VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

9.6.2017

Noc kostelů seznámí s novými místy

Karlovarský kraj – Noc kostelů je jedinečnou příležitostí, kdy se i ateisté vydají do božích chrámů po celém kraji a nahlížejí pod závoj víry. Dnes se vám otevírají brány kostelů a nabízí prohlídky i koncerty.

9.6.2017

Manažer HC Energie Vaněk končí po 26 letech

Karlovy Vary - Bylo to přátelství, nad nímž hokejoví fanouškové nejprve kroutili hlavou, a pak nešetřili kritikou. Miroslav Vaněk, generální manažer HC Energie, jim byl prostě trnem v oku, ale majitel klubu Karel Holubek tvrdošíjně trval na svém.

8.6.2017

Sněmovna vydala ke stíhání bývalého hejtmana i krajského zastupitele

Karlovarský kraj - Ke čtyřiadvaceti obviněných v kauze ROP Severozápad přibydou zřejmě ještě dva. A to bývalý hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, který už řady ČSSD opustil a Jaroslav Borka, současný krajský zastupitel za KSČM.

8.6.2017

Kraj navštívil nový velvyslanec

Karlovy Vary - Na jednu ze svých prvních pracovních cest se vydal nově jmenovaný velvyslanec pan Ho Minh Tuan právě do našeho regionu.

8.6.2017

Obsadí burza znovu AC Start? Nic není nemožné

Karlovy Vary – Populární i zatracovanou karlovarskou burzu zřejmě čekají opět změny.

8.6.2017

Stavební novela? Praxe ukáže, zda se bude zneužívat

Karlovarský kraj – Plánovaná novela stavebního zákona má urychlit přípravu staveb a ulehčit život větším i drobným stavebníkům a obcím. Bude tomu tak? Stavaři jsou skeptičtí.

8.6.2017

Městská policie má práce nad hlavu a nedostatek strážníků

Karlovy Vary - Sezona se pořádně ani nerozjela a městská policie má za sebou už třetí opatření.

8.6.2017

Nemocnice v regionu musí kooperovat, aby nezchudly

Karlovarský kraj – Je to určitá symbolika. Nové představenstvo Karlovarské krajské nemocnice (KKN) nastoupilo do funkcí na Den dětí, ovšem hrát si v příštích měsících budou muset jenom s čísly.

7.6.2017

Anglie neděsí. Žádná škola poznávací pobyty neruší

Karlovarský kraj – Během tří měsíců zažila Velká Británie sérii teroristický útoků, naposledy zabijáci zaútočili v Londýně. Základní ani střední školy v Karlovarském kraji ale plánované výlety do této země neruší.

7.6.2017

Ředitel hasičů uděloval medaile za věrnost

Karlovarský kraj - Být hasičem není jen povolání, je to poslání, toho si je vědom i ředitel Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Václav Klemák, který předal vybraným příslušníkům medaile za věrnost druhého a třetího stupně.

7.6.2017

Ochránci přírody spustili hlasování o studánky, které mají být opraveny

Karlovarský kraj – Projekt Živé studánky si ve spolupráci s odborníky z Českého svazu ochránců přírody klade za cíl pomoc při obnově a rekonstrukci studánek. Pro začátek vytipovali odborníci vhodné studánky k renovaci v šesti krajích Česka.

7.6.2017

Hlasování o „stavbu“ ukazuje, že mají lidé rádi rozhledny

Karlovarský kraj – Do finále se dostává hlasování veřejnosti v 17. ročníku soutěže Nejlepší stavby Karlovarského kraje. A ukazuje, že lidé mají rádi rozhledny.

6.6.2017

Za prodej drog mu hrozí pět let

Ostrov - Policie na Karlovarsku může slavit další úspěch, dopadla totiž dalšího dealera drog.

6.6.2017

Zaměstnanci likérky pomáhali vylepšit areál letního kina

Karlovy Vary - Celosvětové akce Responsib´ALL Day (Den zodpovědnosti) se už sedmým rokem zúčastňují i zaměstnanci likérky Jan Becher Karlovarská Becherovka.

6.6.2017

Výbor doporučil vydat poslance Borku a Novotného

Karlovarský kraj – Imunitní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky včera doporučil sněmovně, aby poslance za Karlovarský kraj Jaroslava Borku (KSČM) a Josefa Novotného vydal k trestnímu stíhání v souvislosti s kauzou ROP Severozápad.

6.6.2017

OTÁZKA PRO: Kateřinu Krejčí, mluvčí Policie ČR

Karlovarský kraj - Policisté Karlovarského kraje se zúčastnili kvalifikace o účast na Mistrovství republiky Policie ČR 2017 v kopané. Jak dopadli?

6.6.2017

Bez omezení. Infekční oddělení v nemocnici je opět v provozu

Karlovy Vary – Pacienti, ale také hygienici a vedení Karlovarské krajské nemocnice (KKN) si mohou oddechnout.

6.6.2017

Karneval roztančil město

Karlovy Vary - Karnevalový průvod se už podesáté vydal na svou cestu napříč lázeňským centrem a navázal tak na zaniklou tradici Kánoí Mattoni.

5.6.2017

Kraj navštívila finská velvyslankyně

Karlovy Vary - Velvyslankyně Finska Helena Tuuri zavítala na pracovní návštěvu do našeho regionu. Na krajském úřadě ji přijal radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Bradáč. Během setkání, které se neslo v přátelském duchu, spolu hovořili o systému vzdělávání ve Finsku a České republice, o politice na národní a komunální úrovni nebo o blížících se volbách do Poslanecké sněmovny.

5.6.2017

Pěstouny trápí řada problémů

Karlovarský kraj - Náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis svolal dvě jednání u kulatého stolu, jejichž hlavním cílem bylo definovat problémy, se kterými se potýkají přechodní i dlouhodobí pěstouni v regionu.

5.6.2017

Nové monitory dechu zachrání novorozence nejen v nemocnici

Karlovy Vary - Dětské oddělení Karlovarské krajské nemocnice dostalo darem od nadace Křižovatka deset monitorů pro kontrolu dechu BABYSENSE II, které mají novorozence chránit před syndromem náhlého úmrtí.

5.6.2017

„Kotlíkáři“ spali na úřadu

Karlovarský kraj – Patrně už naposledy nocovali zájemci o dotace na výměnu starých kotlů za nové na krajském úřadu.

5.6.2017

Bečov získal Cenu Adolfa Heyduka za expozici pro nevidomé a slabozraké

Bečov nad Teplou - Cena Adolfa Heyduka je již třetím rokem udílena památkám, které jsou nejvíce přívětivé ke zdravotně znevýhodněným návštěvníkům. Státní hrad a zámek Bečov získal cenu za rok 2016 díky prohlídkám pro nevidomé a slabozraké návštěvníky, které pořádá s haptickým modelem relikviáře svatého Maura.

5.6.2017

FOTO: Místo školy vyrazili do pohádkového lesa

Karlovy Vary – Další Barevné setkání, které se konalo ke Dni dětí, uspořádala ZŠ a SŠ ve Svahové ulici.

5.6.2017

Mattoni Muzeum v Kyselce představuje zajímavé exponáty

Kyselka - Stálá výstava v Mattoni Muzeu nabízí řadu historických dokumentů a dobových reálií, jako jsou fotografie, certifikáty ochranných známek, obchodní korespondence, mapy, projekty realizovaných staveb.

5.6.2017

Personální stabilizace v nemocnici může být otázkou i několika let, říká vrchní sestra

Karlovarský kraj – Od začátku letošního roku zaměstnává vedení Karlovarského kraje sesterská krize v Karlovarské krajské nemocnici (KKN). Sestry hrozí hromadnými výpověďmi, a to nejen kvůli nízkým platům, ale také fyzickému a psychickému přetížení.

4.6.2017

Úspěšné žádosti o dotace znamenají lepší prostředí

Hroznětín - V roce 2016 a v prvním čtvrtletí roku 2017 podala radnice 15 žádostí o dotace. Jednalo se o dotační programy vyhlášené nejenom v rámci evropských regionálních fondů, ale i v rámci jednotlivých ministerstev ČR i Krajského úřadu Karlovarského kraje.

4.6.2017

Karabel: Atentát na Heydricha, to byl velký odbojový počin. I když jsem krutě zaplatil

Karlovarsko - V těchto dnech si připomínáme 75 let od atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejvýznamnější akci československého zahraničního a domácího odboje během druhé světové války. Češi tehdy dokázali, že nejsou jen loajálním národem, který se jen snaží vše špatné pasivně přetrpět.

4.6.2017

Chcete koupit nový kotel? Musíte se žádostí na úřad

Karlovy Vary – Žádosti o dotace na výměnu kotlů, takzvané kotlíkové dotace, začne v sedm hodin ráno v pondělí 5. června přijímat Krajský úřad Karlovarského kraje.

3.6.2017

Oslavy 580 let existence obce a Dětský den. V Mírové bude pořádně živo

Mírová – Velcí i malí si užijí den, kdy se v areálu fotbalového hřiště uskuteční dvojitá oslava. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu zábavy, hudbu, soutěže a ukázky práce hasičů, policie i psovodů. I když je rozpočet akce, kvůli plánovaným investicím našponovaný, zájemci si odtud mohou i tak odnést malý dárek a spoustu zážitků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies