VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

18.12.2016

Nelehký úkol. Likvidace černých skládek stojí město přes milion korun ročně

Karlovy Vary - Zakázku na odvoz odpadu z černých skládek schválila městská rada. Opatření je to nezbytné, v Karlových Varech jsou tímto problémem postiženy nejvíce periferie města. Z rozpočtu pro rok 2017 na to padne kolem 1,2 milionu korun. Největší část černých skládek tvoří zbytky stavebních materiálů.

18.12.2016

Proti korupci: Cena odvahy pro Jiřího Kotka

Praha, Karlovy Vary - Je nekompromisní, kritický, umanutý a prostořeký. Své politické rivaly znervózňuje, štve a rozčiluje. Karlovarský zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA) je prostě enfant terrible města a leckdy i persona non grata.

18.12.2016

Pozor! Na zastupitelstvo vstup beze zbraní

Karlovy Vary - Pokud kdokoliv přijde v příštím roce na jednání karlovarského zastupitelstva ozbrojen, pak bude ze sálu okamžitě vykázán. Zákaz nošení zbraní včetně nožů i například pepřových sprejů rada města zakázala v novém jednacím řádu.

17.12.2016

Kolonáda zůstane stát, demolice se nechystá

Karlovy Vary - O budoucnosti Vřídelní kolonády má vedení města už téměř jasné představy. Bourat železobetonový skelet nehodlá, naopak.

15.12.2016

Z řidičů rezidenti? Město řeší parkování aut

Karlovy Vary - Jak se bude parkovat v Drahovicích, v obchodní části města nebo v lázeňské zóně v Karlových Varech? To radní zatím nerozhodli a raději tento bod stáhli z jednání.

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2016

Karlovarský kraj spojilo zpívání koled

Karlovarský kraj – Na mnoha místech v Karlovarském kraji se sešli lidé, aby se zúčastnili výjimečného projektu regionálních Deníků Česko zpívá koledy. Možnosti zazpívat si společně s dalšími, kteří se k akci v Česku připojili, využily v regionu stovky malých i velkých zpěváků.

14.12.2016

Terezka je desetitisící návštěvnicí porcelánové školičky

Nová Role - Desetitisícím návštěvníkem, přesněji návštěvnicí, v porcelánové školičce v novorolské porcelánce se v úterý stala Terezka z místní mateřské školy.

14.12.2016

Vyberte nej... vánoční strom okresů v západních Čechách

Západní Čechy – Téměř každá menší či větší obec se může pochlubit vánočním stromem na návsi či náměstí. Vy, naši čtenáři, nyní můžete zvolit nekrásnější strom v západních Čechách.

13.12.2016

Města rozezní zpěv vánočních koled s Deníkem při akci Česko zpívá koledy

Karlovarsko - Vánoční koledy rozezní už ve středu 14. prosince města a obce v celé České republice. V jednu chvíli budou společně zpívat desetitisíce lidí. Výjimkou nebude opět po roce ani Karlovarsko.

13.12.2016

Na lyžaře a běžkaře čekají nové trasy i mapy v terénu

Krušné hory - Na nové trasy, mapy přímo v terénu a na kvalitnější úpravu běžeckých stop se mohou v letošní zimní sezóně těšit vyznavači bílé stopy v západní části Krušných hor. „Skiareály v Krušných horách na plné obrátky zasněžují lyžařské svahy a také běžkaři už oprašují své náčiní s očekáváním nadcházející sezóny.

12.12.2016

Witte slaví 25. výročí založení interaktivní výstavou

Nejdek - Společnost Witte Nejdek letos slaví čtvrt století od vzniku. Dnes dodává zámky a kliky pro automobily do celého světa. Druhý největší zaměstnavatel v Karlovarském kraji při této příležitosti uspořádal speciální interaktivní výstavu, která se vrací k začátkům Witte a mapuje jeho vývoj až do současnosti.

12.12.2016

Hrázděnku u Husovky čeká stavební průzkum

Karlovy Vary - Hrázděnka u Husovky, která přiléhá k městskému zahradnímu parku v lázeňské zóně, měla být nejprve zbourána, pak se měla prodávat a nyní ji čeká průzkum.

11.12.2016

Ostrov bude hospodařit s vyrovnaným rozpočtem

Ostrov - Rada města schválila rozpočet na rok 2017, který bude vyrovnaný, s výdaji i příjmy kolem asi 324 milionů korun. Jeho podoba je zatím nezvyklá v tom, že má tentokrát absenci některých dotačních titulů, kterými v minulých letech oplýval.

11.12.2016

Soudy kvůli KV Areně neberou konce

Karlovy Vary - Spor města s konsorciem firem Baustav, Syner a Metrostav, které před lety postavilo KV Arenu, se táhne už pět let. A kdy skončí, to si nikdo netroufne odhadnout. Karlovy Vary se totiž znovu odvolaly proti rozhodnutí okresního soudu z 19. října letošního roku, který konstatoval, že město nemá nárok na doplacení částky kolem půl miliardy korun za podle něj předraženou stavbu sportovní haly.

10.12.2016

Rakovina slinivky břišní se týká i vás

Karlovy Vary - Projekt OnkoMaják, který pomáhá onkologickým pacientům, se prezentoval v Karlovarské krajské nemocnici. „Hlavním cílem této akce bylo, aby se lidé dozvěděli, co vlastně rakovina slinivky je, získali informace o prevenci, léčbě a vůbec o této nemoci," řekla Veronika Čapková, manažerka projektu.

10.12.2016

Bez "kruháče" nelze stavět nové domy

Karlovy Vary - Nový kruhový objezd by měl příští rok vzniknout v Krokově ulici v Drahovicích. Bude sloužit jako napojení na dopravní infrastrukturu pro bytové domy, které se zde mají stavět. Bez tohoto dopravního řešení by nová výstavba v podstatě nebyla možná. Současná křižovatka v tomto úseku je nevyhovující už nyní.

9.12.2016

Konec debat? Vřídelní kolonádu město nezbourá, ale postupně opraví

Karlovy Vary - Zbourat, opravit, postavit repliku, či zbrusu novou budovu? Ne, opravit. Vřídelní kolonáda se alespoň na čas dostala z kolotoče dohadů o své budoucnosti a město bude pokračovat v její rekonstrukci. I když postupně čili salámovou metodou.

9.12.2016

Rekonstrukce střechy skončila. Věž kostela sv. Václava je kompletní

Radošov - Přibližně 4,5 tuny vážící střecha věže kostela sv. Václava musela včera urazit kolem jedenácti metrů do výšky, aby opět zastřešila rekonstruovanou památku. Akce probíhala bez komplikací za přihlížení asi čtyř desítek lidí. Pro letošek má už kostel od prací klid. Na jaře se pak počítá třeba s výměnou vytráží či se zprovozněním hodin.

8.12.2016

Skauti připravili výstavu k 70. výročí založení oddílů ORION a Bystřina

Karlovy Vary - Skautské oddíly ORION Karlovy Vary a Bystřina Hroznětín slaví 70. výročí založení. Při této významné příležitosti připravily pro své přátele, kamarády, rodiče, příznivce a skauty výstavu ve vestibulu Krajského úřadu Karlovarského kraje.

8.12.2016

Jindřich z Nové Role strávil 15 měsíců se synem v nemocnici. Pomohl Dobrý anděl

Nová Role - Pan Jindřich žije se svými dětmi Jindříškem (7) a Klárou (17) v Nové Roli u Karlových Varů. Před rokem a půl rodinu zasáhla smutná zpráva, když malému Jindříškovi diagnostikovali lékaři akutní leukémii. Vše nabralo rychlý spád a Jindra okamžitě zahájil léčbu chemoterapií v plzeňské nemocnici.

7.12.2016

Karlovy Vary chtějí příští rok utratit přes miliardu

Karlovy Vary - Přestože Karlovy Vary chystají rozpočet na příští rok jako vyrovnaný, město počítá i s účetním schodkem.

6.12.2016

Cech fiakristů dlužil městu. Skončí?

Karlovy Vary - Pozdní platby za nájem a dluhy, to byla příčina, proč cech fiakristů, který provozuje v lázních kočárovou dopravu, v Karlových Varech málem skončil. Město se podle náměstka Čestmíra Bruštíka (nez.) rozhodlo na pronájem míst pro koňská spřežení vypsat nové výběrové řízení.

6.12.2016

Mikulášskou výslužku dostali i v nemocnici

Karlovy Vary - Mikuláš, anděl a tři čertice zavítali do karlovarské nemocnice, kde navštívili 17 dětí na dětském lůžkovém oddělení.

6.12.2016

Železniční zastávka poslouží cykloturistice. Bude z ní odpočívadlo se zázemím

Ostrov - Bývalou železniční zastávku v Krušnohorské ulici město přebuduje na cyklistické odpočívadlo. Rada města odsouhlasila 28. listopadu podání žádosti o dotaci, která by pokryla až padesát procent nákladů, které jsou předpokládány na 2,7 milionu korun. Zastávkou naposledy projel vlak v roce 1957 a nyní je již jasná nová podoba této budovy z dob Rakouska-Uherska.

5.12.2016

Kabelky opět pomáhaly dětem

Karlovy Vary - Pod vánočním stromem se sešlo několik žen, které si daly za cíl pomoci dobré věci. Třetí ročník Kabelkového veletrhu, který organizoval Dům dětí a mládeže Bludiště v Chodově ve spolupráci s Helenou Tomanovou. Výtěžek ze sbírky šel  Dennímu centru Mateřídouška v Chodově.

4.12.2016

Město stojí o byznys s benzinem

Karlovy Vary - „Neuplyne jeden měsíc, abych neřešil zajímavou záležitost v resortu majetku," uvedl náměstek Michal Riško (ČSSD) na dotaz, jak je daleko jednání s majiteli čerpací stanice pohonných hmot u bývalého zimního stadionu na Dolní Kamenné.

4.12.2016

Byla to chlouba za 120 milionů. Teď je třída T. G. Masaryka pro ostudu

Karlovy Vary - Když před lety město otevřelo zrekonstruovanou třídu T. G. Masaryka, byla to sláva za 120 milionů. Přibližně tolik náročná oprava této frekventované třídy v obchodní zóně lázní stála. Pak ale začaly první problémy.

3.12.2016

Lehkoatletický stadion město opraví

Karlovy Vary - Problémy bývalého atletického areálu AC Start jsou zřejmě u konce. Jejich dopady ale Karlovy Vary budou pociťovat i nadále, i když ty největší potíže, tedy odkoupení areálu od soukromého vlastníka za 11 milionů korun, město zvládlo.

2.12.2016

Lyžovačka začíná

Krušné hory - Dva skiareály zvou lyžaře na sjezdovky - Klínovec a Neklid.

1.12.2016

I vaše kabelka může posloužit na dobrou věc

Karlovy Vary, Chodov - Už třetí ročník kabelkového veletrhu se uskuteční 3. a 4. prosince v karlovarském Becherplatzu. Výtěžek půjde na pomoc klientům Denního centra Mateřídouška v Chodově. Pokud tedy máte doma kabelku, která je stále hezká, ale už se vám nehodí, můžete ji věnovat, nebo si naopak přijdete na veletrh něco zakoupit. A veletrh nebude jen o kabelkách…

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies