VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bazárek pro Filípka vynesl přes 20 tisíc korun

Karlovy Vary - Advent, to je čas zklidnění i zamyšlení, ale také konání dobrých skutků. A to si vzaly k srdci Zdeňka Šebková se svými kamarádkami Yvettou Královou a Radkou Pavúkovou. 

3.12.2014
SDÍLEJ:

Bazárek pro Filípka vynesl přes 20 tisíc korunFoto: Ivana Kalinová

Už druhý rok připravují vánoční bazárek, jehož výtěžek jde na pomoc postiženým dětem. Tentokrát finančně pomohou rodičům Vlastě a Tomáši Přibylovým, kteří se starají o těžce nemocného devítiletého Filípka. 

Motto vánočního bazárku, tedy Dělejme dobré skutky a pomáhejme druhým, se zde naplnilo doslova. Už v sobotu po poledni bylo v kasičce kolem deseti tisíc korun a na účtě přes dvacet tisíc korun. V příjemné kavárně Freedom Cafe, v níž voněl vánoční punč i perníčky, si návštěvníci o víkendu mohli koupit keramiku, šperky, knihy, porcelán i hračky. A to vše od pěti korun. Výrobky do bazárku darovali lidé a našly se zde úplné skvosty. Nad akcí převzala záštitu po oba dny i herečka Jitka Smutná, která si nejen povídala s příchozími, ale také nakupovala. „To nás hodně potěšilo. Paní Smutná nás podpořila bez nároku na jakoukoliv odměnu. Stejně tak nám pomohlo Centrum pro zdravotně postižené, které nám pomohlo zorganizovat sbírku, a také další sponzoři," vysvětlila Zdeňka Šebková.

Přes dvacet tisíc korun, to je výtěžek vánočního dobročinného bazaru, který už podruhé zorganizovala na první adventní víkend Zdeňka Šebková s kolegyněmi. Tyto peníze půjdou na pomoc a léčbu těžce nemocného devítiletého Filípka z Karlových Varů společně s dalšími dvaceti tisíci, které jsou už na účtě pro tohoto nemocného človíčka. „Jsme všichni nadšení, nečekali jsme, že přijde tolik lidí. Někteří kupovali, ale někteří si jen tak přišli popovídat s patronkou bazárku Jitkou Smutnou a Filípkovi přispěli, aniž by si něco koupili," neskrývala radost Zdeňka Šebková. Celou charitativní akci zaštítila herečka Jitka Smutná (s tak pohodovou a příjemnou ženou už jsem dlouho nemluvila) a také senátor Jan Horník. Podle organizátorek ale byl na poslední chvíli odvolán do zahraničí, proto mohl Filípkovi, bohužel, poslat jen svůj vánoční příspěvek ve výši dvou tisíc korun. „Ale asi pět žen tady pana senátora v sobotu hledalo. A bylo jim líto, že tady není," prozradily na senátora Horníka organizátorky. Ani Filípek se pro svůj zdravotní stav bazárku účastnit nemohl. Rodiče, Vlasta a Tomáš Přibilovi, ale přišli v sobotu i v neděli. A byli pomocí lidí, kteří stále a stále přicházeli, kupovali a finančně přispívali na podporu dobré věci, až dojati. „Bez manžela bych náročnou péči o Filípka nezvládla," upřímně přiznala paní Vlasta. Díky podle Zdeňky Šebkové patří i Centru pro zdravotně postižené, které bazárku pomohlo s kontem pro nemocného Filípka (číslo je 267429455/0300 a ještě do konce prosince můžete přispívat), a také sponzorům, například Dopravnímu podniku, který bazárku bezplatně pomohl s výlepem plakátů. A také kavárně Freedom Cafe, v jejíchž prostorách se tato charitativní akce konala.

Autor: Ivana Kalinová

3.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení