VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bečovské slavnosti ve znamení relikviáře

Bečov nad Teplou - I letos se konají již tradiční Bečovské slavnosti. Letošní ročník je zasvěcen oslavám 30. výročí od vypátrání relikviáře sv. Maura v hradní kapli sv. Petra areálu Státního hradu a zámku Bečov. Není tedy divu, že záštitu nad XII. bečovskými slavnostmi převzal Danny Douglas, iniciátor nálezu relikviáře sv. Maura. Ten bude na oslavách osobně přítomen.

17.7.2015
SDÍLEJ:

Bečov opět hostí velkolepé historické slavnosti.Foto: Foto Deník

Letos se město rozhodlo spolupracovat na programu slavností s novou uměleckou agenturou Armiger. ,, Páteční večerní koncert v kostele sv. Jiří je očekávanou uměleckou událostí, " uvedla starostka města Bečov nad Teplou Olga Haláková.

Vystoupí zde pěvecký sbor Fontána z Mariánských Lázní, který působí již od roku 1968. Ten podnikl v minulých letech úspěšné zahraniční cesty po Evropě. Připraví si pro vás duchovní vokální hudbu, kterou bude doplňovat ještě občerstvení, které vás u kostela čeká.

Sobotní den si mohou návštěvníci užít na náměstí, kde se budou akce pomalu přesouvat směrem od radnice až k restauraci Stará pošta. Na tento den je pro návštěvníky připraven bohatý program. V jedenáct hodin se sejdou dobově odění rytíři, kněžny, měšťané a hudebníci na dobový průvod, kterým se zahájí otevření historického tržiště. Následovat budou proslovy hostů.

Program se poté přesune na faru, kde budou v průběhu dne k vidění kejklíři, dobové tance, šermířská vystoupení a ke slyšení bude středověká hudba. Rodiny s dětmi mohou navštívit pohádková představení, výtvarné dílničky nebo se třeba zúčastnit projížděk na koních.

Přes den se uskuteční soutěž Nejchutnější bečovská sladká pochoutka, která bude vyhodnocena v půl čtvrté odpoledne a bude ji doprovázet ochutnávka koláčů.

Součástí slavností je odpolední odhalení pomníku padlým v první světové válce, který byl obnoven do původní podoby. Dobový průvod se pak večer přesune ke Staré poště, kde v půl jedenácté vypukne ohňostroj.

Oslavy jsou letos oproti předchozím ročníkům pojaty trochu jiným způsobem. Nedělní program se totiž nebude odehrávat jen ve městě, jak tomu bývalo dříve, ale v Bečovské botanické zahradě. V areálu jsou k dispozici lodičky a je tu možnost koupání. A když projdete zahradou až k žulovým skalám na levém břehu bečovského údolí, můžete vyzkoušet první českou bioferratu, skalní stezku zaměřenou na skalní vegetaci.

,,Rozhodli jsme se letos uspořádat nedělní program pod názvem Snídaně v Bečovské botanické zahradě, kde si návštěvníci slavností mohou užívat krásnou bečovskou přírodu a poslouchat hudební vystoupení kapel a ocenit postup obnovy zahrady. Srdečně vás zveme k nám na návštěvu na příjemné a zajímavé akce XII. bečovských slavností," dodala starostka.

Program slavností

Pátek 17.července

Kostel sv. Jiří v Bečově nad Teplou

20:00 Koncert v kostele sv. Jiří Pěvecký sbor Fontána z Mariánských Lázní

Sobota 18. července náměstí 5. května v Bečově nad Teplou

11:00 - 18:00 Dobový průvod Zahájení otevření historického tržiště

12:00 Slavnostní zahájení XII. bečovských slavností na náměstí

Proslovy hostů

12:00 Zahájení ochutnávky soutěže ,,Nejchutnější bečovská sladká pochoutka"

Středověká hudba, dobové tance, kejklíř, dobové tržiště, projížďky na koních, představení katovského řemesla

Herold šermířské vystoupení

11:00-17:00 Výstava fotografií z Bečova

14:00 Pohádka Mateřské a rodinné centrum Cvrček

14:30 Pruhované panenky pohádka a výtvarná dílnička

15:30 Vyhodnocení soutěže ,,Nejchutnější bečovská sladká pochoutka"

16:00 Slavnostní odhalení obnoveného pomníku padlým v první světové válce

18:30 19:00 Dobový průvod na Starou poštu

20:00 24:00 Zábava k tanci hrají Bíza Band

22:30 Ohňostroj

Neděle 19. července Celodenní program v botanické zahradě v Bečově

9:00 13:00 Fair trade snídaně

Hudební vystoupení Bluetek, Proo-one, West Country, Hvězdná pěchota, Komentované prohlídky botanické zahrady.

Autor: Redakce

17.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení