Podle všeho ale bylo začátkem konce založení Karlovarské sportovní (nyní v konkurzu), do jejíhož čela se postavil Vít Hořejš. Areál totiž sdružení získalo od státu a nesmělo jej prodat deset let. Tato lhůta vyprší v roce 2013. S vydanými akciemi Karlovarské sportovní to ale bylo jiné. Akcie podle svědků Hořejš převedl na sportovce, ovšem ihned po zápisu u notáře jim je sebral. Pětadvacetičlenný výbor pak zúžil na tři členy. Spolu s ním v něm usedli Vladimír Hůrka a Bořek Misík.

„Ti rozhodovali, ostatní nevěděli nic. A majetek postupně mizel. Nejprve si sám Vít Hořejš pronajal objekt, v němž nyní bydlí jeho rodina. Před nástupem do vazby už jej ale vlastnil jeho bratr,“ vysvětlila Monika Makkiehová.

Šatna a tělocvična sportoviště šla do pronájmu také, zástavní práva váznou na příjezdových cestách. Sedm milionů, kterou za cestu k hale AC Startu zaplatil karlovarský magistrát smlouvou o smlouvě budoucí kupní, sportovci vůbec neviděli. Dluh vázne nyní na vodném, nezaplacena je elektřina a Finanční úřad požaduje po sdružení úhradu ve výši 21,5 milionu.

„Státní dotace na rekonstrukci in-line dráhy a nové šatny byla použita v rozporu s požadovanými kritérii. O tomto dluhu zatím jednáme. Je to tristní situace. Půjčky a závazky na pozemky uplatňují další firmy, jejichž majitelé jsou většinou spřízněni s Hořejšovo rodinou,“ doplnila Makkiehová. To se týká i jediného pozemku, který sportovcům zbyl, bývalého VTJ. Za ten AC Start armádě zaplatil deset milionů, které si údajně půjčil. Dva miliony ovšem nesplatil a penále zvyšuje pohledávku každým dnem. Podané insolvenční řízení firmou, která peníze AC Startu půjčila,, proti tomu trestní oznámení pro neplatnost a žaloby stahují už tak utaženou smyčku kolem kdysi bohatého závodiště.