VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

19.2.2017

Město bádá, kam umístit výtvarné dílo Strom života

Karlovy Vary - Strom života byl dar městu. Skleněná socha umělce Radka Stehlíka měla oživit a zkrášlit Vřídelní kolonádu. Z daru se ale stal problém, s nímž si nyní město neví rady. A marně pátrá, kam rozměrnou skulpturu, která je čtyři metry vysoká a dva a půl metru široká, nyní umístit.

18.2.2017

O lázně má zájem Nový Zéland

Karlovy Vary - Uzavřené smlouvy s partnerskými městy zaručují karlovarským politikům, žákům škol či kulturním klubům a spolkům možnost cestovat do Spojených států, Japonska, Německa, Švédska či Izraele. A na řadu možná přijde i Nový Zéland.

18.2.2017

Trhy pod palbou kritiky

Karlovy Vary - Ostré kritice podrobila komise lázeňství a cestovního ruchu letošní vánoční trhy před hotelem Thermal. „Nespokojenost členové vyjádřili s umístěním trhů, s programem a našli ještě další negativa," uvedl náměstek Michal Riško (ČSSD).

17.2.2017

Krize v nemocnici není zažehnána

Karlovarský kraj - Příští týden by měli krajští zastupitelé schválit navýšení rozpočtu pro krajskou nemocnici o 10 milionů. Suma má jít na platy sester a asistentů. Ti však tento krok nevidí jako dostatečné řešení kritické situace.

17.2.2017

Stávková pohotovost na ZŠ Komenského trvá už půl roku

Karlovy Vary - Už téměř rok zaměstnává karlovarské zastupitele situace na základní škole J. A. Komenského. Stávková pohotovost zde trvá stále a zastupitelé se o problémech na této škole přou od 6. května loňského roku prakticky na svém každém zasedání.

16.2.2017

Z bývalého učiliště bude první muzeum rukavic

Abertamy - Bývalé střední odborné učiliště lesnické se za asi 20 milionů korun promění ve zbrusu nové muzeum rukavičkářství. Jedná se o ojedinělý projekt v rámci celé České republiky a součástí muzea bude také nové informační centrum města Abertamy. Po letech plánování se s realizací začíná letos.

15.2.2017

Nejdečtí rozhodnou, zda mají územní studie šanci

Nejdek - V Nejdku bude veřejnosti představena prezentace územní studie hned pro dva projekty. Pro centrum revitalizace nábřeží Rolava a náměstí Karla IV. před kostelem svatého Martina a územní studie Křížového vrchu a rozvoje městského lesoparku.

14.2.2017

Pražení kávy je vědou a uměním zároveň

Karlovy Vary - Naproti hasičárně v Karlových Varech je pražírna kávy City Roasters. Místo, kde se praktikuje moderní alchymie, kde se ze zelených zrn stává hnědé zlato. Otevřete dveře a ocitnete se ve světě plném vůní a chutí.

13.2.2017

Zdravotníci mohou studovat na severu

Karlovy Vary - Problém s nedostatkem sester a dalšího zdravotnického personálu v regionu by mohla postupně řešit spolupráce mezi Karlovarským krajem a Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem. Ta jim za určitých podmínek umožní studium, přestože nebyli původně z kapacitních důvodů přijati.

13.2.2017

Letiště potřebuje ke svému rozvoji nové pozemky. Jinak delší ranvej nevznikne

Karlovy Vary - Nalákat další provozovatele aerolinek a docílit tak většího počtu příletů na krajské letiště souvisí i s jeho modernizací, především pak s rozšířením a prodloužením ranveje. K tomu ovšem Karlovarský kraj, který je majitelem letiště, potřebuje pozemky v jeho okolí. A ty zase patří městu Karlovy Vary.

12.2.2017

Na extraligu do skyboxu. A s politiky

Karlovarský kraj - Chcete vidět extraligový hokej? A ještě přitom probrat s politiky věci, které vás tíží? Tak teď k tomu máte opravdu jedinečnou šanci.

11.2.2017

Nejdek v budoucnu vylepší cyklostezku

Nejdek - Úspěšný projekt Karlova stezka pokračuje. Tentokrát jde o Karlovu stezku II, do které se zapojilo i město Nejdek jako kooperační partner podílející se na rozvoji stezky pro cyklisty.

11.2.2017

Další sportovní areál na prodej. Koupí město tribuny na Slavii?

Karlovy Vary - Už druhou nabídku obdrželo město na odkup části sportovního areálu. Po AC Start jde tentokrát o stadion Slavie v Drahovicích.

10.2.2017

Skiareály nadále nabízejí lyžařům dobré podmínky

Karlovarský kraj - Zima sice v uplynulých dnech tak trochu ztratila na svém kouzlu a přišla i mírná obleva, skiareálům v Karlovarském kraji to ale nijak výrazně neuškodilo. Podmínky pro lyžování jsou tak nadále velmi dobré a v provozu jsou všechna střediska zimních sportů.

9.2.2017

Strážníci zpřísnili kontroly taxikářů

Karlovy Vary - Městská policie Karlovy Vary od nového roku zpřísnila kontroly taxislužeb. Mají být zaměřené hlavně na povinnosti provozovatelů a řidičů taxislužeb.

8.2.2017

Tolik kritiky na úklid sněhu, to už tady dlouho nebylo. Ale ani taková zima

Karlovy Vary - Skoro ani jeden den bez stížností. Kritika se na magistrát snáší prakticky nonstop a téměř vždy se nyní týká zimní údržby.

7.2.2017

Klášter Nový Dvůr je finalistou první ceny za architekturu

Dobrá Voda - Je to teprve první ročník České ceny za architekturu (ČCA) a Karlovarsko už má první zářez. Ocenění získal klášter Nový Dvůr v Dobré Vodě u Toužimi. Akce je otevřena architektonickým realizacím za posledních pět let a do finálové osmice se dostal ze 475 přihlášených prací.

6.2.2017

Nemocnice Ostrov si velmi zakládá na domácím prostředí pro své rodičky

Ostrov - Porodnictví prošlo od středověku velkou proměnou. Jeho vrcholem je povolání porodní asistentky, která pomáhá nastávající matce a odpovídá na všechny její otázky. Snaží se jí vyhovět ve všech jejích přáních a hlavně přivést na svět nový život. O tomto povolání, které je spíše posláním, a o nové gynekologické ambulanci NEMOS v Karlových Varech se dočtete více v rozhovoru s porodní asistentkou z gynekologicko porodnického oddělení Nemocnice Ostrov Lenkou Velichovou.

5.2.2017

S financováním dotačních projektů pomůže městu stomilionový úvěr

Karlovy Vary - Překlenovací úvěr ve výši 120 milionů korun má Karlovým Varům pomoci s předfinancováním projektů na léta 2017 až 2019 hrazených z evropských fondů. Město už nyní vypisuje výběrové řízení na banku, která městu úvěr poskytne.

5.2.2017

Primátor Kulhánek má nakročeno na poslance

Karlovy Vary - O post poslance Parlamentu České republiky zřejmě zabojuje v podzimních parlamentních volbách Petr Kulhánek (KOA), primátor Karlových Varů. A jako lídr by měl šance na zvolení.

5.2.2017

Karlovy Vary jsou krásné, ale málo propagované

Karlovy Vary - Rainer von Kürten, generální ředitel lázeňského resortu Savoy Westend Hotel, je velmi pozoruhodný muž. Mluví lámanou češtinou se sympatickým moravským přízvukem, má rád víno a golf, s českou manželkou a synem bydlí v Ivančicích, jeho rodiče žijí v Düsseldorfu a on sám už snad pracoval po celé Evropě.

4.2.2017

Jak zachránit hotel? Ve hře jsou tři možnosti

Boží Dar - Jaký bude osud zchátralého hotelu na Klínovci? Nyní jsou ve hře tři varianty. Prodej, oprava s využitím dotací a rekonstrukce s pomocí strategického partnera.

4.2.2017

Architekt města? Ta myšlenka je letitá, ale zatím chyběla vůle

Karlovy Vary - Město plánuje zřídit příspěvkovou organizaci kancelář architekta. Na detaily jsme se zeptali karlovarského primátora Petra Kulhánka (KOA).

3.2.2017

Potvrzeno! Jsou to opravdu vlci

Karlovarský kraj - Vlci se opět usídlili v Krušných horách. Domněnky odborníků i laické veřejnosti o výskytu těchto šelem na našem území nezvratně potvrdila vlčí hlídka.

2.2.2017

Parkoviště nad zlato. Horské obce zaplavují auta

Karlovarsko - Zejména o víkendech míří do krušnohorských středisek řada turistů. Lákají je lyže, příroda, běžky i nákupy za hranicemi republiky. K tomuto účelu je potřeba někde nechat auto. V horských obcích je proto lepší využít odstavná parkoviště a zaplatit poplatky. Ne každému jsou ale pokyny vždy jasné a výlet může skončit přivoláním policejní hlídky.

1.2.2017

Thermal čeká ženská ruka

Karlovy Vary - Karlovarský hotel Thermal, který je srdcem mezinárodního filmového festivalu, povede poprvé v jeho historii žena. Novou ředitelku podle Ivana Chadimy, předsedy představenstva společnosti Thermal-F, už představenstvo jmenovalo.

31.1.2017

Trest rady řediteli: výtka a nižší plat

Karlovy Vary - Velmi nepříjemné situaci nyní čelí Milan Trnka, ředitel příspěvkové organizace Správa přírodních léčivých zdrojů a kolonád (SPLZaK). Nejenže od rady města obdržel výtku za porušování povinností vztahujících se k vykonávané práci, ale navíc mu bylo sníženo osobní ohodnocení o polovinu. A to až do odvolání.

30.1.2017

Opozice: Komise pro územní plán je na nic

Karlovy Vary - Účelová, politická, zaujatá a korupční. Těmito slovy označil zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA) expertní pracovní skupinu pro územní plán. A navrhl usnesení, aby ji město bezodkladně zrušilo. Nový územní plán totiž Karlovým Varům stále chybí.

29.1.2017

Mráz vyhnal dělníky ze stavby „kruháče“

Karlovy Vary - Už přes půl roku se lidé v karlovarské čtvrti Drahovice přizpůsobují požadavkům stavbařů. Ti zde loni v srpnu začali budovat kruhový objezd a od té doby zdejší lidé musejí respektovat uzávěry a objížďky na komunikacích a chodnících.

29.1.2017

Studený Železnatý pramen čeká obnova. Nyní je prý pro ostudu

Karlovy Vary - Železnatý pramen, který je dosud tak trochu ukryt v altánku u obchodní akademie, nejen netryská, ale je pro ostudu. A to se nelíbí členům lázeňské komise, kteří městu doporučili jeho obnovu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies