VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

13.5.2017

Nejlepší sportovci z Karlovarského kraje byli ocenění za úspěchy

Karlovy Vary – Nejlepší jednotlivce, kolektivy a trenéry, kteří loni dosáhli v oblasti sportu vynikajících výsledků, vyhlásil Karlovarský kraj. Zástupci kraje s hejtmankou Janou Vildumetzovou předali oceněným finanční šeky, keramickou píšťalku s krajským logem, medaili a pamětní list.

13.5.2017

Kyselka opět bude vyprávět svůj příběh o velkých lázních

Kyselka – Tradiční komentovaná prohlídka lázní Kyselka se bude konat už tuto neděli 14. května od 10 hodin. Návštěvníci se s průvodcem vydají po stopách prodavače vody Heinricha Mattoniho, který dal Kyselce její věhlas.

13.5.2017

Den školy a k tomu pochod po stezce sovy Rozárky

Žlutice - Ve znamení spolupráce se spřáteleným městem Warmensteinach bude tento víkend ve Žluticích.

12.5.2017

V hotelovém bazénu unikl chlór

Františkovy Lázně – Přibližně deset litrů kapalného chloru uniklo v technologické místnosti hotelového bazénu ve Františkových Lázních.

12.5.2017

To je sabotáž, pohrozila sestrám Iniciativa. Z pomoci infekčnímu oddělení tak sešlo

Karlovarský kraj – Velké rozčarování a zklamání zažilo vedení kraje z postoje Iniciativy sester.

11.5.2017

Investice v nemocnicích jdou do desítek milionů, ale chybí v nich personál

Karlovarský kraj – Do modernizace svých nemocnic v Karlových Varech a v Chebu jejich vlastník, Karlovarský kraj, takříkajíc sype desítky milionů korun.

11.5.2017

Stará Pražská není pro pěší?

Karlovy Vary - Lze projít bez rizika podél komunikace Stará Pražská? Podle místních lidí to nelze, protože vozidel zde přibývá a chodník v části nejnebezpečnějšího půlkilometrového úseku zcela chybí.

10.5.2017

Bazar s oděvem pomůže Tomáškovi po obrně

Karlovy Vary – Chcete nějaké slušivé oblečení a ještě nákupem podpořit dobrou věc? Máte doma přebytečné šaty, trička, kraťasy, mikiny a tak dále a nevíte, co s nimi?

10.5.2017

Odporné nádraží nahradila moderní stavba

Karlovy Vary - Kdo z návštěvníků přijel do Karlových Varů vlakem a vystupoval na horním nádraží, nestačil žasnout. Tato zastávka dokázala od návštěvy lázeňského města spolehlivě odradit snad kohokoliv. To se ale mění.

10.5.2017

Noc literatury 2017 představí současné evropské autory v netradičním podání

Karlovarský kraj - Celoevropské akce Noc literatury se ve středu 10. března už počtvrté zúčastní karlovarská krajská knihovna. Tentokrát se bude číst hned na šesti místech.

9.5.2017

Vyberte si nejoblíbenější rozhlednu

Karlovarský kraj – Klub přátel rozhleden rozjíždí sérii anket, kde má veřejnost vybrat svou nejoblíbenější. Jedná se o seriál, kdy se postupně z každého kraje vyberete jedna rozhledna.

9.5.2017

Lidé budou moci žádat o peníze na kotle

Karlovarský kraj - Dotace na výměnu starších, neekologických kotlů začne znovu nabízet majitelům rodinných domků Karlovarský kraj. V pořadí už druhou výzvu v rámci první vlny kotlíkových dotací kraj vyhlásil koncem dubna.

9.5.2017

Co bude s dalším pokladem, unikátní kolekcí velmi cenných historických vín?

Bečov nad Teplou - Členové expertní skupiny se už podruhé sešli, aby řešili budoucnost takzvaného vinného pokladu. Tedy sbírky vín a koňaků z 19. století nalezených spolu s relikviářem sv. Maura v roce 1985.

9.5.2017

OBRAZEM: Motorkáři na Karlovarsku zahájili sezonu

Karlovy Vary - Stovky motorkářů zahájily v pondělí novou sezonu setkáním v Karlových Varech, společnou jízdou do Nejdku a mší v tamním kostele svatého Martina s následným požehnáním motorkám i strojům.

9.5.2017

V centrálním Krušnohoří vznikne škola pro české a německé žáky

Boží Dar, Oberwiesenthal – Nová soukromá škola pro region Centrální Krušnohoří bude otevřena už pro školní rok 2017 až 2018 v Kurort Oberwiesenthalu. Každý rok další rok by pak měla být otevřena další následující třída, aby tak vznikla plnohodnotná škola se všemi ročníky.

8.5.2017

Do zámeckého pokladu přibyl další. Výjimečný diadém

Bečov nad Teplou - Státní hrad a zámek Bečov odtajnil nový přírůstek do sbírky svých pokladů. Přímo v interiérech zámku teď mají návštěvníci možnost spatřit briliantový diadém z majetku rodu Beaufort-Spontin, který se po všech osudových zvratech vrátil zpátky na Bečov a doplnil kolekci místních pamětihodností.

8.5.2017

Městská policie v Karlových Varech oslavila 25 let od svého vzniku

Karlovy Vary - Městská policie slavila ve velkém. Letos je to přesně 25 let od jejího vzniku. A v rámci oslav dostalo jedenáct strážníků pamětní medaili.

8.5.2017

Místo šesti dětských domovů zůstanou v regionu po jejich sloučení jenom tři

Karlovarský kraj – Už začátkem června bude v Karlovarském kraji místo šesti Dětských domovů pouze tři. Sloučí se Dětský domov v Karlových Varech s domovy v Plesné a Ostrově a druhou tuto organizaci budou tvořit dětské domovy v Horním Slavkově a Chebu.

8.5.2017

Tržnice je prázdná, pomoci by mohly symbolické poplatky

Mariánské Lázně – Na stále více dotazů ohledně městské tržnice musí odpovídat radnice v Mariánských Lázních. Hlavní otázkou občanů je, proč zeje městská tržnice prázdnotou.

8.5.2017

Kardiologické oddělení karlovarské nemocnice nabídne větší komfort

Karlovy Vary – Na téměř čtyři miliony korun přijde rozsáhlá modernizace kardiologického oddělení v karlovarské nemocnici. Už brzy budou moci pacienti k dispozici nové pokoje s moderními lůžky a veškerým potřebným zázemím.

7.5.2017

Práce v SOS dětských vesničkách byla vždy jejím snem

Praha, Karlovy Vary - Ředitelka SOS dětských vesniček Jindra Šalátová má za sebou první rok ve své funkci.

7.5.2017

Motorkáři z Karlovarského kraje zahájí novou sezonu s novinkou

Karlovy Vary – Tradiční zahájení motorkářské sezony v Karlovarském kraji, které pořádají už dvanáct let karlovarští Lion Bikers, je připraveno na pondělí 8. května.

7.5.2017

Hasiči mají na letišti novou, moderní stanici

Karlovy Vary - Letištní hasiči se konečně dočkali. Budova nové Záchranné požární stanice stojí. Po třinácti měsících práce se stěhují do nového, moderního a prostorného objektu.

6.5.2017

OBRAZEM: Prameny jsou požehnány

Karlovy Vary – Pramenům v Karlových Varech se dostalo v sobotu požehnání a nová lázeňská sezona tak byla slavnostně zahájena. Postupně se stejný obřad odehraje rovněž v další městech západočeského lázeňského trojúhelníku. Následovat budou Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Jáchymov.

6.5.2017

Dostane kraj plochu vedle gymnázia? Jednání začínají

Ostrov – Nové vedení města rozjíždí diskuze se zastupiteli a krajem na téma převodu pozemku v okolí Gymnázia Ostrov. Kraj totiž momentálně ve své škole řeší rekonstrukci koridoru a přístavby šaten. Okolní pozemek je ale města Ostrov, které rovnou zamýšlí celou parcelu buď bezplatně převést nebo s krajem směnit.

6.5.2017

Rodina našla hrob zajatého muže po dlouhých sedmedesáti letech v Chodově

Chodov – Potomci válečných zajatců, kteří byli pohřbeni v hromadných hrobech na hřbitově v Chodově, přicestovali v pátek do města a připomněli si tak květnové události z konce II. světové války, jež se odehrály před 72 lety.

6.5.2017

FOTOGALERIE: Větší a oblíbenější. Porcelánové slavnosti zahájily novou sezonu

Karlovy Vary – Jarní porcelánové slavnosti, které byly z prvních akcí v rámci slavnostního zahájení nové lázeňské sezony, začaly v pátek.

5.5.2017

Rozhodnuto. Hotel Thermal kulturní památkou nebude

Karlovy Vary – Bez ochrany památkářů zůstane hotel Thermal v Karlových Varech. Ministr kultury Daniel Herman odmítl hotel prohlásit za kulturní památku.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2017

Fiakristé slaví úspěch, kočáry v lázních opět vyjedou

Karlovy Vary - Slavnostní zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech, které je připraveno na sobotu 6. května, nebude bez kočárů. Město ustoupilo a opět povolilo kočárové dopravě vjezd do lázeňského území. Zástupci Cechu fiakristů v pátek ráno proti zákazu protestovali před budovou magistrátu.

5.5.2017

Infekční oddělení v nemocnici zavřelo. O pacienty se tu nemá kdo postarat

Karlovy Vary – Lůžkové infekční oddělení Nemocnice Karlovy Vary bude do konce května přechodně uzavřeno. K tomuto opatření muselo sáhnout vedení Karlovarské krajské nemocnice kvůli dočasné pracovní neschopnosti tří sester, které na infekčním oddělení pracují.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies