VYBERTE SI REGION

Moje Karlovarsko

Sousedské slavnosti v Tuhnicích měly premiéru

Karlovy Vary - Prvním ročníkem sousedských slavností ožilo v sobotu „náměstí" u Meteoru v Tuhnicích. O akci, kterou pořádal spolek Žijeme TUhnice, se díky dětskému křiku dozvědělo pravděpodobně celé tuhnické sídliště. Večerní promítání historických fotografií se již neslo v klidnějším tónu.

Magistrát po letech vrací seniorům dluh

Karlovy Vary - Po letech slibů a plánů se karlovarští senioři konečně dočkají. Vedení města už začátkem příštího roku zahájí rekonstrukci Domova důchodců ve Staré Roli, čímž zvýší komfort života zdejších seniorů a také zvýší kapacitu lůžek.

Roste nová generace plavčíků a záchranářů

Karlovy Vary - Plavčík, člověk, který postává u vody a dohlíží na vás. Ale co všechno obnáší tato práce a hlavně co předchází tomu, než se můžete sami postavit na hlídku, prozradil v rozhovoru Karel Vít, první místopředseda Vodní záchranářské služby Karlovy Vary.

Pořádný box, ale i společenská událost

Karlovy Vary - Fanoušci boxu se mohou těšit na další pokračování série Box Live. A kromě tradičních jmen, Štěpána Horvátha, Lucie Sedláčkové a Fabiany Bytyqui, se v ringu představí také čtyřicetiletý veterán Luboš Šuda, který se právě v Karlových Varech rozloučí s profesionální sportovní kariérou. Domácí fandy jistě potěší návrat Karlovaráka Michala Ďuroviče do ringu.

Při úpravách ulice vznikne padesát nových parkovacích míst

Ostrov - Se startem druhé etapy rekonstrukce Lidické ulice začaly také práce na vzniku padesáti zcela nových parkovacích míst a tří stání pro invalidy. Ta by měla být hotova spolu s opravami do konce listopadu.

Had vyděsil ženu, skončil ve vysavači a poté v minizoo

Karlovy Vary - Kuriózní případ řešili karlovarští strážníci ve Staré Roli poté, co se na ně obrátila paní s tím, že má doma od soboty hada a z obavy pořádně nespí.

Nemáme vizi, naříkají Karlovy Vary

Karlovy Vary - To, o čem se v Karlových Varech dosud jenom šeptalo, nahlas pojmenoval a písemně zaznamenal Výbor strategického rozvoje a územního plánování. Karlovy Vary nemají vizi, chybí koordinace, nemají dostatečný zásobník investičních projektů.

O zemědělské výrobě i životě na venkově

Karlovarsko - Jak se žije na venkově, to přijel na vlastní oči zjistit Marian Jurečka, ministr zemědělství.

Od blamáže zachránilo Rolavu slunce

Karlovy Vary - Prakticky jen počasí, které si začátkem září duplo a slunce prozářilo oblohu, zachránilo karlovarský magistrát od pořádné ostudy. Vodní atrakce, za něž městská společnost KV City zaplatila přibližně 800 tisíc korun, totiž na koupališti v areálu Rolava instalovala až koncem letošního srpna.

Lávku přes Jáchymovský potok čeká rekonstrukce

Dolní Žďár - Kovovou lávku pro pěší přes Jáchymovský potok v Dolním Žďáru nechá město Ostrov opravit ze svého rozpočtu ke konci září. Její rekonstrukci za 111 000 korun s DPH provede sokolovská firma Lemonta.

Tourfilm letos oslaví finskou přírodu i jazyk

Karlovy Vary - Devětačtyřicátý ročník mezinárodního festivalu filmů s cestovatelskou tematikou si letos oblékne zimní kabát. Partnerskou zemí se po loňských Velikonočních ostrovech stane Finsko.

Dřevo z Vladaře staré 2500 let se vrátilo do Žlutic

Žlutice - Z odborné konzervace ve švýcarském Lausanne se ve čtvrtek vrátilo do Žlutic dřevo, které bylo objeveno při archeologickém výzkumu na Vladaři. Jsou to části asi 2500 let starých dřevěných konstrukcí.

Cukrovka jako hlavní téma Barometru zdraví

Karlovy Vary - Barometr zdraví je zdravotně vzdělávací akce zaměřená na prevenci a informovanost v oblasti diabetes.

Vybombardovaný a zničený kostel v Tuhnicích připomene pamětní deska

Karlovy Vary - Nová pamětní deska bude lidem v Karlových Varech připomínat kdysi nádherný kostel v Tuhnicích. Ten poničilo bombardování za druhé světové války a dílo zkázy následně dokonal požár. Po plamenech zbylo už jen torzo bývalého církevního stánku, které bylo v roce 1948 srovnáno se zemí.

Městská tržnice zmizí ještě do konce roku

Ostrov - Demolice městské tržnice začne pravděpodobně v listopadu, vedení města chce mít prostranství vyklizeno ještě do začátku vánočních svátků. Současnému majiteli končí nájemní smlouva po dvaadvaceti letech koncem října a po jejím vypršení dostane měsíc na vyklizení prostor. Město nyní vybírá zhotovitele bouracích prací a po jejich skončení zváží možnosti dalšího využití prostranství. S nejvyšší pravděpodobností zůstane prázdné, ve hře jsou ale i další varianty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies