VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černou stavbu v Bulharské zkoumá krajský úřad

Karlovy Vary – Naprosto bezmocní si připadají spolumajitelé domu v Bulharské ulici 25. Od roku 2005 protestují proti stavbě bazénu a sauny, které v suterénu začal budovat jejich soused, arménský podnikatel Levo Divatyan.

27.10.2010
SDÍLEJ:

Naprosto bezmocní si připadají spolumajitelé domu v Bulharské ulici 25. Od roku 2005 protestují proti stavbě bazénu a sauny, které v suterénu začal budovat jejich soused, arménský podnikatel Levo Divatyan.Foto: DENÍK/Petr Kozohorský

Ačkoliv měl podnikatel Levo Divatyan dle nařízení stavbu odstranit, zažádal o dodatečné povolení a nyní čeká na legalizaci celé stavby.

„Jde o stoletý dům, který těmito úprav úpravami velmi trpí. Máme strach, že bude narušena statika domu. Praskliny už jsou viditelné, zdi jsou mokré, ale my vůbec nevíme, co vlastně ve sklepě dělá. Do jeho bytu nesmíme vstoupit, se stavebnímu úpravami nejsme vůbec obeznámeni,“ vysvětluje Josef Kupka, jeden ze spolumajitelů domu.

Poslední šetření stavebního úřadu o dodatečném povolení bazénu a sauny se na této stavbě konalo letos 5. října. Za stavební úřad jej vedli úředníci Hana Egermaierová a Michal Venc. Divotyana zastupoval Karel Drahokoupil, který mu také bazén a saunu projektoval. Zástupce spolumajitelů domu, jehož vybavili plnou mocí, k účasti na tomto řízení, nebyl úředníky a Divotyanem do bytu vpuštěn. Podle magistrátu oprávněně.

„Další postup stavebního úřadu bude zcela v souladu se stavebním zákonem. Stavební úřad zahájil řízení, obdržel řadu námitek ostatních účastníků, které musí zohlednit a vydat na základě všech zjištěných skutečností rozhodnutí,“ sdělil další postup stavebního úřadu v kauze Bulharská 25.

Rozhodnutí ale stále nepadlo. Celou záležitost nyní prověřuje Krajský úřad Karlovarského kraje.

„Ve věci Bulharské 25 vedl stavební úřad dvě řízení. Řízení o odstranění stavby a posléze na žádost stavebníka o dodatečném povolení stavby. V řízení o odstranění stavby se odvolali spolumajitelé objektu. Odvolání řeší v současné chvíli Krajský úřad Karlovarského kraje, stavební úřad čeká na jeho výsledek,“ vysvětlil Jan Kopál.

Podle krajské mluvčí Jany Pavlíkové ale krajský úřad posuzuje jiné námitky.

„Minulý týden jsme obdrželi dva podněty k přezkoumání závazného stanoviska orgánů památkové péče karlovarského magistrátu, na které budeme reagovat v zákonné lhůtě třiceti dnů,“ vysvětlila mluvčí. Dodala, že krajský úřad v současnosti odvolání spolumajitelů objektu v řízení o odstranění stavby zatím neřeší, protože z magistrátu nebylo ještě doručeno. Stavební úřad musí s odvoláním seznámit všechny účastníky řízení. Na to má třicet dní.

Autor: Ivana Kalinová

Místo události:
27.10.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Musica Florea při závěrečném koncertu v Ostrově.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Ilustrační foto

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby

Ryby na suchu? Ne, Povodí Ohře se o vodní živočichy v časech sucha stará

Karlovarský kraj - V obdobích sucha jsou ohrožení vodní živočichové. Lze nějakým způsobem obyvatelům vodní říše pomoct? Ano, jde to.

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tahák obstará Ostrov, vyzve Toužim

Karlovarský kraj – I ve druhém pokračování podzimní části krajského přeboru se bude na co těšit. Víkendovým tahákem bezesporu bude souboj Ostrova s Toužimí.

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora K. Varů

Karlovy Vary - Kdy bude jmenován ředitel KV Areny, který má za úkol tuto městskou firmu převést na příspěvkovou organizaci? 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení