VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

5.2.2017

Karlovy Vary jsou krásné, ale málo propagované

Karlovy Vary - Rainer von Kürten, generální ředitel lázeňského resortu Savoy Westend Hotel, je velmi pozoruhodný muž. Mluví lámanou češtinou se sympatickým moravským přízvukem, má rád víno a golf, s českou manželkou a synem bydlí v Ivančicích, jeho rodiče žijí v Düsseldorfu a on sám už snad pracoval po celé Evropě.

4.2.2017

Jak zachránit hotel? Ve hře jsou tři možnosti

Boží Dar - Jaký bude osud zchátralého hotelu na Klínovci? Nyní jsou ve hře tři varianty. Prodej, oprava s využitím dotací a rekonstrukce s pomocí strategického partnera.

4.2.2017

Architekt města? Ta myšlenka je letitá, ale zatím chyběla vůle

Karlovy Vary - Město plánuje zřídit příspěvkovou organizaci kancelář architekta. Na detaily jsme se zeptali karlovarského primátora Petra Kulhánka (KOA).

3.2.2017

Potvrzeno! Jsou to opravdu vlci

Karlovarský kraj - Vlci se opět usídlili v Krušných horách. Domněnky odborníků i laické veřejnosti o výskytu těchto šelem na našem území nezvratně potvrdila vlčí hlídka.

2.2.2017

Parkoviště nad zlato. Horské obce zaplavují auta

Karlovarsko - Zejména o víkendech míří do krušnohorských středisek řada turistů. Lákají je lyže, příroda, běžky i nákupy za hranicemi republiky. K tomuto účelu je potřeba někde nechat auto. V horských obcích je proto lepší využít odstavná parkoviště a zaplatit poplatky. Ne každému jsou ale pokyny vždy jasné a výlet může skončit přivoláním policejní hlídky.

1.2.2017

Thermal čeká ženská ruka

Karlovy Vary - Karlovarský hotel Thermal, který je srdcem mezinárodního filmového festivalu, povede poprvé v jeho historii žena. Novou ředitelku podle Ivana Chadimy, předsedy představenstva společnosti Thermal-F, už představenstvo jmenovalo.

31.1.2017

Trest rady řediteli: výtka a nižší plat

Karlovy Vary - Velmi nepříjemné situaci nyní čelí Milan Trnka, ředitel příspěvkové organizace Správa přírodních léčivých zdrojů a kolonád (SPLZaK). Nejenže od rady města obdržel výtku za porušování povinností vztahujících se k vykonávané práci, ale navíc mu bylo sníženo osobní ohodnocení o polovinu. A to až do odvolání.

30.1.2017

Opozice: Komise pro územní plán je na nic

Karlovy Vary - Účelová, politická, zaujatá a korupční. Těmito slovy označil zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA) expertní pracovní skupinu pro územní plán. A navrhl usnesení, aby ji město bezodkladně zrušilo. Nový územní plán totiž Karlovým Varům stále chybí.

29.1.2017

Mráz vyhnal dělníky ze stavby „kruháče“

Karlovy Vary - Už přes půl roku se lidé v karlovarské čtvrti Drahovice přizpůsobují požadavkům stavbařů. Ti zde loni v srpnu začali budovat kruhový objezd a od té doby zdejší lidé musejí respektovat uzávěry a objížďky na komunikacích a chodnících.

29.1.2017

Studený Železnatý pramen čeká obnova. Nyní je prý pro ostudu

Karlovy Vary - Železnatý pramen, který je dosud tak trochu ukryt v altánku u obchodní akademie, nejen netryská, ale je pro ostudu. A to se nelíbí členům lázeňské komise, kteří městu doporučili jeho obnovu.

28.1.2017

Kampaň připravená k oslavám 700. výročí oslav narození Karla IV. přinesla úspěch

Karlovy Vary - Infocentrum města Karlovy Vary získalo druhou příčku za loňskou kampaň DO VARU°, která upozorňovala také na oslavy sedmistého výročí Karla IV. Stalo se tak v rámci desátého ročníku ankety Velká cena cestovního ruchu 2016/2017.

27.1.2017

O Svět záchranářů je zájem. Programy pro školy jsou na dva roky obsazené

Karlovy Vary - Projekt Svět záchranářů v karlovarském Centru zdraví a bezpečí je úspěšný. Dokonce natolik úspěšný, že například praktické programy pro školy jsou plně obsazené na dva roky dopředu.

26.1.2017

Opozice kvůli dopravnímu terminálu grilovala radní

Karlovy Vary - Kde bude stát integrovaný dopravní terminál (IDT) v Karlových Varech, to zatím vůbec není jisté. Přestože už zpracovaná studie od ateliéru Hangár jej umístila mezi Varšavskou a Horovou ulicí, vedení města nyní vypíše další dvě výběrová řízení.

25.1.2017

Pohádka Přání k mání vznikala v hotelu Bosák. Na čas se v něj změnil Imperial

Karlovy Vary - Skončilo natáčení pohádky Přání k mání, která vznikla v koprodukci České televize a TV Markíza. Hlavní roli si v připravovaném filmu pro letošní Vánoce zahrál karlovarský hotel Imperial, který po devět dní hostil více jak stočlenný štáb a sto padesát komparsistů. Pro účely příběhu byl přejmenován na hotel Bosák, jehož stejnojmenného majitele si zahraje Vítězslav Jandák. Snímek, který připravuje režisér Vít Karas, vzniká podle scénáře Miroslava Adamce.

24.1.2017

Hladiny toků ovlivňují ledové jevy

Karlovarský kraj - Silný mráz, kdy především v noci padají teploty hluboko pod bod mrazu, dělá divy nejen s vodou stojatou, ale i tekoucí. Hladiny nejen menších toků jsou ovlivněny takzvanými ledovými jevy.

22.1.2017

Rekordní rekonstrukce Radium Palace. Za 41 dní bylo prostavěno 55 milionů

Jáchymov - Na zápis do knihy rekordů aspiruje rekonstrukce lázeňského hotelu Radium Palace v Jáchymově, která stála Léčebné lázně Jáchymov 55 milionů korun.

22.1.2017

Národní dům láká na dobovou tankovnu

Karlovy Vary - První tankovny konceptu Pilsner Urquell Originál Restaurant se v Karlovarském kraji dočkají obyvatelé lázeňského města. Dobová tankovna připomínající první republiku vznikla v prostorách bývalé kavárny hotelu Ambassador Národní dům v Karlových Varech.

22.1.2017

Městská policie má nové a přehlednější webové stránky

Karlovy Vary - Městská policie Karlovy Vary spustila v závěru loňského roku svůj nový web.

21.1.2017

Město si konečně našlo firmu, která spočítá lampy

Karlovy Vary - Veřejná zakázka na pasportizaci veřejného osvětlení města Karlovy Vary má svého vítěze. „Do výběrového řízení se přihlásilo pět firem. Rada města se nakonec rozhodla pro firmu Radka Pechmana," uvedl náměstek primátora Čestmír Bruštík.

20.1.2017

Hvězdárna se po půl století může těšit na rekonstrukci

Karlovy Vary - Karlovarská Hvězdárna Františka Krejčího se po padesáti letech dočká potřebných oprav, které jsou na zanedbané budově třeba.

20.1.2017

Zasypaná města vyprošťuje těžká technika, zima se pořádně prodraží

Karlovarský kraj – Tuny sněhu z měst a obcí likviduje v Karlovarském kraji těžká technika. Na pomoc si ji musely přivolat technické služby, jejichž síly už na odstraňování sněhových bariér nestačí. Jedno je jasné. Letošní zima se prodraží! Je totiž nutné si najímat soukromé firmy.

19.1.2017

Úklid sněhu: Vězni jako spása?

Karlovy Vary - Kritika a neustálé stížnosti na chodníky zavalené sněhem. Tomu všemu nyní čelí karlovarský magistrát. Příčina je nasnadě. Sněhu je hodně, lidí na úklid málo. Karlovarský magistrát proto zvažuje, že by na pomoc povolal i vězně.

19.1.2017

Dost, řekl Boží Dar. Řidiče z města vyžene

Boží Dar - Perné týdny má za sebou Boží Dar, centrum lyžařských sportů v Krušných horách. Sníh i mráz zde potrápil nejen návštěvníky, ale také vedení města a především silničáře. Proto chystá radikální opatření zaměřené vůči řidičům.

18.1.2017

Odvrácená tvář zimy

Karlovarský kraj - Zima o sobě tentokrát dává pořádně vědět. Kromě té její lepší stránky, již oceňují především vyznavači lyžování, má i odvrácenou tvář v podobě řady rizik, která není radno podceňovat.

17.1.2017

Půjčovny na horách jsou v kurzu, na dračku jdou celé sety

Krušné hory – Půjčovny lyžařského vybavení jsou v tuzemských skiareálech v permanenci. Jejich služeb využívají zejména rodiče dětí.Při příznivých cenách si totiž dokáží jednoduše spočítat, že kupovat rostoucím dětem stále novější lyžařskou výbavu se prostě nemusí vyplatit. Často si ale lyže, boty, hůlky a helmu půjčují i dospělí lyžaři.

16.1.2017

Sůl může rozleptat psí tlapky. Jak správně pečovat o psa v zimě?

Karlovarsko - Sníh a mráz. Děti i lyžaři se radují, že si konečně užijí zimní radovánky. Řidiči většinou nadávají, protože jízda v tomto počasí není zrovna nejideálnější. A co domácí mazlíčci, zejména psi, kteří ven většinou musí taky?

15.1.2017

Proslulá sklárna oslaví 160. výročí vzniku výstavou připomínající umění předků

Karlovy Vary - Současní mistři skláři spojili síly se sklářskými výtvarníky a designéry, aby vytvořili u příležitosti 160 let od založení proslulé sklárny výroční kolekci MOSER 2017. Ta je průřezem skvosty inspirovanými bohatou historií sklárny a veřejnost ji může spatřit na unikátní výstavě v Obecním domě.

15.1.2017

Na školáky a študáky čeká výzva v podobě soutěže o přírodě a lese

Karlovy Vary - Děti a studenti z Karlovarska se mohou v lednu opět zúčastnit mezinárodní vědomostní soutěže o přírodě, lese a lesnictví YPEF 2017 (Young People in European Forests). Loňské místní kolo YPEFu v Karlových Varech zaznamenalo rekordní zájem.

14.1.2017

Centrum jednodenní a plánované chirurgie v Nemocnici Ostrov se těší zájmu

Ostrov - Centrum jednodenní a plánované chirurgie v Nemocnici Ostrov má za sebou první úspěšné pololetí… Jak funguje a jaké jsou její výhody, jsme si povídali s primářem Centra MUDr. Stanislavem Kubínem.

14.1.2017

Odpudivé nádraží v Karlových Varech konečně prokoukne

Karlovy Vary - Už letos na jaře by se návštěvníci krajského města, ale i Karlovaráci měli dočkat nového a moderního Horního nádraží s novou lávkou a upraveným prostorem před vstupem do odbavovací haly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies