VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

6.6.2017

Výbor doporučil vydat poslance Borku a Novotného

Karlovarský kraj – Imunitní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky včera doporučil sněmovně, aby poslance za Karlovarský kraj Jaroslava Borku (KSČM) a Josefa Novotného vydal k trestnímu stíhání v souvislosti s kauzou ROP Severozápad.

6.6.2017

OTÁZKA PRO: Kateřinu Krejčí, mluvčí Policie ČR

Karlovarský kraj - Policisté Karlovarského kraje se zúčastnili kvalifikace o účast na Mistrovství republiky Policie ČR 2017 v kopané. Jak dopadli?

6.6.2017

Bez omezení. Infekční oddělení v nemocnici je opět v provozu

Karlovy Vary – Pacienti, ale také hygienici a vedení Karlovarské krajské nemocnice (KKN) si mohou oddechnout.

6.6.2017

Karneval roztančil město

Karlovy Vary - Karnevalový průvod se už podesáté vydal na svou cestu napříč lázeňským centrem a navázal tak na zaniklou tradici Kánoí Mattoni.

5.6.2017

Kraj navštívila finská velvyslankyně

Karlovy Vary - Velvyslankyně Finska Helena Tuuri zavítala na pracovní návštěvu do našeho regionu. Na krajském úřadě ji přijal radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Bradáč. Během setkání, které se neslo v přátelském duchu, spolu hovořili o systému vzdělávání ve Finsku a České republice, o politice na národní a komunální úrovni nebo o blížících se volbách do Poslanecké sněmovny.

5.6.2017

Pěstouny trápí řada problémů

Karlovarský kraj - Náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis svolal dvě jednání u kulatého stolu, jejichž hlavním cílem bylo definovat problémy, se kterými se potýkají přechodní i dlouhodobí pěstouni v regionu.

5.6.2017

Nové monitory dechu zachrání novorozence nejen v nemocnici

Karlovy Vary - Dětské oddělení Karlovarské krajské nemocnice dostalo darem od nadace Křižovatka deset monitorů pro kontrolu dechu BABYSENSE II, které mají novorozence chránit před syndromem náhlého úmrtí.

5.6.2017

„Kotlíkáři“ spali na úřadu

Karlovarský kraj – Patrně už naposledy nocovali zájemci o dotace na výměnu starých kotlů za nové na krajském úřadu.

5.6.2017

Bečov získal Cenu Adolfa Heyduka za expozici pro nevidomé a slabozraké

Bečov nad Teplou - Cena Adolfa Heyduka je již třetím rokem udílena památkám, které jsou nejvíce přívětivé ke zdravotně znevýhodněným návštěvníkům. Státní hrad a zámek Bečov získal cenu za rok 2016 díky prohlídkám pro nevidomé a slabozraké návštěvníky, které pořádá s haptickým modelem relikviáře svatého Maura.

5.6.2017

FOTO: Místo školy vyrazili do pohádkového lesa

Karlovy Vary – Další Barevné setkání, které se konalo ke Dni dětí, uspořádala ZŠ a SŠ ve Svahové ulici.

5.6.2017

Mattoni Muzeum v Kyselce představuje zajímavé exponáty

Kyselka - Stálá výstava v Mattoni Muzeu nabízí řadu historických dokumentů a dobových reálií, jako jsou fotografie, certifikáty ochranných známek, obchodní korespondence, mapy, projekty realizovaných staveb.

5.6.2017

Personální stabilizace v nemocnici může být otázkou i několika let, říká vrchní sestra

Karlovarský kraj – Od začátku letošního roku zaměstnává vedení Karlovarského kraje sesterská krize v Karlovarské krajské nemocnici (KKN). Sestry hrozí hromadnými výpověďmi, a to nejen kvůli nízkým platům, ale také fyzickému a psychickému přetížení.

4.6.2017

Úspěšné žádosti o dotace znamenají lepší prostředí

Hroznětín - V roce 2016 a v prvním čtvrtletí roku 2017 podala radnice 15 žádostí o dotace. Jednalo se o dotační programy vyhlášené nejenom v rámci evropských regionálních fondů, ale i v rámci jednotlivých ministerstev ČR i Krajského úřadu Karlovarského kraje.

4.6.2017

Karabel: Atentát na Heydricha, to byl velký odbojový počin. I když jsem krutě zaplatil

Karlovarsko - V těchto dnech si připomínáme 75 let od atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejvýznamnější akci československého zahraničního a domácího odboje během druhé světové války. Češi tehdy dokázali, že nejsou jen loajálním národem, který se jen snaží vše špatné pasivně přetrpět.

4.6.2017

Chcete koupit nový kotel? Musíte se žádostí na úřad

Karlovy Vary – Žádosti o dotace na výměnu kotlů, takzvané kotlíkové dotace, začne v sedm hodin ráno v pondělí 5. června přijímat Krajský úřad Karlovarského kraje.

3.6.2017

Oslavy 580 let existence obce a Dětský den. V Mírové bude pořádně živo

Mírová – Velcí i malí si užijí den, kdy se v areálu fotbalového hřiště uskuteční dvojitá oslava. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu zábavy, hudbu, soutěže a ukázky práce hasičů, policie i psovodů. I když je rozpočet akce, kvůli plánovaným investicím našponovaný, zájemci si odtud mohou i tak odnést malý dárek a spoustu zážitků.

3.6.2017

FOTO: Vedra lákají k vodě. Sezona koupání začala

Karlovarský kraj – Nic není v horkých dnech příjemnějšího než osvěžení ve vodě a oddání se slunečné lázni na koupališti. A letos to obzvlášť vyšlo. Většina vodních areálů totiž zahájila letošní sezonu 1. června, kdy se teploty šplhaly ke třicítkám. Počasí koupání přeje i nadále, tudíž si provozovatelé koupališť mnou ruce, protože o návštěvníky nebudou mít nouzi.

3.6.2017

Keramku podepřela speciální jednotka hasičů

Karlovy Vary - Poté, co nájemníci obytného domu v areálu Střední uměleckoprůmyslové školy opustili své byty, pustili se do práce hasiči, kteří museli vytvořit dřevěné podpěry uvnitř domu.

3.6.2017

Děti si navrhly vlastní trička

Karlovarský kraj – V březnu a dubnu probíhala v oddělení pro děti Krajské knihovny Karlovy Vary výtvarná soutěž „Navrhni si vlastní tričko". Slavnostní vyhlášení výsledků a vernisáž stejnojmenné výstavy proběhla v půjčovně pro dospělé.

2.6.2017

Jízda parního vlaku připomene 120 let tratě Protivec – Bochov

Bochov – Jedinečná příležitost čeká na účastníkyjízdy parního vlaku z Lužné u Rakovníka do Bochova. České dráhy vypraví v sobotu 3. června zvláštní vlak v čele s lokomotivou „Všudybylkou" při příležitosti 120 let tratě Protivec – Bochov, na níž již řadu let není provozována pravidelná osobní doprava.

2.6.2017

Karneval masek probere spící město

Karlovy Vary - Jubilejní 10. ročník Mattoni Karlovarského karnevalu bude plný novinek. Největší změnou bude jeho přemístění od hotelu Thermal ke Grandhotelu Ambassador Národní dům.

2.6.2017

Stará louka bude velkým staveništěm

Karlovy Vary - V Karlových Varech jako by všechno dosluhovalo. Po vypuštěném bazénu u Thermalu, impotentním pramenu Vřídla předsunutého před kolonádu a opravách před lety zrekonstruované Masarykovy třídy přichází na řadu promenáda na Staré louce přesně uprostřed lázeňské zóny.

1.6.2017

Nejlepší žáci a učitelé získali ocenění

Karlovy Vary – Nejlepší pedagogové a žáci základních a mateřských škol převzali ocenění za svou píli, práci, výsledky i reprezentaci škol a města. Jedná se o tradiční předprázdninový rituál pro nadané žáky a trpělivé a invenční pedagogy.

1.6.2017

Turisté mohou označit cyklotrasy, od kraje na to dostanou 300 000 korun

Karlovy Vary - Cyklisté v Karlovarském kraji nezabloudí, také letos budou trasy pro kola řádně označeny. Klub českých turistů, který se stará o údržbu značení cyklistických tras v regionu, totiž může i v letošním roce počítat s finanční podporou Karlovarského kraje na tuto chvályhodnou činnost. Zastupitelstvo mu schválilo individuální dotaci ve výši 300 000 korun.

1.6.2017

Ukradl peněženku a rychle zmizel

Karlovarsko - Zloděj s hbitými prsty využil nepozornosti ženy v restauraci a z její kabelky si odnesl koženou peněženku, kde měla osobní doklady a 10 000 korun v hotovosti.

1.6.2017

Chebský most památkou? Nechceme, rozhodli radní

Karlovy Vary – Za účelový a načasovaný krok považují karlovarští radní podnět pro to, aby Ministerstvo kultury prohlásilo Chebský most kulturní památkou.

1.6.2017

Systém kariérního řádu není správná cesta

Cheb – Kariérní řád je postaven nevhodně a v rámci zvýšení prestiže je to kontraproduktivní. Tak vidí ministerstvem navržený kariérní řád ke zvýšení prestiže učitelské profese jednatřicetiletý pedagog Gymnázia Cheb Jan Havel.

31.5.2017

HC Energie přišla o finanční podporu těžařů a s ní ztratila 15 milionů korun

Karlovarský kraj – Sokolovská uhelná už nebude finančně podporovat hokejový klub HC Energie jako hlavní sponzor. Takový je výsledek úterního jednání mezi majitelem klubu HC Energie Karlovy Vary Karlem Holoubkem a předsedou dozorčí rady Sokolovské uhelné Františkem Štěpánkem.

31.5.2017

Keramická škola se bortí. Co dál? Kraj hledá řešení

Karlovarský kraj - Střední uměleckoprůmyslová škola v Karlových Varech se stoletou tradicí, která sídlí v památkově chráněném objektu, se nyní potýká se zvlášť velkými problémy.

31.5.2017

OTÁZKA PRO: Zdeňku Newiakovou, mluvčí města Ostrov

Ostrov - Zdeňka Newiaková o koupališti v Ostrově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení