VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

5.3.2017

Přežije burza dravou elektronickou evidenci tržeb?

Karlovy Vary - Pokud oblíbená karlovarská burza přežije zavedení dravé elektronické evidence tržeb, pak to bude disciplínou a zodpovědností zdejších prodejců. Což je téměř utopie. Pokud si totiž právě tito podnikatelé na Finančním úřadu pro Karlovarský kraj (FÚ KK) nevyzvednou autentizační údaje, čímž se jedině mohou k EET přihlásit, pak hrozí tomuto navštěvovanému karlovarskému blešáku zánik.

4.3.2017

Prezident vyplísnil primátora za Císařské lázně

Karlovy Vary - Už při oficiálním zahájení své čtvrté návštěvy Karlovarského kraje prezident Miloš Zeman znovu dokázal, že ostřejší slovo do jeho slovníku prostě patří. Tentokrát se zaměřil na primátora Karlových Varů a krajského zastupitele Petra Kulhánka (KOA), jehož vyplísnil za to, že Císařské lázně ani po letech nejsou opraveny.

3.3.2017

ON-LINE: Prezident Miloš Zeman ukončil návštěvu v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj - I třetí den prezidentské návštěvy jsme sledovali v on-line reportáži.

2.3.2017

ON-LINE: Na Miloše Zemana čekali v Sokolově i odpůrci s transparenty

Karlovarský kraj - I druhý den návštěvy prezidentského páru v Karlovarském jsme sledovali v podrobné on-line reportáži.

2.3.2017

Škola začala s ekologickou likvidací jídla

Karlovy Vary - S novou formou likvidace gastroodpadu začali na základní škole v Libušině ulici. Škola byla zařazena do pilotního projektu, kdy jí byl zakoupen elektronický kompostér, který přemění zbytky ze školní jídelny spolu s nechtěnými svačinami na substrát využitelný v zahradnictví. Ten pak bude odebírat Správa lázeňských parků města Karlovy Vary. Zcela první školní kompostér hradil magistrát a stál 250 tisíc korun.

1.3.2017

Program návštěvy prezidentského páru v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj - Kam zavítá během své návštěvy Miloš Zeman a jeho manželka Ivana?

1.3.2017

Miloš Zeman dostane sadu sklenic i domácí koláče

Karlovarský kraj - Hlava státu kromě Karlových Varů plánuje cestu také do menších obcí a měst. Někde bude poprvé, jinde už prezidenta přivítají poněkolikáté. Jak probíhaly přípravy na setkání a jaké dary Miloš Zeman dostane?

1.3.2017

ON-LINE: Miloš Zeman zkritizoval Karlovy Vary za údajný nezájem o Císařské lázně

Karlovarský kraj - Prezidentský pár dorazil na návštěvu Karlovarského kraje, program Miloše Zemana a jeho manželky Ivany jsme sledovali po celý den on-line.

28.2.2017

Výročí Karla Čapka nebo Domácí štěstí, taková bude letos Chyše

Chyše - Zámek Chyše oslaví letos velké a významné výročí. V dubnu to bude přesně sto let, co zde pobýval český spisovatel, dramatik a novinář Karel Čapek.

27.2.2017

Ohnisko ptačí chřipky bylo potvrzeno i na Karlovarsku

Karlovarsko - V obci Božičany na Karlovarsku bylo veterináři potvrzeno ohnisko ptačí chřipky. Tamní chovatel nahlásil úhyn 12 kusů drůbeže. Následné testy potvrdily nákazu chřipkou subtypu H5N8. Během víkendu bylo zbývajících 15 kusů kachen a slepic utraceno, uvedli veterináři na svém webu.

27.2.2017

Sestry si polepší. Kraj přidá nemocnici 10 milionů korun

Karlovy Vary - Je to nesystematické, ale nezbytné. K tomu dospěli krajští zastupitelé po ostré debatě, jestli zdravotním sestrám v Karlovarské krajské nemocnici (KKN) zvýšit mzdy. Vyšší platy jim hejtmanství zašle prostřednictvím navýšení kmenového jmění KKN o deset milionů korun.

26.2.2017

Kdo opraví dobové sklepy? Nikdo neví

Žlutice - Historické centrum Žlutic skrývá ve svém podzemí malý poklad, dobové sklepy. Část z nich je v dobrém stavu, ale některé potřebují opravit a zpevnit. To ale stojí miliony korun, které město ani další majitelé sklepů nemají. A tak je oprava sklepení zatím v nedohlednu.

26.2.2017

Oprava (ne) tryskajícího Vřídla se zdržuje

Karlovy Vary - Přestože první etapa opravy zdevastovaného technického zázemí Vřídelní kolonády měla už dávno začít, nic se neděje. Město už má vyřízené stavební povolení, ale práce podle náměstka Čestmíra Bruštíka (nez.) blokují námitky.

25.2.2017

Je tu problém! Kde parkovat u „zušky“?

Nová Role - V Nové Roli se pomalu rozdmýchává spor, který se točí kolem parkování před základní uměleckou školou. Poté, co se ZUŠ přestěhovala do nových prostor, vznikl problém, kde budou parkovat a vykládat nástroje.

25.2.2017

Trucující semafory na rušné křižovatce, z nichž řidiči šílí, končí.

Karlovy Vary - Častá poruchovost semaforů u Chebského mostu donutila karlovarský magistrát k činu. Vyměněna budou světla na křižovatce u náměstí Republiky i ta navazující u bývalé Elitky.

24.2.2017

Obleva připravila hory o část sněhu. Přesto se stále lyžuje

Karlovarský kraj - Obleva s deštěm a silným větrem připravila hory o část sněhu. Přesto se v řadě skiareálů nadále lyžuje. Sníh je ale mokrý a provoz některých lanovek ještě včera a dnes komplikoval silný vítr.

23.2.2017

Karlovarský kraj se snaží nové lékaře získat náborovými příspěvky

Karlovarský kraj - Vedení Karlovarského kraje i Karlovarská krajská nemocnice dělá vše pro to, aby nedostatek lékařů a zdravotního personálu eliminovala.

23.2.2017

Revitalizace sídliště přinese prostor pro děti i seniory

Nová Role - Velká revitalizace sídliště se plánuje v Nové Roli. Ta by měla proběhnout v pěti etapách. V té první se budou dělat nová parkovací místa, odpočinkové zóny pro děti a seniory.

23.2.2017

Jenišov dokončí kanalizaci, dojde také na parkoviště

Jenišov - Do realizování investic, společenských akcí a oprav se pouštějí v Jenišově. Chtějí se tady letos zaměřit zejména na dodělání zbývající části kanalizace nebo zlepšit situaci s parkováním u úřadu. Pracím se nevyhne ani část Pod Rohem či dětské hřiště.

22.2.2017

Odpočinková zóna s parkem a hřiště změní tvář centra

Pila - Obec má v letošním plánu v zásadě tři významné investiční akce, z toho jedna již byla realizována dobrovolným hasičům slouží nové vozidlo. Další dvě rozvojové stavební akce jsou ve fázi projektové přípravy. Jde o nový chodník a revitalizaci „centra".

22.2.2017

Kamennou svatbu oslavili obnovením slibu

Karlovy Vary - Karlovarští patrioti, manželé Lechnýřovi, letos oslavili krásné jubileum, 16. února to bylo přesně 65 let od chvíle, kdy se rozhodli spolu strávit celý život.

21.2.2017

V Karlovarském kraji bude vylepšeno šest železničních přejezdů

Karlovarský kraj - Šest železničních přejezdů bude postupně vylepšeno na tratích v Karlovarském kraji. Úpravy některých už začaly v loňském roce a hotovo by vše mělo být letos. Jde především o bezpečnost, na všech přejezdech bylo či bude vyměněno původní zabezpečovací zařízení.

20.2.2017

Hosté se vracejí. Lázně jsou z nejhoršího venku

Karlovy Vary - Po třech hubených letech, kdy Karlovy Vary zápasily o každého návštěvníka, nastává doba o mnoho příznivější. Počet klientů se v posledním čtvrtletí loňského roku výrazně zvýšil, a to o 34 procent.

20.2.2017

Investice míří do školy i naučné stezky

Kyselka - Milionové investice letos přilepší také obyvatelům Kyselky a Radošova. Plánuje se modernizace budovy školy, oprava kostela sv. Václava, otevření naučné stezky a nově obec zřídila také technické služby. Po více než půl století se začne také s rekonstrukcí obecního úřadu.

19.2.2017

V karlovarské porodnici se rodí více dětí

Karlovy Vary - Dětí se v karlovarské nemocnici rodí stále více. To je ta dobrá zpráva. Ta horší je, že přibývá novorozenců s nízkou porodní váhou a vývojovými vadami. Tento trend bedlivě sledují lékaři na gynekologicko porodním oddělení karlovarské nemocnice, kde lékaři rodičkám a narozeným dětem zajišťují jednu z nejkvalitnější péčí v kraji.

19.2.2017

Město bádá, kam umístit výtvarné dílo Strom života

Karlovy Vary - Strom života byl dar městu. Skleněná socha umělce Radka Stehlíka měla oživit a zkrášlit Vřídelní kolonádu. Z daru se ale stal problém, s nímž si nyní město neví rady. A marně pátrá, kam rozměrnou skulpturu, která je čtyři metry vysoká a dva a půl metru široká, nyní umístit.

18.2.2017

O lázně má zájem Nový Zéland

Karlovy Vary - Uzavřené smlouvy s partnerskými městy zaručují karlovarským politikům, žákům škol či kulturním klubům a spolkům možnost cestovat do Spojených států, Japonska, Německa, Švédska či Izraele. A na řadu možná přijde i Nový Zéland.

18.2.2017

Trhy pod palbou kritiky

Karlovy Vary - Ostré kritice podrobila komise lázeňství a cestovního ruchu letošní vánoční trhy před hotelem Thermal. „Nespokojenost členové vyjádřili s umístěním trhů, s programem a našli ještě další negativa," uvedl náměstek Michal Riško (ČSSD).

17.2.2017

Krize v nemocnici není zažehnána

Karlovarský kraj - Příští týden by měli krajští zastupitelé schválit navýšení rozpočtu pro krajskou nemocnici o 10 milionů. Suma má jít na platy sester a asistentů. Ti však tento krok nevidí jako dostatečné řešení kritické situace.

17.2.2017

Stávková pohotovost na ZŠ Komenského trvá už půl roku

Karlovy Vary - Už téměř rok zaměstnává karlovarské zastupitele situace na základní škole J. A. Komenského. Stávková pohotovost zde trvá stále a zastupitelé se o problémech na této škole přou od 6. května loňského roku prakticky na svém každém zasedání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies