VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bez legrace. Tohle jezdí přes šemnický most

Šemnice - Nosnost šemnického mostu byla po opravě, kterou realizoval Krajský úřad Karlovarského kraje stanovena na pět tun pro normální zatížení a 13 tun pro zatížení výjimečné .

21.12.2013
SDÍLEJ:

Fotografie jsou důkazem, že někteří řidiči kamionů nerespektují dopravní značení a vjíždějí na most.Foto: redakce

Snímek Petra Nývlta, který bydlí poblíž mostu, ale dokazuje,jak řidiči toto nařízení dodržují.

Přes most se snažil přejet kolos, který sám o sobě je schopný most zničit. „Vjel sem tahač s návěsem naložený těžkým strojem. Dle vyjádření řidiče byla jeho celková váha přes 30 tun, samotný stroj váží 15 tun. Samotný stroj nakonec přes most přejel a tahač s podvalníkem vycouval," vylíčil snahu řidiče za každou cenu si přes šemnický most zkrátit cestu Petr Nývlt. A znovu upozornil, že se místní snažili volat policii Ostrov. „Bohužel bylo víc než deset minut obsazeno," dodal Nývlt.

Tato situace ale není lhostejná ani šemnickým zastupitelům a starostovi Josefu Tůmovi. Kamiony si totiž krátí cestu i z Andělské Hory přes Sedlečko až do Šemnice, přestože ani sem vjíždět také nesmějí. „Je to globální problém. Zastupitelstvo se jím zabývalo na svém prosincovém zasedání, neustále jsme v kontaktu s krajskou policií i krajským úřadem. Je třeba to vyřešit," zdůraznil starosta Tůma. Ten se už začátkem ledna příštího roku sejde s hejtmanem Novotným a záležitost znovu prodiskutují.

Šemnický most, bude to nekonečný příběh?

Šemnice Kauza šemnického mostu, po němž i přes zákaz neustále projíždějí kamiony, nabírá na obrátkách. Stížnost na nečinnost úřadů Petra Nývlta, jemuž nákladní auta s nadsázkou vyjíždějí až do obýváku, permanentně a dlouhodobě řeší i vedení kraje včetně hejtmana Josefa Novotného (ČSSD).

„V období, kdy byl most v havarijním stavu a přístupný jen pro pěší, si obyvatelé Šemnice stěžovali, že museli využívat příliš dlouhou objížďku a apelovali na nás, abychom most co nejrychleji opravili. Zvažovali jsme i výstavbu nového mostu, nicméně nesouhlasili soukromí vlastníci dotčených pozemků. Navíc se stavba ukázala jako finančně velmi náročná. Přistoupili jsme proto k rekonstrukci stávajícího mostu," vysvětluje hejtman.

Po opakovaných stížnostech na průjezd nákladních vozů začalo vedení kraje konat kroky k omezení přístupu nákladních vozidel.

„Ten by měl být omezen dopravním značením prostřednictvím místní úpravy provozu, kterou bude schvalovat karlovarský magistrát po předchozím písemném vyjádření příslušného orgánu policie. K podání žádosti je potřebné zpracovat nový návrh dopravního značení, v němž musí být popsáno související dopravní značení včetně příslušných návěstí na křižovatkách a sjezdech. Obrátili jsme se na Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje, které provedlo kontrolu návrhu a vyjádřilo se k němu negativně s tím, že je nutné jej přepracovat," nastínil problémy v řešení hejtman Novotný.

Krajská správa a údržba silnic tedy v současné době pracuje na novém projektu dopravního značení podle požadavků Policie ČR a příslušných technických norem.

„Ve chvíli, kdy bude nový návrh vyhotoven, bude podána žádost na karlovarský magistrát k rozhodnutí o schválení či neschválení místní úpravy provozu. Dle nám dostupných informací by měla být žádost podána v průběhu tohoto týdne," doplnil hejtman.

Karlovarský kraj současně umístil v okolí mostu tak zvanou fotopast, která bude sloužit k monitorování provozu. „Podle prvních výsledků je průjezd nákladních vozů po mostě minimální, místo pravidelně kontrolují policisté. K vaší žádosti o častější vážení nákladních vozidel pohybujících se po silnici II/222 sdělujeme, že ke kontrolnímu vážení na této silnici v letošním roce došlo a ačkoliv bylo u dvou vozidel zjištěno přetížení, tak nebylo oproti přetížením z jiných míst Karlovarského kraje vyhodnoceno jako zásadní," zdůraznil Josef Novotný.

Karlovarský kraj má k dispozici pouze jednu váhu s vyškolenou speciální jednotkou na provádění nízkorychlostního kontrolního vážení. Tato váha se využívá v místech, kde se opakovaně zásadním způsobem porušují právní předpisy o největších povolených hmotnostech vozidel.

Petr Nývlt žádal kraj i o zajištění častějšího měření rychlosti kamionů na silnici II/222. „V tomto případě vám bohužel nemůžeme být více nápomocni, neboť jsme dříve kontaktovali Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje s žádostí o zajištění většího výkonu operativních kontrol dodržování dopravních předpisů. Rozmístění kontrolních jednotek je čistě závislé na rozhodnutí Policie ČR a do jejich kompetencí nemůže Karlovarský kraj jakkoliv zasahovat," konstatoval hejtman Novotný.

A přislíbil, že o dalším vývoji situace týkající se mostu v Šemnici bude Petra Nývlta informovat.

Autor: Ivana Kalinová

21.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krajský lídr Realistů Tomáš Ševčík

Prestiž politice mohou vrátit pouze politici, kteří nebudou lidem lhát

Sobotní akce Motýlí běh.
19

Lidé podpořili Motýlím během domácí hospic

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Zimní stadion byl plný tvrdých pěstí

Mariánské Lázně - Již poosmé se mohli příznivci zápasů K-1, MMA a zápasů v thajském boxu těšit na tradiční mariánskolázeňskou Noc boje na mariánskolázeňském zimním stadionu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Vjezd pro auta na „Masaryčku“ bude o hodinu zkrácen

Karlovy Vary - O jednu hodinu méně budou mít k dispozici zásobovací automobily pro vjezd na pěší zónu T. G. Masaryka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení