VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Burza na AC Start možná skončí

Karlovy Vary – Město chce tento prodej zpět pod svou kontrolu a peníze od stánkařů vracet do sportu.

11.10.2012 3
SDÍLEJ:

Burza u stadionu AC Start.Foto: DENÍK/Jan Havelka

Buď půjdou vybrané peníze z burzy na stadionu AC Start opět na podporu atletického sportu, jako tomu v minulosti bylo, nebo tento prodej pod širým nebem zde skončí.

Město chce totiž burzu zpět pod svou kontrolu, proto je podle primátora Petra Kulhánka rozhodnuto, že pokud se to nepodaří, raději toto tržní místo zruší a burzu přesune na prostranství před novým plaveckým bazénem.

Zatímco nad burzou na AC Start se stahují mračna, atletika se sem vrací. Po problémech svou znepřátelených skupin, které chtěly stadion a majetky ovládnout, a spory zde tento sport téměř zdecimovaly, vznikla nová tělovýchovná jednota SC Start. „Ta má nyní kolem tří set až tří set padesáti členů a sdružuje pouze atlety a s majetkem nedisponuje.. S tímto občanským sdružením uzavřeme nájemní smlouvu na stadion, který bude využívat a starat se o něj," vysvětlil Petr Kulhánek.

Problémy na AC Start vyvrcholily loni na podzim, kdy byl vzat do vazby jednatel AC Start Vladimír Hořejš. Od té doby nemělo město partnera k jednání, aby mohlo situaci řešit a nad tradicí atletiky v Karlových Varech se vznášel Damoklův meč.

„Nyní je situace jiná. Soud určil správce konkurzní podstaty, s nímž my můžeme jednat. Je to sice provizorní řešení, ale je správce konkurzní podstaty je pro nás partner. A my máme zájem, aby atletika na stadionu fungovala bezodkladně," vysvětlil primátor Kulhánek.

Nové občanské sdružení SC Start už magistrát zažádalo o sportovní grant. „Jde o mimořádný příspěvek na činnost tohoto klubu ve výši dvou set tisíc korun. 

Zatímco atletika by se na stadion AC Start měla co nejdříve vrátit, problémy kolem tohoto sportoviště neustávají. Minulý týden skončila v policejní vazbě bývalá náměstkyně karlovarského primátora Monika Makkiehová. Policie ji obvinila z poškozování cizích práv a podvodu. Její obvinění souvisí s vyšetřováním machinací v atletickém klubu AC Start. Ve vazbě je tak kvůli možnosti ovlivňování svědků.

Ve vazbě je rovněž ve stejné kauze už od loňského roku kvůli zadlužení AC Start Vít Hořejš. Jeho obvinění souvisí se zadlužením AC Start. Podle obžaloby Vít Hořejš zatížil majetek AC Start fiktivními pohledávkami společnosti Quatro Ltd. vlastněné spoluobžalovaným Moravcem, za účelem poškození některých věřitelů. Krom toho dále ručil svým majetkem za některé závazky AC Startu. AC Start byl přitom zadlužen mnohem více, než se původně zdálo.

Zatčení Makkiehové tak může zřejmě souviset s fiktivními pohledávkami, za něž je stíhán Hořejš, neboť se o ně zajímala a zprostředkovávala jejich prodej, nebo s její účastí v jednom ze dvou nezákonně vystupujících výborů AC Startu, jimž soud odmítl za AC Start v insolvenci jednat a ustanovil opatrovníka.

Autor: Ivana Kalinová

11.10.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení