VYBERTE SI REGION

Moje Karlovarsko

Motorkář se musí starat nejenom o sebe, ale také o svůj stroj

Karlovy Vary - Kdo propadne vášni pro motorky a stanou se součástí jeho životního stylu, obvykle se nemůže po zimě dočkat, až opět vyjede na silnici. Jenomže řádně zazimovanou motorku je třeba pečlivě „probudit" a k premiérové vyjížďce i dalším následujícím jízdám připravit.

Karlovy Vary mají problém. Drolící se zdi

Karlovy Vary - Časovanou bombou jsou pro Karlovy Vary opěrné zdi. Přestože se je město snaží sanovat už roky, a do opravy vkládá miliony korun, zhruba čtvrtina z osmdesáti kilometrů jich je stále ve špatném stavu. Nyní město řeší svah nad komunikací R6 u železničního mostu u Čertova ostrova (na snímku).

Tržní kolonáda: Dřevěný unikát, o nějž je třeba pečovat

Karlovy Vary - Během lázeňské sezony ji obdivují návštěvníci Karlových Varů, od září do listopadu patří dělníkům. Tržní kolonáda by se bez jejich péče zkrátka neobešla. A tak tomu bude i letos, tedy už třetí rok za sebou.

Inteligentní koše městu svědčí. Nahradily už přes čtyřicítku standardních nádob

Karlovy Vary - V loňském roce začal magistrát osazovat centrum města inteligentními odpadovými nádobami, které pomalu vytlačují z hlavních pěších zón klasické odpadkové koše. Nádoby jsou na solární pohon, který v nich pohání lis, díky němuž pojmou přes 500 litrů odpadu.

Zimní účet město těší

Karlovy Vary - Změna místa meteorologické stanice, která městu poskytuje oficiální údaje pro další plánování harmonogramu zimní údržby, se magistrátu vyplatila. Zimní účet je o statisíce levnější. Úspora vůči ceně stanovené smlouvou činí 1 608 015,79 Kč bez DPH.

Zbourejte ten nájezd, žádá Jenišov

Jenišov - Nájezd spojující komunikaci s loukou, který vybudovala společnost Sedlecký kaolin, vyostřil spor této firmy s Jenišovem. Místní občané i samospráva totiž dlouhodobě protestují proti plánové těžbě kaolinu poblíž této obce.

Fanzóna se osvědčila. Stan na Rolavě praskal při hokeji ve švech

Karlovy Vary - Hokej má i v srdci karlovarských obyvatel přední místo. O tom se ostatně přesvědčili ve Fanzóně ve volnočasovém areálu Rolava, kam dorazili podpořit český tým nejen zarytí fandové, ale i rodiny s dětmi. Teď Fanzónu čeká evropský fotbalový šampionát a olympiáda.

V areálu IZS se práce dávají do pohybu

Ostrov - Areál zahradnictví zmizel, a tak areál záchranných složek může vyrůst. Ovšem až jednotliví investoři vysoutěží dodavatele stavebních prací.

Na Doupově budou střílet vojáci ze tří států

Doupov - Mezinárodní cvičení Tobruq Arrows 2016 začalo v úterý ve vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku a kromě vojáků ze strakonického 25. protiletadlového raketového pluku se jej zúčastní také příslušníci ozbrojených sil Litvy a Slovenska.

Za pozemky chceme víc, dupli si zastupitelé

Karlovy Vary - Buď to bude další nekonečný soudní příběh s rizikovým výsledkem, nebo se podaří současnému vedení města mimosoudní domluva a na účtu města přistane šestnáct milionů korun. I když tu květnové zastupitelstvo, a to už poněkolikáté, znovu odmítlo.

Flaschnerovu kapli obnovily Lesy ČR za 1,1 milionu

Hroznětín - Doslova od základů obnovil Flaschnerovu kapli Nanebevzetí Panny Marie v Hroznětíně na Karlovarsku státní podnik Lesy České republiky. Do stavby investoval téměř 1,1 milionu korun. V sobotu zachráněnou kapličku vysvětil plzeňský biskup Tomáš Holub.

Legionářský boj na Sibiři připomene vlak

Karlovy Vary - Dvanáct zrekonstruovaných vagonů připomene život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války. Projekt Československé obce legionářské, který připomíná sté výročí boje československých legií za samostatný stát, bude na karlovarském horní nádraží ode dneška.

Tipy na léto – příloha Festivaly, poutě a slavnosti na západě Čech již v úterý

Západní Čechy - Léto je za dveřmi a s ním i tradiční doba, kdy se kultura a zábava přesouvá z divadelních sálů a kulturních domů pod širé nebe.

V Andělské Hoře čekají hrad další opravy

Andělská Hora - Záchranné práce se na zřícenině hradu Engelsburg, tedy Andělská Hora, dostávají do třetí etapy.

Oprava Thermalu se zatím odkládá

Karlovy Vary - Jedno je už zřejmě jisté. Rekonstrukce hotelu Thermal před zahájením letošního mezinárodního filmového festivalu, jak původně Ministerstvo financí avizovalo, zřejmě nezačne a odkládá se.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.