VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

14.6.2017

Příběhy sousedů

Karlovy Vary – Karlovarská část projektu Příběhy našich sousedů vyvrcholí ve středu 14. června od 15 hodin v aule Prvního českého gymnázia v Karlových Varech.

13.6.2017

Proč je Déčko vlastně Déčkem a jak s ním šel divadelní čas?

Karlovy Vary - Název Déčko je v divadelních kruzích spojován s divadlem avantgardního režiséra Emila Františka Buriana. Ale i v Karlových Varech máme také svoje Déčko. To vzniklo dva roky po jeho smrti a se slavnou pražskou scénou má společnou jen lásku k divadlu.

13.6.2017

Osm umělců a jeden prostor

Ostrov - Projekt osmi umělců v osmi místnostech s osmi projekty vytvořenými na míru danému prostoru mohou návštěvníci vidět v Letohrádku Ostrov.

13.6.2017

Rekordních 342 vlaštovek letělo od kostela sv. Anny

Sedlec - Český rekord v hromadném hodu papírovou vlaštovkou se podařilo překonat u sedleckého kostela svaté Anny, když se do vzduchu vzneslo 342 vlaštovek.

13.6.2017

Kapela Liwid připravila hudební workshop. Děti se učily hrát na nástroje

Sadov - Ve školní družině při ZŠ Sadov ve spolupráci s obcí proběhla ve druhé polovině května velmi zdařilá akce nejen pro žáky školy, ale i pro děti a rodiče z okolí. Pod názvem „LIWID CAMP" se na školním hřišti konaly workshopy s hudební tematikou pod vedením této karlovarské rockové formace.

12.6.2017

Při MFF sedět v koutě? Ne, kraj chce tančit

Karlovy Vary - Zcela překopaná zažitá režie propagace Karlovarského kraje při filmovém festivalu, to je výsledek jednání hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) s organizátory přehlídky. Motto? Roztančený festival.

12.6.2017

Sporťáček rozhýbal děti

Karlovy Vary – Festival Sporťáček, který je největší náborovou akcí s cílem přilákat děti od 3 do 18 let ke sportování, se po úspěšné loňské premiéře vrátil do Karlových Varů. A zájem veřejnosti byl i tentokrát velký.

12.6.2017

Malé Versailles, Bučina a Rusalka. To jsou letošní úspěšné stavby

Karlovy Vary – Výsledky 17. ročníku soutěže Nejlepší stavby Karlovarského kraje jsou tak trochu neobvyklé. Neuspěli totiž stavby nové, ale rekonstrukce už stojících objektů.

11.6.2017

Po vzniku obce přišel na řadu i znak a vlajka

Doupovské Hradiště - Obec Doupovské Hradiště má od konce května nový znak i vlajku. 

11.6.2017

Obrazem: Dětský den v SOS dětské vesničce

DĚTSKÝ DEN v SOS dětské vesničce v Karlových Varech byl příležitostí pro nejmenší užít si zábavu.

11.6.2017

Děti udělaly pomyslný skok do školy

Ostrov – Radost, smích i sem tam slza dojetí – tak vypadalo slavnostní rozloučení s předškoláky, které pro rodiče a příbuzné uspořádala třída Sluníček paní učitelky Marie Hanzlíkové z ostrovské mateřské školy Halasova.

11.6.2017

VIDEO: Lidé v Karlových Varech pohořeli v sociálním experimentu

Karlovy Vary – Pochází z Mostu a baví ho kamera a Youtube. Jan Michalovič svou vášeň s týmem proměňuje na snímky různých stylů. Někdy točí vtípky nebo nachytávají zloděje či neukázněné řidiče. Další z rovin jeho práce jsou také sociální experimenty, kdy s kamerou pozoruje lidí, jak reagují na určité situace.

11.6.2017

Divadelní festival ukáže stoleté loutky

Andělská Hora – Přehlídka profesionálních souborů Andělskohorské divadlení, to je mix divadel hrajících pro děti představení, která byla danou sezonu oceněná na jiných festivalech či přehlídkách, ať již doma či v zahraničí. Na letošním devátém ročníku tohoto divadelního svátku vystoupí celkem čtyři soubory s pěti pohádkami.

10.6.2017

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie v K. Varech

Rada města schválila vytištění tisíce letáčků pro seniory na projekt městské policie. O co se jedná?

10.6.2017

Poločas rozpadu: Zkázu bazénu u hotelu Thermal podtrhly barevné grafity

Karlovy Vary – Je to trudný pohled. Venkovní bazén hotelu Thermal, kdysi jedna z nejkrásnějších dominant města, se změnil v odpornou skládku uprostřed rozpadajícího se betonu a kachliček.

9.6.2017

Pokořme spolu český rekord v hodu papírovou vlaštovkou

Sedlec – U kostela sv. Anny se o víkendu uskuteční oslava dětského dne, kterou zakončí pokus o překonání českého rekordu v hromadném hodu papírovou vlaštovkou. Sejde se více než 328 účastníků?

9.6.2017

Noc kostelů seznámí s novými místy

Karlovarský kraj – Noc kostelů je jedinečnou příležitostí, kdy se i ateisté vydají do božích chrámů po celém kraji a nahlížejí pod závoj víry. Dnes se vám otevírají brány kostelů a nabízí prohlídky i koncerty.

9.6.2017

Manažer HC Energie Vaněk končí po 26 letech

Karlovy Vary - Bylo to přátelství, nad nímž hokejoví fanouškové nejprve kroutili hlavou, a pak nešetřili kritikou. Miroslav Vaněk, generální manažer HC Energie, jim byl prostě trnem v oku, ale majitel klubu Karel Holubek tvrdošíjně trval na svém.

8.6.2017

Sněmovna vydala ke stíhání bývalého hejtmana i krajského zastupitele

Karlovarský kraj - Ke čtyřiadvaceti obviněných v kauze ROP Severozápad přibydou zřejmě ještě dva. A to bývalý hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, který už řady ČSSD opustil a Jaroslav Borka, současný krajský zastupitel za KSČM.

8.6.2017

Kraj navštívil nový velvyslanec

Karlovy Vary - Na jednu ze svých prvních pracovních cest se vydal nově jmenovaný velvyslanec pan Ho Minh Tuan právě do našeho regionu.

8.6.2017

Obsadí burza znovu AC Start? Nic není nemožné

Karlovy Vary – Populární i zatracovanou karlovarskou burzu zřejmě čekají opět změny.

8.6.2017

Stavební novela? Praxe ukáže, zda se bude zneužívat

Karlovarský kraj – Plánovaná novela stavebního zákona má urychlit přípravu staveb a ulehčit život větším i drobným stavebníkům a obcím. Bude tomu tak? Stavaři jsou skeptičtí.

8.6.2017

Městská policie má práce nad hlavu a nedostatek strážníků

Karlovy Vary - Sezona se pořádně ani nerozjela a městská policie má za sebou už třetí opatření.

8.6.2017

Nemocnice v regionu musí kooperovat, aby nezchudly

Karlovarský kraj – Je to určitá symbolika. Nové představenstvo Karlovarské krajské nemocnice (KKN) nastoupilo do funkcí na Den dětí, ovšem hrát si v příštích měsících budou muset jenom s čísly.

7.6.2017

Anglie neděsí. Žádná škola poznávací pobyty neruší

Karlovarský kraj – Během tří měsíců zažila Velká Británie sérii teroristický útoků, naposledy zabijáci zaútočili v Londýně. Základní ani střední školy v Karlovarském kraji ale plánované výlety do této země neruší.

7.6.2017

Ředitel hasičů uděloval medaile za věrnost

Karlovarský kraj - Být hasičem není jen povolání, je to poslání, toho si je vědom i ředitel Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Václav Klemák, který předal vybraným příslušníkům medaile za věrnost druhého a třetího stupně.

7.6.2017

Ochránci přírody spustili hlasování o studánky, které mají být opraveny

Karlovarský kraj – Projekt Živé studánky si ve spolupráci s odborníky z Českého svazu ochránců přírody klade za cíl pomoc při obnově a rekonstrukci studánek. Pro začátek vytipovali odborníci vhodné studánky k renovaci v šesti krajích Česka.

7.6.2017

Hlasování o „stavbu“ ukazuje, že mají lidé rádi rozhledny

Karlovarský kraj – Do finále se dostává hlasování veřejnosti v 17. ročníku soutěže Nejlepší stavby Karlovarského kraje. A ukazuje, že lidé mají rádi rozhledny.

6.6.2017

Za prodej drog mu hrozí pět let

Ostrov - Policie na Karlovarsku může slavit další úspěch, dopadla totiž dalšího dealera drog.

6.6.2017

Zaměstnanci likérky pomáhali vylepšit areál letního kina

Karlovy Vary - Celosvětové akce Responsib´ALL Day (Den zodpovědnosti) se už sedmým rokem zúčastňují i zaměstnanci likérky Jan Becher Karlovarská Becherovka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení