VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

3.6.2017

FOTO: Vedra lákají k vodě. Sezona koupání začala

Karlovarský kraj – Nic není v horkých dnech příjemnějšího než osvěžení ve vodě a oddání se slunečné lázni na koupališti. A letos to obzvlášť vyšlo. Většina vodních areálů totiž zahájila letošní sezonu 1. června, kdy se teploty šplhaly ke třicítkám. Počasí koupání přeje i nadále, tudíž si provozovatelé koupališť mnou ruce, protože o návštěvníky nebudou mít nouzi.

3.6.2017

Keramku podepřela speciální jednotka hasičů

Karlovy Vary - Poté, co nájemníci obytného domu v areálu Střední uměleckoprůmyslové školy opustili své byty, pustili se do práce hasiči, kteří museli vytvořit dřevěné podpěry uvnitř domu.

3.6.2017

Děti si navrhly vlastní trička

Karlovarský kraj – V březnu a dubnu probíhala v oddělení pro děti Krajské knihovny Karlovy Vary výtvarná soutěž „Navrhni si vlastní tričko". Slavnostní vyhlášení výsledků a vernisáž stejnojmenné výstavy proběhla v půjčovně pro dospělé.

2.6.2017

Jízda parního vlaku připomene 120 let tratě Protivec – Bochov

Bochov – Jedinečná příležitost čeká na účastníkyjízdy parního vlaku z Lužné u Rakovníka do Bochova. České dráhy vypraví v sobotu 3. června zvláštní vlak v čele s lokomotivou „Všudybylkou" při příležitosti 120 let tratě Protivec – Bochov, na níž již řadu let není provozována pravidelná osobní doprava.

2.6.2017

Karneval masek probere spící město

Karlovy Vary - Jubilejní 10. ročník Mattoni Karlovarského karnevalu bude plný novinek. Největší změnou bude jeho přemístění od hotelu Thermal ke Grandhotelu Ambassador Národní dům.

2.6.2017

Stará louka bude velkým staveništěm

Karlovy Vary - V Karlových Varech jako by všechno dosluhovalo. Po vypuštěném bazénu u Thermalu, impotentním pramenu Vřídla předsunutého před kolonádu a opravách před lety zrekonstruované Masarykovy třídy přichází na řadu promenáda na Staré louce přesně uprostřed lázeňské zóny.

1.6.2017

Nejlepší žáci a učitelé získali ocenění

Karlovy Vary – Nejlepší pedagogové a žáci základních a mateřských škol převzali ocenění za svou píli, práci, výsledky i reprezentaci škol a města. Jedná se o tradiční předprázdninový rituál pro nadané žáky a trpělivé a invenční pedagogy.

1.6.2017

Turisté mohou označit cyklotrasy, od kraje na to dostanou 300 000 korun

Karlovy Vary - Cyklisté v Karlovarském kraji nezabloudí, také letos budou trasy pro kola řádně označeny. Klub českých turistů, který se stará o údržbu značení cyklistických tras v regionu, totiž může i v letošním roce počítat s finanční podporou Karlovarského kraje na tuto chvályhodnou činnost. Zastupitelstvo mu schválilo individuální dotaci ve výši 300 000 korun.

1.6.2017

Ukradl peněženku a rychle zmizel

Karlovarsko - Zloděj s hbitými prsty využil nepozornosti ženy v restauraci a z její kabelky si odnesl koženou peněženku, kde měla osobní doklady a 10 000 korun v hotovosti.

1.6.2017

Chebský most památkou? Nechceme, rozhodli radní

Karlovy Vary – Za účelový a načasovaný krok považují karlovarští radní podnět pro to, aby Ministerstvo kultury prohlásilo Chebský most kulturní památkou.

1.6.2017

Systém kariérního řádu není správná cesta

Cheb – Kariérní řád je postaven nevhodně a v rámci zvýšení prestiže je to kontraproduktivní. Tak vidí ministerstvem navržený kariérní řád ke zvýšení prestiže učitelské profese jednatřicetiletý pedagog Gymnázia Cheb Jan Havel.

31.5.2017

HC Energie přišla o finanční podporu těžařů a s ní ztratila 15 milionů korun

Karlovarský kraj – Sokolovská uhelná už nebude finančně podporovat hokejový klub HC Energie jako hlavní sponzor. Takový je výsledek úterního jednání mezi majitelem klubu HC Energie Karlovy Vary Karlem Holoubkem a předsedou dozorčí rady Sokolovské uhelné Františkem Štěpánkem.

31.5.2017

Keramická škola se bortí. Co dál? Kraj hledá řešení

Karlovarský kraj - Střední uměleckoprůmyslová škola v Karlových Varech se stoletou tradicí, která sídlí v památkově chráněném objektu, se nyní potýká se zvlášť velkými problémy.

31.5.2017

OTÁZKA PRO: Zdeňku Newiakovou, mluvčí města Ostrov

Ostrov - Zdeňka Newiaková o koupališti v Ostrově.

31.5.2017

Komplikace? Chebský most se stal kulturní památkou

Karlovy Vary - Bezmála 150 let starý Chebský most je kulturní památkou. Ministerstvo kultury o tom na návrh Národního památkového úřadu v Lokti rozhodlo v polovině května a poněkud tak karlovarskému vedení města zkomplikovalo ambiciózní plán na vybudování Integrovaného dopravního terminálu.

31.5.2017

Kvůli koňské dopravě čelí trestnímu oznámení primátor i část zastupitelů

Karlovy Vary – Když vedení města rovnalo spor o to, kdo bude v Karlových varech provozovat kočárovou dopravu, před magistrátem rajtovali koně a pochodovali naštvaní fiakristé.

31.5.2017

OTÁZKA PRO: Lukáše Červeného, jednatele KV City Centrum Karlovy Vary

Karlovy Vary - Lukáš Červený o stavu koupaliště.

30.5.2017

Děti se seznámily s historií lázeňství

„Ten je dobrý, ten je hořký, ten zase moc slaný", takové hodnocení se ozývalo ze 40 dětských úst při ochutnávání léčivých pramenů. A kdo vlastně ochutnával? Česko - německá skupina dětí z Breitenbrunnu, Toužimi a Nové Role se na čtyři dny zabydlela v krásném prostředí Autokempu Betlém u Teplé.

30.5.2017

Za štempl od psychiatra záchytka zdarma

Karlovarský kraj - Motivační program pro zachycené pacienty protialkoholní záchytné stanice zdravotnické záchranné služby.

30.5.2017

Strážníci dostanou náborový příspěvek padesát tisíc

Ostrov – Ostrovská Městská policie řeší problém s počtem zaměstnanců. Do řad strážníků se totiž hlásí málo nováčků a momentálně má služebna tři lidi podstav. Změnit by to mohla plánovaná změna vnitřního platového předpisu a náborový příspěvek.

30.5.2017

Nemocnice přišla s novinkou určenou pro budoucí maminky. Předporodními kurzy

Ostrov - Porodnice Ostrov připravila od května další novinku. Jsou jí předporodní kurzy ušité na míru budoucím maminkám. Porodnice nabízí dvě formy předporodních kurzů, a to skupinový a individuální. Konají se v relaxační místnosti v budově B areálu Nemocnice Ostrov.

29.5.2017

Lékaři mohou učit lékaře

Karlovy Vary - Akreditaci pro vzdělávání lékařů v oboru intenzivní medicína získalo oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny nemocnice v Karlových Varech.

29.5.2017

Nový výtah bude stát milion korun

Nejdek - Nejdecká poliklinika potřebuje nový výtah.

29.5.2017

Hotelu Thermal je 40 let. Čeká jej nákladná oprava

Karlovy Vary - Dlouhé roky čekal hotel Thermal, který byl postaven před čtyřiceti lety, na celkovou rekonstrukci.

28.5.2017

Vylákala z muže statisíce a pak s ním pro jistotu přerušila kontakt

Karlovarsko - Zlatokopka postupně vylákala ze své oběti statisíce, ale teď jí na paty šlape policie.

28.5.2017

Více lůžek pro kardiologii

Karlovy Vary – Až čtyřiadvacet lůžek má nově k dispozici kardiologické oddělení karlovarské nemocnice, které slouží pacientům z Karlovarského kraje.

28.5.2017

Karlovy Vary jako průtah dálnice D6?

Karlovy Vary - Ano, vše nasvědčuje tomu, že po velmi dlouhou dobu bude dálnice evropského významu D6 vedena středem města Karlovy Vary po průtahu.

28.5.2017

FOTO: Rybáři si vychovávají své nástupce, práce s dětmi se jim určitě vyplatí

Karlovarsko – Práce s mládeží má svou návratnost. S takovým názorem se můžeme setkat u rybářů z místní organizace Českého rybářského svazu Karlovy Vary (MO ČRS).

28.5.2017

Třetina řidičů náklaďáků si vysloužila od policie pokutu

Karlovarský kraj – Více než třetina řidičů nákladních automobilů zastavených při kontrolní akci zaměřené na přepravu nebezpečného nákladu, si vysloužila pokutu.

28.5.2017

Nudná fyzika a chemie? To ani omylem

Karlovy Vary – Že fyzika nepatří jen do laboratoře, to předvedli včera žáci Základní školy Poštovní a jejich spolužáci z chebského gymnázia v prostorách areálu karlovarské školy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies