VYBERTE SI REGION

Moje Karlovarsko

Děti si užily pestrý týden s MOBIDIKem

Karlovy Vary - Děti z Karlových Varů jsou zvyklé setkávat se se strážníky městské policie ve školách v rámci preventivních besed. Tentokrát však na děti čekali preventisté na stanovištích MOBIDIKu (Mobilního dětského interaktivního klubu) v Doubí, ve Dvorech a v Drahovicích.

Klub Aeroport budí vášně, lidé sepsali petici

Karlovy Vary - Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech ještě ani nezačal a město už řeší první problém. A to umístění oblíbeného festivalového klubu Aeroport v prostorách bývalého karlovarského hotelu Passage v ulici T. G. Masaryka v pasáži Praha. Situace je pikantní i tím, že primátor Kulhánek (KOA) nad tímto klubem už tradičně převzal záštitu.

Neodstoupím, řekla ředitelka rozvrácené školy

Karlovy Vary - „Titanic se potápí. Buď odejdou učitelé, nebo žáci." Těmito slovy v úterý parafrázoval zastupitel Pavel Bouška (Karlovaráci) současnou situaci na základní škole J. A. Komenského. Části pedagogů už došla trpělivost a stávková pohotovost se změnila v jednodenní výstražnou stávku.

Krize vrcholí: Učitelé vstoupili do stávky

Karlovy Vary - Část nespokojených učitelů a zaměstnanců na základní škole Komenského, kteří kritizují počínání ředitelky Preňkové a žádají odvolání vedení školy, vstoupila v pondělí do jednodenní výstražné stávky. A dnes se učitelé vypravili na jednání zastupitelstva.

Lokální povodeň zaskočila Bochovsko, nejvíce to odnesly komunikace u Těšetic

Bochovsko - Silné bouřky s přívalovým deštěm, na které před víkendem upozorňovali meteorologové, se podstatné části Karlovarského kraje naštěstí vyhnuly. Ovšem kousek regionu přece jenom „lízly" a odneslo to Bochovsko.

Ve ztrátě je KV Arena i Alžbětiny lázně

Karlovy Vary - Žádné výhrady nemá vedení města proti hospodaření pěti městských společností. Přestože dvě jsou ve ztrátě a další z nich vykazují minimální zisk. Žádné personální změny tedy rada nechystá.

Závěr poutě překazil liják. Rušily se koncerty

Žlutice - V posledních letech získává Žlutická pouť zpět svůj lesk a slávu. O tom se tu mohli přesvědčit návštěvníci už v sobotu a v neděli, a to i přes nepřízeň počasí. I když byl připraven zajímavý program, spousta dobrot, atrakce i dobrá muzika, vrásky pořadatelům přidělal po osmé večer příchod bouře a lijáků.

Studenti umprumky ukázali to nejlepší, co umí

Karlovy Vary - Široké veřejnosti představila v sobotu svých osm maturitních a dva výuční obory Střední uměleckoprůmyslová škola Karlovy Vary. Po celý den si tak mohli lidé u Alžbětiných lázní vyzkoušet a osahat, co vše se tu studenti učí. Na místě nechyběla sklářská pec, keramické dílny, malování portrétů nebo sprejování. Součástí byla také environmentální osvěta či módní přehlídky.

Letiště v úzkých, ruší charterové lety

Karlovarský kraj - Už tak ztrátové mezinárodní letiště v Karlových Varech dostalo další ránu. Letní letecká linka mezi ázerbájdžánským Baku a Karlovými Vary je zrušena. Podle krajského náměstka Jakuba Pánika (ČSSD) je to kvůli konfliktům v Arménii.

Ostrov ušetří za odečty tepla instalací moderních digitálních indikátorů

Ostrov - Moderní digitální indikátory nechá nainstalovat do všech 850 městských bytů i do nebytových prostor město Ostrov. Po výměně měřičů budou odečty tepla levnější. Během deseti let by město mělo ušetřit až sedm milionů korun.

Tábor je po rekonstrukci a připraven

Ostrov, Manětín - Areál letního tábora v Manětíně na hranici Karlovarského a Plzeňského kraje, jehož majitelem a provozovatelem je město Ostrov, se v posledních letech dočkal kompletní rekonstrukce. Nyní už se místo chystá na příjezd prvních táborníků.

Ředitelka: Jde o promyšlenou kampaň proti mně

Karlovy Vary - Měsíce trvající spor s učiteli, kteří vyhlásili stávkovou pohotovost. K tomu ředitelku ZŠ Komenského vedení města vyzvalo k odstoupení. My jsme se proto zeptali:

Záchranka bude mít v Ostrově novou základnu

Ostrov - Výjezdová základna záchranky se znovu vrátí do Ostrova. Nové stanoviště tu Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje nechá postavit ještě letos. 

Co s Rolavou? Můžete hlasovat

Karlovy Vary - O tom, jak má město zvelebovat a vybavit rekreační areál Rolava, mohou rozhodovat i obyvatelé Karlových Varů. A to v anketě na webových stránkách magistrátu.

Garáže jsou pryč. Nervy majitele také

Karlovy Vary - „Město mi zbouralo dvě nemovitosti a nikdo se k tomu nechce znát." S tímto těžko uvěřitelným příběhem se na Deník obrátil Karlovarák Marek P. 

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.