VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Alžbětiny lázně na rozcestí

Karlovy Vary - Alžbětiny lázně (AL)stále patří městu a podle primátora Petra Kulhánka (KOA) tomu tak zůstane i nadále. „Jako poslední veřejné lázně si zachovají svou původní činnost. To je stávající lázeňská péče plus nový vodní relaxační program," uvedl.

29.8.2014
SDÍLEJ:

REKONSTRUKCE se Alžbětiným lázním nevyhne.Foto: Foto Deník mel

Přesto musí vedení města zvážit, jak bude jejich provoz v budoucnu vypadat. Alžbětiny lázně jsou totiž dlouhodobě ztrátové a nutně potřebují alespoň základní rekonstrukci.

Před rokem se ve spolupráci se společností Ernste proto konalo detekční řízení, jehož cílem bylo v rámci Evropy identifikovat potenciální strategické partnery pro projekt rekonstrukce, tak zvaný projekt AL. „Jednali jsme s pěti společnostmi, které o projekt projevily zájem, a následně byly zpracovány dva dokumenty," vysvětlil primátor.

Zpracován byl proto generel rozvoje AL. Ten zahrnuje studii rekonstrukce a budoucího funkčního využití objektu. Co je v objektu možné z hlediska dispozic a hlediska památkové ochrany. Ve studii proveditelnosti společnost Kannewischer ke generelu rozvoje rozpracovala ekonomickou část.

„Z těchto dvou dokumentů jsme zpracovali možné varianty postupu nakládání s AL: A to za prvé zachování současného stavu. Tato varianta je sice nejméně ekonomicky náročná, ale neřeší budoucnost objektu vyžadující rekonstrukci," uvedl Petr Kulhánek. V druhé variantě je nastíněna rekonstrukce podle generelu rozvoje ve stávajícím objektu se začleněním ubytovací části rozložená podle finančních možností do etap v rozmezí sedmi až deseti let.

Ve třetí variantě je navrženo provést vše najednou. „To předpokládá účast strategického partnera, zapojení projektu do podpory z fondů EU 2015-2020," uvedl primátor.

Čtvrtá varianta doporučuje rekonstrukci objektu s rozšířením komplexu do území Smetanových sadů. „Tento návrh sice vychází nejlépe ekonomicky, ale zahrnuje zásahy do území nepřípustné z hlediska územního plánu a památkové péče," míní primátor Kulhánek. Pátá varianta už počítá s rekonstrukcí objektu pro jiný účel než lázeňství a výstavba lázní na zelené louce.

„Z našeho pohledu jsou v současnosti reálné varianty dvě a tři a v tomto smyslu bude následovat druhé kolo jednání s potenciálními partnery a postupovat v přípravě. Celkové náklady vycházející ze studie jsou v kompletním rozsahu na úrovni cca 750 milionů," doplnil primátor.

Autor: Ivana Kalinová

29.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení