VYBERTE SI REGION

Moje Karlovarsko

Do Číny čím dál častěji

Karlovy Vary - Kdo z karlovarských nebo krajských politiků nebyl v Číně, snad jako by nebyl. Tuto zemi už několikrát navštívila krajská delegace, primátor Petr Kulhánek (KOA) zde v tomto roce jednal už dvakrát. Náměstek primátora Čestmír Bruštík (nez.) se do Číny vydal soukromě letos v lednu a nyní do čínského Fu-čou v provincii Fu-ťien odjíždí služebně.

Karlovarská rarita: park slouží pro auta

Karlovy Vary - Jak si v Karlových Varech zřídit soukromé parkoviště tam, kde býval park? Recept na to našla podle Jana Popeláře, lesního inženýra s dvaačtyřicetiletou praxí, soukromá firma, která sídlí v Krymské ulici v Karlových Varech.

Neplatné volby? Podněty řeší soud

Karlovarský kraj - Dvě stížnosti na neplatnost krajských voleb v Karlovarském kraji byly podány u Krajského soudu v Plzni. „O těchto podnětech jsme byli informováni a nyní musíme čekat, až budou vypořádány," uvedla Jana Pavlíková, mluvčí krajského úřadu.

Strážníci nacvičovali ve škole zásah proti ozbrojenému pachateli

Karlovy Vary - Jak vyřešit mimořádnou situaci, při níž jsou děti a pedagogové konfrontováni s nebezpečným pachatelem, který vnikne s puškou do školy a začne bezhlavě střílet? Možnosti eliminace pachatele mělo ukázat v Česku dosud ojedinělé cvičení, které připravila Městská policie v Karlových Varech společně se základní školou 1. máje.

Přežila Osvětim i Bergen-Belsen. Dnes slaví devadesát let

Karlovy Vary - Od konce druhé světové války uplynulo dlouhých sedmdesát jedna let. Možná že časem bude tento konflikt pro mladé lidi tím, čím jsou dnes pro nás napoleonské války. Přesto mezi námi stále žijí lidé, pro které jsou hrůzy druhé světové války stále živé. Od konce války nebylo dne, kdy by si paní Magdalena Swinkelsová alespoň na malou chvíli nevzpomněla na život za ostnatým drátem. Přes všechna životní úskalí se dnes dožívá požehnaných devadesáti let.

S prevencí pomůže projekt Notes strážníka Pavla

Karlovy Vary - Notes strážníka Pavla" je název nového projektu primární prevence Městské policie Karlovy Vary, který byl poprvé představen druháčkům ze základní školy J. A. Komenského.

Náměstí vydalo zaniklé sklepy

Jáchymov - Ústav archeologické památkové péče severozápadních Čech učinil v týdnu během záchranného archeologického výzkumu provázejícího rekonstrukci náměstí Na Slovanech v Jáchymově jedinečný objev. Byl znovuobjeven sklep zaniklé radnice.

Historická radnice zazáří novotou

Žlutice - První byla nová okna. Teď se dokončuje fasáda. Do budoucna se budou dělat nové podlahy a topení. Historická budova žlutické radnice je v současnosti zahalená lešením. Po jeho odstranění se zase o krok přiblíží své původní podobě.

Parte, kondolence, urny, květiny nebo náhrobky.

Karlovy Vary - Výstava nového designu smutečních předmětů a tiskovin začíná už dnes v galerii SUPERMARKET wc v Karlových Varech. Netradiční výstava nabízí inspiraci, příležitost k zamyšlení i upřímný a otevřený pohled na téma, které stále zůstává pro řadu lidí tabu.

Cyklostezka kolem závodiště má zelenou

Karlovy Vary - Není lepší zprávy pro cyklisty. Tak citelně chybějící a dlouho očekávaný úsek cyklostezky mezi řekou Ohří a dostihovým závodištěm se konečně může stavět. Padla poslední překážka, kterou byly nedořešené vztahy k soukromým pozemkům na levém říčním břehu.

S výlovem jsme nadmíru spokojeni, libují si božičanští rybáři

Nová Role, Božičany – Výlov, který se odehrál na břehu rybníka Komora na sádkách ČRS MO Božičany, se nesl ve slavnostním duchu.

Farmářské trhy nabídnou hlavně sezonní produkty

Karlovy Vary - Největší farmářské trhy v Karlovarském kraji se dostaly do své podzimní fáze a z toho plyne rovněž zboží, které producenti v pátek přivezou do Karlových Varů.

Peníze za KV Arenu znovu řešil soud

Karlovy Vary - Už počtvrté otevřel soud spor o karlovarskou KV Arenu. A podle Jana Kopála, mluvčího magistrátu, byla žaloba města na bezdůvodné obohacení firem, které stavbu prováděly, okresním soudem opět zamítnuta.

Výstava s charitativní akcí pomohla dětskému domovu a vynesla 22 000 Kč

Karlovy Vary - Rovných 22 000 Kč pro Krajský dětský domov pro děti do 3 let vynesla charitativní akce připravená v rámci výstavy fotografií. Ta se konala v Grandhotelu Pupp jako součást projektu První republika fotografa Angela Purgerta.

Heliport bude i pro těžké stroje

Karlovy Vary - Také těžké armádní vrtulníky Letecké záchranné služby v Plzni Líních se budou moci zanedlouho „posadit" na heliport karlovarské nemocnice. Přistávací plocha na střeše pavilonu akutní medicíny nebyla dosud na tyto stroje dimenzovaná.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies