VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

7.4.2017

Křížová cesta ožívá pod rukama restaurátorů

Chodov – Restaurátorské práce na chodovské křížové cestě jsou, obrazně řečeno, na dobré cestě. Pokud půjde i nadále všechno podle plánu, kompletní křížová cesta bude k vidění v kostele svatého Vavřince už během letošní svatovavřinecké pouti v srpnu.

7.4.2017

ZŠ jazyků zachvátilo kuchařské šílenství. Ohodnoťte díla

Karlovy Vary - Doslova kuchařské šílenství ovládlo Základní školu jazyků. Konalo se zde totiž školní kolo kuchařské soutěže Zdravá 5, na kterou navazuje finále v Praze.

7.4.2017

Blíží se 660. lázeňská sezona. Představí hru světel i pískovou sochu

Karlovy Vary – Původ družiny Karla IV., světelná show s akrobaty, pískové sousoší, ocenění významných osobností, řemeslný jarmark, hudební a divadelní projekce, osvědčené programové stálice, inovované i zcela nové prvky. Nejenom vše zmíněné tvoří program Zahájení lázeňské sezóny 2017 v Karlových Varech. Ta startuje ve dnech 5. až 7. května a její pořadí nese číslo 660. Třídenní slavnosti opět protnou celé centrum města a zasáhnou i do lázeňských lesů.

7.4.2017

Kraslice vystavují stovky originálních kraslic

Kraslice – Jsou jich stovky a každé je unikátním originálem. Řeč je o malovaných velikonočních vajíčkách, která pochází z dílny Asociace malířek a malířů kraslic České republiky.

7.4.2017

VIDEO: Páteční farmářské trhy nabídnou jarní a velikonoční sortiment

Karlovy Vary - Před budovou Tržnice se dnes (pátek 7. dubna) sjedou farmáři, tentokrát s jarním a velikonočním sortimentem.

6.4.2017

Náročná soutěž důkladně prověří, co vše gymnazisté vědí o rocích strachu a naděje

Cheb - Léta strachu a nadějí. To je letošní téma krajského kola dějepisné soutěže gymnazistů, kterou již tradičně uspořádalo Gymnázium Cheb.

6.4.2017

K lékaři bez čekání a beze strachu

Karlovy Vary – Jdete k lékaři, a přesto se ocitnete v prostorách, které navozují pocit relaxace a příjemného odpočinku. Tak působí Centrum preventivní medicíny se zaměřením na interní lékařství, endokrinologii a diabetologii, kterou na poliklinice Nemos Čankovská otevřela společnost Nemos Ambulance.

AKTUALIZOVÁNO
6.4.2017

Odvolaný starosta: Až se otočím, uvidíte tu kudlu v zádech

Ostrov – /ANKETA/ Nulová komunikace a autoritářský přístup, to byly podle opozice a několika koaličních zastupitelů důvody, pro něž byl starosta Pavel Čekan (ČSSD) včera odvolán.

6.4.2017

Panel Deníku: Armáda v kraji, to je jen výcvikový prostor Hradiště

Karlovarský kraj – Armáda z Karlovarského kraje ustoupila, a to už před mnoha roky.

6.4.2017

Po dvou letech budeme moci zase do muzea

Karlovy Vary - Karlovarské muzeum se konečně otevře. 20. dubna se návštěvníkům představí jeho dlouho očekávaná nová a moderní tvář. Dvouletá rekonstrukce celé budovy je u konce a my se můžeme těšit na interaktivní, dynamickou a moderní expozici.

6.4.2017

Koalice v Chebu končí

Cheb - ANO ukončilo spolupráci s ČSSD a KSČM.

5.4.2017

Kraj ocenil práci devatenácti pedagogů

Karlovarský kraj - Devatenáct pedagogů ocenilo vedení Karlovarského kraje v chebském dominikánském klášteře. Karlovarský kraj tyto ceny uděluje už tradičně v rámci Dne učitelů.

5.4.2017

V Chyši vaří pivo už jedenáct let

Chyše - V pivovaru v Chyši, který je součástí místního zámku, se vaří pivo od roku 2006. „Vaříme naše domácí pivečko, které je nefiltrované a nepasterizované," uvedl zámecký pán Vladimír Lažanský.

5.4.2017

Zastupitelé Ostrova odvolali starostu Čekana

Ostrov - Starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD) dnes (5. dubna) poněkud překvapivě přišel o své místo. Nadpoloviční většinou hlasů ho odvolali opoziční zastupitelé města i někteří členové koalice. Vyčetli mu špatnou komunikaci a autoritářský přístup při řízení města.

5.4.2017

Do Kraslic míří po roce unikátní výstava malovaných kraslic

Kraslice – Město Kraslice se již tradičně stane hostitelem unikátní výstavy malovaných vajíček, nesoucí název Kraslice v Kraslicích. V pořadí již 18. ročník odstartuje ve čtvrtek 6. dubna a potrvá až do neděle.

5.4.2017

Jaké to je držet dravce? Zjístíte to na Hauenštějně

Horní hrad – Hauenštejn ukrytý v lesích kolem řeky Ohře zaplní o víkendu draví ptáci a sovy. Vedle toho si můžete užít také lukostřelbu nebo hry a soutěže pro děti i dospělé. Den sokolnictví a lovectví se koná v sobotu 8. dubna od 10:00 do 17:00.

4.4.2017

Dobrovolníci se pustí do úklidu lesů, řek i měst

Karlovarský kraj - Hlavní termín dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, je připraven na sobotu 8. dubna. Cílem organizátorů je letos zapojit 1% populace, tedy asi sto tisíc spoluobčanů.

4.4.2017

Gymnazistky z Ostrova postoupily do národního finále lesnické soutěže

Žlutice – Lesní pedagogové Vojenských lesů a statků (VLS) mají po středečním regionálním kole na Střední lesnické škole ve Žluticích první želízko v ohni v národním finále mezinárodní soutěže YPEF. Souboji na západě Čech nečekaně prošlo vítězně družstvo starších žáků z Gymnázia Ostrov.

4.4.2017

Pro výtvarníky nebyl věk překážkou

Karlovarský kraj – Soutěž pro seniory s názvem Věk pro nás není překážkou vyhlásila počátkem roku hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Jejím cílem bylo ukázat, že i v pokročilém věku se dá žít aktivně a výtvarně tvořit.

4.4.2017

Žáby jsou na cestách, řidiči, buďte ohleduplní

Karlovy Vary – Tradiční migrování žab je projevem jarního probouzení přírody. Tah obojživelníků v Karlových Varech už patří ke každoroční tradici, jejímž cílem je zajistit obojživelníkům bezpečnou cestu za rozmnožováním.

3.4.2017

Lázeňská taxa je nízká, zvyšte ji, žádá Svaz měst

Karlovy Vary – Péče o kolonády, prameny a parky, o infrastrukturu a lázeňskou architekturu, to vše stojí Karlovy Vary desítky milionů korun ročně a náklady na údržbu rok co rok stoupají.

3.4.2017

Silničáři mají nového šéfa. Na řadě je teď nemocnice

Karlovarský kraj - Nového ředitele Krajské správy a údržby silnic jmenovala na základě výsledků výběrového řízení Rada Karlovarského kraje.

3.4.2017

Začíná velký úklid města. Tak pozor při parkování!

Karlovy Vary – Ruční a strojový úklid města po zimě začal v Karlových Varech v prvních dubnových dnech.

3.4.2017

FOTO: Nad regionem se přehnaly bouřky

Karlovarský kraj – Počasí nad naším územím začala v sobotu ovlivňovat studená fronta.

2.4.2017

Bečov přivítal miliontého návštěvníka

Bečov nad Teplou - Státní zámek a hrad Bečov nad Teplou v neděli 2. dubna přivítal miliontého návštěvníka od roku 1996.

2.4.2017

FOTO: Odstavené vraky aut blokují ulice

Karlovarský kraj - Nepojízdných vraků v Karlovarském kraji stále přibývá. Problém nastává zejména na jaře, kdy ve všech městech startuje jarní čištění ulic. V Chebu řeší i ten nešvar, že vraky tu nechávají i němečtí řidiči.

2.4.2017

Rehabilitace, pomůcky, léčba nebo asistent pro postižené děti. Na to vše je vyčleněno čtvrt milionu

Ostrov – Až na desetitisícový příspěvek mohou letos dosáhnout rodiče zdravotně postižených dětí z Ostrova. Rada města letos podpořila vyčlenění 250 tisíc z rozpočtu na tyto účely. Loni byla dotace vyplacena osmnácti žadatelům.

1.4.2017

Senioři mají šanci na místo v domě pro válečné veterány

Karlovy Vary – Domov péče o válečné veterány Bílý Kříž v Karlových Varech nabídl městu možnost využít 10 míst z vlastní kapacity pro žadatele o umístění do domova pro seniory z Karlových Varů.

1.4.2017

OTÁZKA PRO: Jiřího Klsáka náměstka karlovarského primátora

Karlovy Vary - Jiří Klsák odpovídá na otázku ohledně akcí v Letním kině.

1.4.2017

Řád Křižovníků ustoupil dětem. Školu zpět nechce a žalobu na kraj stahuje

Cheb - Velkým gestem Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou skončil soudní spor o budovu Integrované školy v Chebu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies