VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

28.10.2016

Asistenti prevence kriminality se zatím osvědčují, bude jich možná ještě více

Ostrov - Asistenti prevence kriminality (APK), kteří jsou jakýmsi prodlouženým zrakem městské policie, fungují v Ostrově již tři roky. Jejich působení ve městě podporuje projekt Ministerstva vnitra.

27.10.2016

Lidé debatovali na aktuální téma Hledá se prezident

Karlovy Vary - Veřejná debata na téma Hledá se prezident zn. demokrat se konala v karlovarském kině Drahomíra.

26.10.2016

Do Číny čím dál častěji

Karlovy Vary - Kdo z karlovarských nebo krajských politiků nebyl v Číně, snad jako by nebyl. Tuto zemi už několikrát navštívila krajská delegace, primátor Petr Kulhánek (KOA) zde v tomto roce jednal už dvakrát. Náměstek primátora Čestmír Bruštík (nez.) se do Číny vydal soukromě letos v lednu a nyní do čínského Fu-čou v provincii Fu-ťien odjíždí služebně.

25.10.2016

Karlovarská rarita: park slouží pro auta

Karlovy Vary - Jak si v Karlových Varech zřídit soukromé parkoviště tam, kde býval park? Recept na to našla podle Jana Popeláře, lesního inženýra s dvaačtyřicetiletou praxí, soukromá firma, která sídlí v Krymské ulici v Karlových Varech.

25.10.2016

Neplatné volby? Podněty řeší soud

Karlovarský kraj - Dvě stížnosti na neplatnost krajských voleb v Karlovarském kraji byly podány u Krajského soudu v Plzni. „O těchto podnětech jsme byli informováni a nyní musíme čekat, až budou vypořádány," uvedla Jana Pavlíková, mluvčí krajského úřadu.

25.10.2016

Strážníci nacvičovali ve škole zásah proti ozbrojenému pachateli

Karlovy Vary - Jak vyřešit mimořádnou situaci, při níž jsou děti a pedagogové konfrontováni s nebezpečným pachatelem, který vnikne s puškou do školy a začne bezhlavě střílet? Možnosti eliminace pachatele mělo ukázat v Česku dosud ojedinělé cvičení, které připravila Městská policie v Karlových Varech společně se základní školou 1. máje.

24.10.2016

Přežila Osvětim i Bergen-Belsen. Dnes slaví devadesát let

Karlovy Vary - Od konce druhé světové války uplynulo dlouhých sedmdesát jedna let. Možná že časem bude tento konflikt pro mladé lidi tím, čím jsou dnes pro nás napoleonské války. Přesto mezi námi stále žijí lidé, pro které jsou hrůzy druhé světové války stále živé. Od konce války nebylo dne, kdy by si paní Magdalena Swinkelsová alespoň na malou chvíli nevzpomněla na život za ostnatým drátem. Přes všechna životní úskalí se dnes dožívá požehnaných devadesáti let.

23.10.2016

S prevencí pomůže projekt Notes strážníka Pavla

Karlovy Vary - Notes strážníka Pavla" je název nového projektu primární prevence Městské policie Karlovy Vary, který byl poprvé představen druháčkům ze základní školy J. A. Komenského.

23.10.2016

Náměstí vydalo zaniklé sklepy

Jáchymov - Ústav archeologické památkové péče severozápadních Čech učinil v týdnu během záchranného archeologického výzkumu provázejícího rekonstrukci náměstí Na Slovanech v Jáchymově jedinečný objev. Byl znovuobjeven sklep zaniklé radnice.

23.10.2016

Historická radnice zazáří novotou

Žlutice - První byla nová okna. Teď se dokončuje fasáda. Do budoucna se budou dělat nové podlahy a topení. Historická budova žlutické radnice je v současnosti zahalená lešením. Po jeho odstranění se zase o krok přiblíží své původní podobě.

22.10.2016

Parte, kondolence, urny, květiny nebo náhrobky.

Karlovy Vary - Výstava nového designu smutečních předmětů a tiskovin začíná už dnes v galerii SUPERMARKET wc v Karlových Varech. Netradiční výstava nabízí inspiraci, příležitost k zamyšlení i upřímný a otevřený pohled na téma, které stále zůstává pro řadu lidí tabu.

21.10.2016

Cyklostezka kolem závodiště má zelenou

Karlovy Vary - Není lepší zprávy pro cyklisty. Tak citelně chybějící a dlouho očekávaný úsek cyklostezky mezi řekou Ohří a dostihovým závodištěm se konečně může stavět. Padla poslední překážka, kterou byly nedořešené vztahy k soukromým pozemkům na levém říčním břehu.

21.10.2016

S výlovem jsme nadmíru spokojeni, libují si božičanští rybáři

Nová Role, Božičany – Výlov, který se odehrál na břehu rybníka Komora na sádkách ČRS MO Božičany, se nesl ve slavnostním duchu.

21.10.2016

Farmářské trhy nabídnou hlavně sezonní produkty

Karlovy Vary - Největší farmářské trhy v Karlovarském kraji se dostaly do své podzimní fáze a z toho plyne rovněž zboží, které producenti v pátek přivezou do Karlových Varů.

20.10.2016

Peníze za KV Arenu znovu řešil soud

Karlovy Vary - Už počtvrté otevřel soud spor o karlovarskou KV Arenu. A podle Jana Kopála, mluvčího magistrátu, byla žaloba města na bezdůvodné obohacení firem, které stavbu prováděly, okresním soudem opět zamítnuta.

20.10.2016

Výstava s charitativní akcí pomohla dětskému domovu a vynesla 22 000 Kč

Karlovy Vary - Rovných 22 000 Kč pro Krajský dětský domov pro děti do 3 let vynesla charitativní akce připravená v rámci výstavy fotografií. Ta se konala v Grandhotelu Pupp jako součást projektu První republika fotografa Angela Purgerta.

19.10.2016

Heliport bude i pro těžké stroje

Karlovy Vary - Také těžké armádní vrtulníky Letecké záchranné služby v Plzni Líních se budou moci zanedlouho „posadit" na heliport karlovarské nemocnice. Přistávací plocha na střeše pavilonu akutní medicíny nebyla dosud na tyto stroje dimenzovaná.

19.10.2016

Ostrov přispěje majitelům historických domů na opravy fasád v centru města

Ostrov - Vedení města si nechalo po dohodě s příslušnými orgány zmapovat historickou památkovou zónu v okolí Starého náměstí, aby zjistilo, u kolika objektů bude potřeba opravit pohledové fasády. Finanční výbor dále připravil variantu, jakým způsobem chce přimět majitele těchto budov k opravám. Celkem se jedná o čtyřicet staveb, z nichž osm je chráněno jako kulturní památka.

18.10.2016

To není stavba, to je bordel, zuří lidé

Karlovy Vary - Lidé, kteří bydlí v Blahoslavově a Kollárově ulici či na Staré Kysibelské v Drahovicích, jsou vzteky bez sebe. Stavba kruhového objezdu jim totiž tak komplikuje život, že už si nevědí rady.

16.10.2016

Silnice, která je pro mnohé jen k zlosti

Stružná, Žalmanov - Radikální zlepšení současného stavu už tak problémové situace na komunikaci R (D) 6 při odbočování ve směru od Karlových Varů do Žalmanova, Nové Vísky, Stružné, Horních Tašovic, Dlouhé Lomnice a Bražce. To žádá po Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Zuzana Večerková, starostka Stružné. A navrhuje řešení. Vybudování odbočovacího pruhu.

16.10.2016

Lidé se dočkali. Na přechod čekali šest let

Karlovy Vary - Trvalo to roky, téměř šest let, ovšem lidé z Tuhnic se nevzdali. A tak letos na jaře zastupitelé souhlasili s vybudováním přechodu na Moskevské ulici. Ten postaví společnost KV Realinvest a předpokládané náklady byly vyčísleny na téměř dva miliony korun.

15.10.2016

Císařské lázně čekají. Na zázrak?

Karlovy Vary - Možná je to znovu jen zbožné přání, možná se to konečně podaří. Oprava Císařských lázní, která by měla stát 600 milionů, dostává konkrétní obrysy, ovšem miliony od státu jsou zatím jen přislíbené.

15.10.2016

V Dolním Žďáru slouží opravená silnice

Dolní Žďár - Rekonstrukce komunikace „u statku" v Dolním Žďáru je hotová. Investice kolem 3,3 milionu korun zahrnovala také opravu veřejného osvětlení a úpravu autobusové zastávky.

15.10.2016

Solivárna ožije. Společně s terminálem

Karlovy Vary - Podle navrženého projektu se bude dopravní terminál v centru města úzce dotýkat i objektu bývalé solivárny, která patří společnosti Karlovarské minerální vody (KVM). Ta proto požádala magistrát o spolupráci při realizaci tohoto městského záměru a podle primátora Kulhánka (KOA) s tím rada souhlasila. My jsme se proto Alessandra Pasqualeho, generálního ředitele společnosti KMV, zeptali:

15.10.2016

Havárie potrubí uzavře na víkend nábřeží Osvobození a změní trasu MHD

Karlovy Vary – Další náročná dopravní uzavírka čeká řidiče v Karlových Varech. Havárie na vedení geotermální vody zcela uzavře na celý tento víkend úsek komunikace nábřeží Osvobození, a to od křižovatky T. G. Masaryka po křižovatku s ulicí Varšavskou.

14.10.2016

Národní dům ctí tradici. Box v Ambassadoru pokračuje

Karlovy Vary - Opět to bude velkolepé představení, opět si přijdou na své milovníci kvalitního boxu a sportovního fandění. Grandhotel Ambassador Národní dům pořádá už druhý Galavečer boxu, jenž se do tohoto hotelu po pětadvaceti letech vrátil letos v dubnu.

14.10.2016

Začal boj o Senát, kolo druhé: Horník nebo Váňa?

Karlovarský kraj – Koho voliči na Karlovarsku vyšlou do Senátu na dalších šest let? Vítěz bude známý už v sobotu odpoledne, poté, kdy se ve 14 hodin volební místnosti na Karlovarsku pro tento rok definitivně uzavřou.

12.10.2016

V krajském zastupitelstvu usedne více žen

Karlovarský kraj - Do krajských zastupitelstev bylo zvoleno celkem 137 žen, tedy 20,3 procenta. Ačkoli vůbec poprvé zastoupení žen na krajích přesáhlo 20 procent, nejedná se o zásadní posun, oproti volbám v roce 2012 se podíl zvolených žen zvýšil jen o 0,4 procentního bodu. V Karlovarském kraji zastoupení žen výrazně vzrostlo z 15,6 procenta na 28,9 procenta.

12.10.2016

Nová lávka je pro soukromou firmu, ne pro místní

Nová Role - Nová silnice, chodník i lávka jsou v Nové Roli. Lávka však vede na soukromý pozemek a na kolejiště novorolského vlakového nádraží. Místním obyvatelům, kteří si zkracovali cestu na nádraží, proto v současnosti není k dispozici.

12.10.2016

Jednání v Číně přinesla novou turistickou klientelu

Karlovy Vary, Hebei - Nové atraktivní turistické balíčky přizpůsobené převážně čínským důchodcům, to je výsledek z jednání karlovarského primátora Petra Kulhánka v Číně. Ten navštívil minulý týden provincii Hebei v centrální oblasti země Raffy Wangai, a to na základě pozvání předsedy Česko-čínské obchodní asociace. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies