VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

1.4.2017

Vyjedou cyklovlaky a kola jsou k mání na nádražích

Karlovarský kraj – Začátek turistické sezóny je v Karlovarském kraji už sedmým rokem spojený s otevřením půjčoven kol Českých drah.

1.4.2017

S dopravními nehodami měli plné ruce práce hasiči z celého kraje

Karlovarský kraj - Za posledních šest dní zasahovali hasiči z celého Karlovarského kraje u nespočtu dopravních nehod.

31.3.2017

Vodáci v Kynšperku už za týden odemknou řeku Ohři

Kynšperk nad Ohří – Chystá se už 39. ročník Kynšperského odemykání řeky Ohře.

31.3.2017

Prodlouženou výstavu doplní komentovaná prohlídka

Karlovy Vary – Galerie umění Karlovy Vary prodlužuje mimořádnou výstavu Václav Šerák a žáci – Oheň / Hlína / Led, a to do 23. dubna. K výstavě se uskuteční v neděli 2. dubna komentovaná prohlídka, kdy tvorbou (na snímku) významného keramika a jeho žáků provede autorka výstavy Dita Hálová.

31.3.2017

Záchranáři se vrátili do Ostrova a mají vlastní stanici

Ostrov - Zdravotní záchranáři se po sedmnácti letech konečně nastěhovali do vlastních prostor. Z provizorního zařízení v Jáchymově, kde byli tři a půl roku, se mohou dnes pyšnit novou budovou, kde mají kvalitní zázemí pro svou práci. Odtud budou od dubna vyjíždět. Výstavba nové stanice přišla Zdravotnickou záchrannou službu na 10, 5 milionu korun.

30.3.2017

Výtrysk horkého Vřídla se stále snižuje. Teď bude cmrndat jen do čtyř metrů

Karlovy Vary – Po zimní odstávce by měl přesunutý pramen před Vřídelní kolonádu znovu vytrysknout o tomto víkendu.

30.3.2017

Čokoládové slavnosti pro každého, kdo miluje sladké

Karlovy Vary - Největší sladká událost v České republice, Čokofest, bude letos poprvé i v Karlových Varech.

30.3.2017

Mattoniho muzeum otevírá. Přijet sem můžete i vlakem

Kyselka – Muzeum vstupuje do své druhé sezony. Ta začíná v sobotu 1. dubna v 9:00 a lidé se sem letos poprvé budou moci dopravit i vlakem. Rovněž se chystá překvapení na Muzejní noc a prodloužení otevírací doby.

30.3.2017

Pacienty lůžkové ortopedie v Sokolově čeká komfort

Sokolov - Nové pokoje i moderní zázemí. Na nový komfort se mohou od tohoto měsíce těšit pacienti lůžkového oddělení ortopedie v sokolovské nemocnici.

30.3.2017

VIDEO: Karlovarský kraj trápí nedostatek pracovních sil i odliv obyvatel

Karlovy Vary - Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová diskutovala v hotelu Dvorana s představiteli významných institucí a firem z regionu.

30.3.2017

Panel Deníku: Lidé si v Karlovarském kraji rozdělí dalších sedm milionů korun

Karlovarský kraj – Dalších zhruba sedm milionů korun by mohli získat zájemci o výměnu starého kotle na tuhá paliva za nový.

29.3.2017

Opravdový akvapark je v kraji jeden

Karlovarský kraj – Krytých plaveckých bazénů lišících se velikostí a vybavením je sice v Karlovarském kraji poměrně dost, ovšem ten pravý akvapark je pouze jeden. Je jím Aquaforum ve Františkových Lázních.

29.3.2017

Opozice: Radní v kontrolním výboru? To je neslýchané!

Karlovy Vary – Naléhavý apel adresovala karlovarská zastupitelka Hana Zemanová (Karlovaráci) vedení Karlových Varů na posledním zastupitelstvu.

28.3.2017

Vyraboval několik chatek, teď mu za to hrozí roky ve vězení

Karlovarsko - Žádná chatka před ním nebyla v bezpečí. Teď mu za jeho rabování hrozí až dva roky ve vězení.

28.3.2017

Zmlátil ženu před dětmi, policie ho z bytu vykázala

Karlovarsko - Žárlivou scénu, při které nezůstalo jen u nadávek, předvedl šestatřicetiletý muž z Karlovarska. Všemu bohužel přihlížely děti.

28.3.2017

Posilněni alkoholem se do sebe pustili jako malí kluci

Karlovy Vary - Opilí muži se do sebe pustili a létaly nejen facky.

28.3.2017

Nejen zahrádkáři mohou jásat, vody v podzemí je dost

Karlovarský kraj - Tolik vody, kolik je v posledních dnech v podzemí, tu dlouho nebylo. Dostatečná sněhová pokrývka a pozvolné odtávání sněhu pomohly naplnit chybějící stavy vody v podzemí. Letos by tak nemělo hrozit extrémní sucho jako v uplynulých letech.

28.3.2017

Rozbil výlohu a k tomu šest oken u aut

Karlovarsko - Šest rozbitých okýnek u aut a jedna vysklená výloha – to je výsledek řádění dvaadvacetiletého mladíka, na kterého upozornili policii svědci.

28.3.2017

Divoká prasata terorizují lázně i města

Karlovy Vary – Nejsou to hony za dobrodružstvím, ale na vztek. Odstřel divokých prasat, která v nájezdech terorizují parky v Karlových Varech a dalších městech, ale nepohrdnou ani zahradami soukromníků, nyní zaměstnává myslivce i pracovníky Správy lázeňských parků. Ačkoliv na čekanou vyrážejí prakticky každou noc, od začátku letošního roku se jim podařilo ulovit jeden kus.

28.3.2017

Loketské perníčky. Chutná tradice nově i bez lepku

Loket – Až v Americe nebo v Austrálii si lidé pochutnávají na Loketských perníčcích. Možná to bude znít podivně, ale prvním impulsem k obnovení tradice výroby těchto perníčků v Lokti byla před čtyřmi lety pouť Jitky Hlavsové do Santiaga de Compostela.

28.3.2017

Školy zařadily do hodin tělocviku výuku sebeobrany

Ostrov - Na dvou ostrovských základních školách byla do hodin tělesné výchovy od letošního března zařazena sebeobrana.

28.3.2017

Linka na západ je realitou. Na karlovarském letišti přistálo první letadlo z Düsseldorfu

Karlovy Vary – Na mezinárodním letišti Olšová Vrata přistálo v neděli večer první letadlo na pravidelné lince mezi Karlovými Vary a německým Düsseldorfem.

27.3.2017

Úspěšná lyžařská sezona končí

Karlovarský kraj - Zatímco v uplynulých letech se v některých skicentrech lyžovalo až do Velikonoc, letos jsou již brány skiareálů uzavřené. Sezonu pak provozovatelé i lyžaři hodnotí kladně.

27.3.2017

Kdo bude miliontým návštěvníkem?

Bečov nad Teplou - Miliontého návštěvníka s napětím očekává hrad a zámek Bečov. Podle výpočtů by se měl objevit první dubnový víkend, tedy hned po zahájení letošní sezony.

27.3.2017

Zájem o prevenci Downova syndromu stoupá

Karlovarský kraj – Budoucí matky v kraji mají stále větší zájem o službu zvanou screening Downova syndromu neboli též prvotrimestrální screening. Za rok 2016 vzrostl počet takto ošetřených žen v kraji z 505 na 773. Mezi nastávajícími matkami jde o vůbec nejžádanější benefit od Všeobecné zdravotní pojišťovny, na který mimo jiné poskytuje příspěvek.

26.3.2017

Hudební klub zaplnili piráti, šašci, broučci a další fantastické masky

Karlovy Vary - Dětské maškarní se uskutečnilo o uplynulém víkendu v karlovarském klubu Brooklyn ve Staré Roli. Akci pořádalo kulturní sdružení Drahušky Opletalové.

26.3.2017

Kraj dá na obnovy kulturních památek miliony

Karlovarský kraj - Památky na Karlovarsku, Sokolovsku a Chebsku se budou i letos opravovat za pomoci dotací od Karlovarského kraje. Ten letos mezi tyto okresy rozdělil 8 milionů korun, což je téměř o milion víc než v minulém roce.

25.3.2017

Do práce i na letiště autobusy rychleji

Karlovy Vary – O 428 kilometrů ročně více najezdí autobus městské hromadné dopravy číslo 4. Rada města totiž schválila u této linky rozšíření dopravní obslužnosti.

25.3.2017

Školy budou pod dohledem

Karlovarský kraj – Pozastavený projekt na zabezpečení středních škol v kraji hejtmanství znovu spustilo.Bezpečí žáků totiž kraj považuje za prioritu. Oproti původnímu záměru se ale tento projekt liší.

25.3.2017

Kraji hrozí pokuta 20 milionů. Minulé vedení chyby odmítá

Karlovarský kraj – Vážná pochybení zjistilo vedení Karlovarského kraje u zakázky na Centralizaci lékařské péče v Karlovarské krajské nemocnici. A jak uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO), kraj celou záležitost předá orgánům činným v trestním řízení k prošetření. Chyby totiž nyní stojí Karlovarský kraj 20 milionů korun, u nichž hrozí, že budou úřadu vyměřeny jako odvod za porušení rozpočtové kázně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies