se stále daří a to pozitivně ovlivňuje také vývoj na trhu práce. Lidí bez zaměstnání v regionu měsíc co měsíc ubývá a výjimkou nebyl ani srpen.

13.9.2017

Strážníci zachránili vyplašenou srnu

Karlovy Vary - Poraněná srna pobíhala pomateně po ulici v Karlových Varech. Naštěstí pro zvíře i řidiče se přivolané hlídce městské policie podařilo vyplašenou srnu odchytit a počkat na další pomoc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení