VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

11.10.2016

ANO 2011 nekralovalo urnám úplně všude

Karlovarsko - Kraj se, co se volební účasti týká, umístil v celorepublikovém průměru na nejnižší hranici počtu voličů. I když v krajském měřítku vyhrálo ANO 2011, v některých obcích a městech na Karlovarsku dali občané najevo podporu jiným směrem.

11.10.2016

Přestavba ostrovského Domova pokojného stáří začala. Přibude tu osmnáct lůžek

Ostrov - Před nedávnem byla zahájena další etapa přestavby Domova pokojného stáří. V objektu C vyroste nové patro a díky změně dispozic se kapacita domova zvýší o 18 lůžek. Stavba za téměř 19,3 milionu korun je financována z rozpočtu města a měla by být dokončena do 31. července 2017.

8.10.2016

Karlovarský kraj bude patrně opět nejhorší co do účasti voličů

Karlovarský kraj - Smutný primát patrně obhájí Karlovarský kraj v případě volební účasti. Před čtyřmi roky dosáhla necelých 32 procent a ani tentokrát to nebude lepší. Dokonce možná ještě horší. Alespoň podle předběžných výsledků.

6.10.2016

Terminál: Fakta a mýty

Karlovy Vary - Takový zájem o rozvoj města Karlovy Vary už dlouho nezažily. Na prezentaci studie Integrovaného dopravního terminálu přišlo do Národního domu přes dvě stě lidí a primátor i jednatelé studia Hangár, kteří ji zpracovali, měli co vysvětlovat.

6.10.2016

Poznejte dobrodružství, adrenalin a extrémní sporty na božídarské radnici

Boží Dar - Za třináct let své existence se stal Mezinárodní festival outdoorových filmů největším putovním festivalem svého druhu nejenom v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tematikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné. Letošní, čtrnáctý ročník pokračuje zastávkou v srdci Krušných hor v pátek 7. a v sobotu 8. října.

5.10.2016

Botanickou zahradu čeká perný týden

Bečov nad Teplou - Místní botanická zahrada stále hýří životem. Do jejích bran se můžete podívat například na zajímavou přednášku, výstavu, módní přehlídku nebo si vychutnat šansonový koncert, a to vše ještě tento týden. Jinak je tento kout otevřen celoročně od rána do noci.

5.10.2016

Na terapii může přijít celá rodina, pokud chce bojovat o své udržení

Karlovy Vary - Počátek nového školního roku a následující dny i týdny bývají v mnoha rodinách s dětmi stresovým obdobím, pro rodiče toto období představuje více povinností a tlaku v podobě „všechno to stihnout a skloubit, být nejenom dobrý rodič, často i skvělý partner", ale i na děti je kladeno daleko víc požadavků a úkolů.

4.10.2016

Vysoká škola zahájila výuku

Karlovy Vary - Nové studijní středisko Vysoké školy finanční a správní (VŠFS) začalo včera s výukou v Karlových Varech. Soukromá vysoká škola v současnosti nabízí svým studentům dva bakalářské obory. Bezpečnostně právní správu a Kriminalistiku s navazujícím dvouletým magisterským studiem.

4.10.2016

ON-LINE: Ptejte se Pavla Čekana, starosty Ostrova a kandidáta ve volbách za ČSSD

Karlovy Vary - Pavel Čekan bude čtenářům deníku odpovídat v úterý 4. října.

3.10.2016

Dopravní terminál: Základní ambicí je výrazně zlepšit dopravní situaci

Karlovy Vary - Stavba dopravního terminálu na Varšavské a Horově ulici, jehož projekt vypracovalo studio Hangár, vzbudila zájem u karlovarských zastupitelů i veřejnosti. Jednatelů studia Vladimíra Tůmy a Antonína Juštíka jsme se ptali, jak dlouho na projektu pracovali, co bylo nejtěžší a proč variantu, kterou předložili, považují za nejvýhodnější.

3.10.2016

Děti i dnes preferují sport nebo tanec

Karlovarsko - Dětem začala škola, což znamená, že zase začínají i kroužky. Podle všeho děti upřednostňují sport. Početně se na takové kroužky přihlašuje nejvíce dětí, ale jsou i kroužky, které nejsou kapacitně tak velké, a přesto se do nich děti hrnou.

2.10.2016

Magistrát shání členy do volebních komisí. Zn.: Naléhavé

Karlovy Vary – S naléhavou žádostí se na lidi obrací karlovarský magistrát.

2.10.2016

Na záchytku letos putovalo už 156 opilců

Karlovy Vary – Převozy opilců z Karlových Varů na protialkoholní záchytnou stanici v Sokolově již letos překročily hranici 156 případů.

2.10.2016

Hvězdárna se snad už konečně dočká rekonstrukce

Karlovy Vary - Splatit letitý dluh vůči hvězdárně je rozhodnuto město Karlovy Vary. Unikátní zařízení, které se může pochlubit nejedním úspěchem, potřebuje opravu takříkajíc jak sůl. Už několikrát se s ní sice při přípravách investičních akcí počítalo, ale pak ji ze seznamu vždy vytlačily důležitější projekty.

1.10.2016

Novinka. Město zřizuje dopravního koordinátora

Karlovy Vary - Koordinátory se to začíná v Karlových Varech hemžit. Kromě cyklokoordinátora zřizuje město ještě dopravního koordinátora. Do této funkce rada města jmenovala od 1. října do 31. prosince Jakuba Mráze, právníka Dopravního podniku.

1.10.2016

Úspěšný projekt městské policie pokračoval i letos

Karlovy Vary - Městská policie Karlovy Vary navázala na loni úspěšný projekt Na kole jen s přilbou a rozhodla se jej v letošním roce zopakovat, a navíc i rozšířit.

1.10.2016

Chovatelská činnost, která budí vášně

Ostrov, Karlovarsko - „Množí nemocné a nepapírové křížence psů i koček a prodává je jako čistokrevné kusy," zaznívá ze zpráv poškozených zákazníků. Město Ostrov ji již řešilo v přestupkovém řízení a ekologičtí aktivisté zašli i do takových extrémů, jako bylo nahlášení bomby s cílem dostat do objektu orgány nečekaně, protože všechny dosud proběhlé nahlášené kontroly krajské veterinární správy proběhly bez shledání pochybení.

30.9.2016

Potěšení pro labužníky, to bude třetí gastronomický festival Knedlík fest

Karlovy Vary - Knedlíky jsou neodmyslitelnou součástí české kuchyně. A že jich jde připravit mnoho, o tom se mohou lidé přesvědčit v sobotu při 3. ročníku gurmánského festivalu Karlovarský knedlík fest.

29.9.2016

Dopravní kolaps, centrum města zablokovaly automobily

Karlovy Vary - Jak málo stačí, aby doprava v centru Karlových Varů totálne zkolabovala. Železniční přejezd je kvůli opravě od středy zavřený a dnes se ukázalo, že bez průjezdné Západní ulice nemůže město v podstatě existovat. Od rána vznikají na příjezdu obrovské kolony.

28.9.2016

Strážníci se věnovali dětem v Centru bezpečí

Karlovy Vary - Dny s Městskou policií Karlovy Vary pro mateřské školy v Centru zdraví a bezpečí připravilo Oddělení prevence a dohledu Městské policie Karlovy Vary. Nabídky zúčastnit se využilo šest karlovarských mateřinek a 112 dětí.

28.9.2016

Děti malovaly své oblíbence

Karlovy Vary - Jak vypadá hrdina a oblíbená postava? To měly ztvárnit děti a mládež ve výtvarné soutěži vyhlášené Karlovarským krajem. Na adresu krajského úřadu přišlo více než 150 obrázků.

28.9.2016

Motorkáři se loučí, letošní sezona spěje k závěru

Karlovarský kraj - Letošní motorkářská sezona spěje ke svému závěru. Takovou opravdu pěknou a slavnostní tečkou za ní bude tradiční loučení se sezonou připravené klubem Lion Bikers na středu 28. září.

27.9.2016

Sousedské slavnosti v Tuhnicích měly premiéru

Karlovy Vary - Prvním ročníkem sousedských slavností ožilo v sobotu „náměstí" u Meteoru v Tuhnicích. O akci, kterou pořádal spolek Žijeme TUhnice, se díky dětskému křiku dozvědělo pravděpodobně celé tuhnické sídliště. Večerní promítání historických fotografií se již neslo v klidnějším tónu.

26.9.2016

Magistrát po letech vrací seniorům dluh

Karlovy Vary - Po letech slibů a plánů se karlovarští senioři konečně dočkají. Vedení města už začátkem příštího roku zahájí rekonstrukci Domova důchodců ve Staré Roli, čímž zvýší komfort života zdejších seniorů a také zvýší kapacitu lůžek.

26.9.2016

Roste nová generace plavčíků a záchranářů

Karlovy Vary - Plavčík, člověk, který postává u vody a dohlíží na vás. Ale co všechno obnáší tato práce a hlavně co předchází tomu, než se můžete sami postavit na hlídku, prozradil v rozhovoru Karel Vít, první místopředseda Vodní záchranářské služby Karlovy Vary.

25.9.2016

Pořádný box, ale i společenská událost

Karlovy Vary - Fanoušci boxu se mohou těšit na další pokračování série Box Live. A kromě tradičních jmen, Štěpána Horvátha, Lucie Sedláčkové a Fabiany Bytyqui, se v ringu představí také čtyřicetiletý veterán Luboš Šuda, který se právě v Karlových Varech rozloučí s profesionální sportovní kariérou. Domácí fandy jistě potěší návrat Karlovaráka Michala Ďuroviče do ringu.

25.9.2016

Při úpravách ulice vznikne padesát nových parkovacích míst

Ostrov - Se startem druhé etapy rekonstrukce Lidické ulice začaly také práce na vzniku padesáti zcela nových parkovacích míst a tří stání pro invalidy. Ta by měla být hotova spolu s opravami do konce listopadu.

25.9.2016

Had vyděsil ženu, skončil ve vysavači a poté v minizoo

Karlovy Vary - Kuriózní případ řešili karlovarští strážníci ve Staré Roli poté, co se na ně obrátila paní s tím, že má doma od soboty hada a z obavy pořádně nespí.

25.9.2016

Nemáme vizi, naříkají Karlovy Vary

Karlovy Vary - To, o čem se v Karlových Varech dosud jenom šeptalo, nahlas pojmenoval a písemně zaznamenal Výbor strategického rozvoje a územního plánování. Karlovy Vary nemají vizi, chybí koordinace, nemají dostatečný zásobník investičních projektů.

24.9.2016

O zemědělské výrobě i životě na venkově

Karlovarsko - Jak se žije na venkově, to přijel na vlastní oči zjistit Marian Jurečka, ministr zemědělství.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies