VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

7.1.2017

Císařské lázně dostanou šanci. Kraj garantuje to, k čemu se zavázal

Karlovy Vary - Shodu na budoucí spolupráci Karlovarského kraje a Karlových Varů při obnově karlovarských Císařských lázní potvrdili hejtmanka Jana Vildumetzová a primátor Petr Kulhánek.

6.1.2017

Běžkaři, zaplaťte dobrovolné vstupné do stop

Krušné hory - Údržba běžeckých tras v Krušných horách vychází na sezonu 2016/ 2017 kolem tří milionů korun. Karlovarský kraj na ně přispívá vždy zhruba polovinou potřebné částky a zbytek tvoří podpora od dobrovolníků. Ti mohou stejně jako v předchozích sezónách i letos podpořit údržbu stop zakoupením sběratelské placky s jedním z úspěšných krušnohorských lyžařů.

6.1.2017

Bezdomovci v ohrožení. Třeskutý mráz sevřel kraj

Karlovy Vary - Zima se probudila a s ní přichází sibiřský mráz. Tento víkend bude kritický, bezdomovci to nebudou mít jednoduché. Přesto jsou tu instituce a místa, která se takovým jedincům snaží pomoct. Všichni se ale shodují na jednom. Člověk bez domova musí chtít pomoct.

5.1.2017

Těšte se. Ostrovské pivo ochutnáte už na podzim

Ostrov - Z bývalého hotelu Myslivna vznikne hotel nový, a to U Zámku, a otevřen by měl být už letos na podzim. Spolu s ním bude vybudován i měšťanský pivovar, který se navíc bude rozprostírat i v utajených sklepních prostorech, o kterých měl donedávna jen málokdo tušení. Město koupilo Myslivnu přibližně před rokem za 10,5 milionu korun. Aktuálně byl vysoutěžen zhotovitel připojení hotelu na inženýrské sítě. Další rekonstrukce a změna vnitřních dispozic objektu budou následovat záhy.

5.1.2017

Poutnímu místu Skoky je 300 let

Skoky - Sedm set let od narození Karla IV. nebo pět set let od vzniku Jáchymova. V roce 2016 si tu lidé připomínali významná výročí, ke kterým nechyběly ani celoroční oslavy. Na Karlovarsku bude ale veselí pokračovat i v roce 2017. Poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie a polozapomenutá osada Skoky u Žlutic oslaví tři sta let od svého vzniku, coby poutního místa. Přesný program bude znám v průběhu ledna, ale už teď jsou známy stěžejní body zdejších ročních oslav. 

5.1.2017

Platy v roce 2017: Nastala doba pro přidávání

Západní Čechy – Platy letos porostou ve veřejném sektoru i ve firmách.

4.1.2017

Přispějte tříkrálovým koledníkům na dobrou věc

Karlovy Vary - Koledníci v kraji vyrazili na každoroční sbírku. Sedmnáctý ročník tříkrálové sbírky má například v Karlových Varech za cíl vybrat potřebné finance na vybudování terapeutické zahrady pro pacienty, kteří trpí Alzheimerovou chorobou.

2.1.2017

Stavbu, která má podle studie stát 700 milionů, opozice znovu odmítla

Karlovy Vary - Na jednom se karlovarští politici i odborná veřejnost, dopravní inženýři i architekti v Karlových Varech shodnou. Nový integrovaný dopravní terminál (IDT) Karlovy Vary nezbytně potřebují. To, co je rozděluje, je záměr jeho umístění před tržnicí, tedy přímo v centru obchodní zóny města, a navíc v těsné blízkosti chráněných léčivých pramenů.

2.1.2017

První děťátko roku na Karlovarsku je Zuzanka z Jimlíkova

Karlovy Vary - Na Karlovarsku přišla jako první miminko na svět v roce 2017 holčička Zuzanka z Jimlíkova.

1.1.2017

Pro léčbu pacienta je nejdůležitější čas

Karlovy Vary - Nejnovější trendy v zobrazovací diagnostice v urgentní medicíně byly hlavním tématem konference EMIR 2016, která se konala v závěru roku v Karlových Varech. Na akci přijely desítky špičkových lékařů z České republiky i Slovenska, aby si zde vyměňovali nejnovější zkušenosti v oboru. Proč se setkali právě v západočeských lázních, na to jsme se zeptali Jiřího Hofmanna, primáře radiologického oddělení Nemocnice v Karlových Varech.

31.12.2016

Nový informační kiosek ušetří lidem čas a nervy

Ostrov - S orientací pomůže nyní návštěvníkům městského úřadu nový informační kiosek. Ten byl zakoupen za 104 tisíc korun včetně DPH a lidé jej naleznou v chodbě v přízemí budovy, hned za hlavním vchodem.

31.12.2016

Vzplane mezi městem a krajem císařský spor?

Karlovy Vary - Zatím ne boj, ale ostrý spor vzplanul mezi Karlovými Vary a Karlovarským krajem. Krajská rada a následně i většina krajských zastupitelů souhlasily s vystoupením kraje ze sdružení právnických osob Císařské lázně, které připravovalo rekonstrukci této národní kulturní památky.

29.12.2016

Největší vánoční trhy skončily

Karlovarský kraj - Vánoční trhy v Chebu, které byly největší v Karlovarském kraji a během měsíce je navštívily tisíce lidí, skončily. Řemeslníci teď budou několik dní rozebírat na náměstí všechny stavby, které tu pro trhy vznikly.

29.12.2016

Štědrovečerní hostinu si vychutnala i lesní zvířata

Karlovarsko - Myslivci mají svou vlastní vánoční tradici. Každý rok vyrazí na Štědrý den do svých revírů a připravují hostinu pro lesní zvěř. „V tento den ale zásadně beze zbraní. Místo zbraní naplní své ruksaky a pytle krmením pro zvěř," uvedl myslivec Ladislav Cinegr.

28.12.2016

Ježíškova pošta vypravila na 382 kilogramů zásilek do celého světa

Boží Dar - V božídarské poštovně a infocentru se od 1. prosince do 23. prosince pečlivě razítkovaly kilogramy vánoční pošty.

28.12.2016

Malí pacienti obdivovali velký pohár

Karlovy Vary - O vánočních svátcích by měli být všichni lidé pohromadě, ovšem ne vždy se to podaří. Zvláště nepříjemné pak je, pokud musí někdo čas prázdnin, dárků a pohádek strávit v nemocnici.

27.12.2016

V čele Rady evropských měst a regionů pro střední Evropu je primátor Kulhánek

Karlovy Vary - Česká republika má zastoupení ve vedení Rady evropských měst a regionů. Na jednání Rady evropských měst a regionů CEMR (Council of European Municipalities and Regions) byl do exekutivy pro období 2017 až 2019 zvolen jako viceprezident pro oblast střední Evropy místopředseda Svazu měst a obcí ČR a primátor Karlových Varů Petr Kulhánek.

26.12.2016

Jste zaměstnavatel a chcete pomoci recidivistům? Vyhledejte Rubikon Centrum

Karlovy Vary - Rubikon Centrum se zabydlelo také v Karlových Varech. Po Chebu, Sokolově a Chodově tak bude tato nezisková organizace pomáhat se snižováním recidivy rovněž v krajském městě. 

26.12.2016

Kraj škrtl 100 milionů na opravu Císařských lázní

Karlovy Vary - Obnova Císařských lázní v Karlových Varech se vrací k bodu nula. V rozpočtu, který schválilo krajské zastupitelstvo, totiž na ni chybí 100 milionů. A bez této částky je rekonstrukce této národní kulturní památky ohrožena.

25.12.2016

Ostrovský Macík měl perný rok. Stoupl počet přijatých zvířat

Horní Žďár - Rok 2016 byl pro domov pro handicapovaná a týraná zvířata jeden z nejnáročnějších, které tu za svou čtrnáctiletou existenci zažili. „Zejména počet přijatých zvířat velmi stoupl. U volně žijících jsme překročili jejich počet přes dvě stě kusů," uvedla vedoucí Ostrovského Macíka Hana Šimková.

25.12.2016

O tři miliony méně. Kraj ubral Bartoškovi peníze na festival

Karlovy Vary - Místo osmi milionů schválili krajští zastupitelé dotaci pro Mezinárodní filmový festival jen pět milionů. Škrtu v rozpočtu nezabránily ani protesty bývalého hejtmana Martina Havla (ČSSD), který poukázal na to, že bývalé vedení kraje se snažilo osmimilionovým příspěvkem vyrovnat Karlovým Varům, které MFF přispívají stejnou částkou.

24.12.2016

Lázeňské hotely se oděly do vánočního

Karlovy Vary - Stejně jako ve všech domácnostech, i v lázeňských hotelích se chystají na vánoční svátky. Nesmí chybět klasická výzdoba, slavnostní atmosféra a sváteční nálada. Hotely se chtějí v tento čas ukázat klientům v tom nejlepším světle a daří se jim to na výbornou.

23.12.2016

Skiareály v Karlovarském kraji čeká o svátcích první nával lyžařů

Karlovarský kraj - Přestože Vánoce bílé nejspíše nebudou, pro řadu sjezdovek ve skiareálech v Karlovarském kraji to neplatí. Počasí umožnilo zasněžovat, a tak bílé budou alespoň ony. I když půjde pouze o sníh technický.

23.12.2016

Čtenáři Deníku rozhodli. Nejkrásnější vánoční strom je v Plzni

Západní Čechy – Čtenáři i letos volili nejhezčí vánoční strom na západě Čech.

23.12.2016

Vánoční stromky? Ty nejlepší jsou v tahu

Karlovarský kraj - Ještě na poslední chvíli se mnoho lidí vydalo zakoupit voňavý vánoční stromeček k obchodním domům anebo na některá náměstí. Podle prodejců však na ně už nečekají žádné skvosty, protože největší poptávka po stromečcích je kolem poloviny měsíce prosince. Ty nejlepší kusy jsou tak již pryč.

22.12.2016

Nemocnice má nové plicní, přišlo na 71 milionů korun

Karlovy Vary - Pacientům v Karlovarském kraji bude sloužit nové plicní oddělení, které vzniklo jako nástavba na střeše pavilonu C v krajské nemocnici v Karlových Varech. Stavebně velmi náročná akce za 71 milionů korun začala letos v květnu a už má za sebou úspěšnou kolaudaci.

22.12.2016

Jízdné v MHD bude dražší, ale ne všude

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji stoupnou v příštím roce ceny jízdného v městské hromadné dopravě v některých městech. Hlouběji do kapsy budou muset sáhnout například cestující zejména v Chebu a Sokolově, kde zdraží jednorázové jízdenky. V Karlových Varech se zdražení patrně nechystá.

21.12.2016

Na biostatek vede opravená Kašparova cesta

Valeč - Nevyhovující povrch asi 350 metrů dlouhé obecní cesty byl odstraněn. Hlínu a jíl nahradily kameny a makadam. Cesta Kašpara z Valče není určena primárně pro dopravní obslužnost obce, ale v návaznosti na další tři pěšiny vytváří smyčku pro chodce kolem intravilánu obce, informoval o tom Vojtěch Veselý v závěrečné zprávě.

20.12.2016

Po šedesáti letech je kavárna v novém a dočká se ještě restaurování malby

Ostrov - Po šedesáti letech se dočkala kavárna v ostrovském kulturním domě rozsáhlé opravy. Za asi 1,4 milionu korun jsou tady kompletně opraveny zdi, vyčištěny byly skleněné lustry, provedena rekonstrukce toalet i baru a kompletní výměna parket. Opravy si hradilo město ze svého rozpočtu a v příštím roce se nejspíše pustí ještě do restaurování nástěnné malby.

19.12.2016

Letadla spojí náš region s Tel Avivem

Karlovarský kraj - Po nově zavedené letecké lince do Düseldorfu budou na karlovarském letišti přistávat i letadla z Tel Avivu. Izraelští lázeňští hosté by mohli podle primátora Petra Kulhánka (KOA) zacelit výpadek v návštěvnosti Karlových Varů, z nichž stále ubývají hosté ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies