VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Český západ vede Petra Vodenková

Toužim - Obecně prospěšná společnost Český západ má od 1. dubna novou ředitelku. Petra Vodenková vystřídala ve funkci Ladislava Lega. Ten se jako předseda správní rady společnosti ujal vedení Českého západu na přechodnou dobu v srpnu 2015.

15.4.2016
SDÍLEJ:

NOVOU ředitelkou Českého západu je Petra Vodenková. Foto: Foto 4eský západ

„Myslel jsem, že se ředitelování budu věnovat tak dva až tři měsíce na dobu nezbytně nutnou, a nakonec z toho bylo tři čtvrtě roku. Neloučím se, naopak, jako člen správní rady budu stále nablízku a díky této zkušenosti také lépe vím, co organizace potřebuje a jak jí mohu být i nadále nápomocen," zhodnotil uplynulé období Lego.

Petra Vodenková působila roku 2008 na Karlovarském kraji jako odborná a sociální pracovnice a kontrolorka poskytovatelů sociálních služeb. Po ukončení studia na Fakultě sociálních věcí Univerzity Karlovy (obor veřejná a sociální politika) a Vysoké škole Karlovy Vary (obor sociálně právní činnost) také vedla oddělení výběru pojistného v České správě sociálního zabezpečení.

Se sociální problematikou má tedy dlouholeté zkušenosti. „Zajímám se o problematiku sociální práce, sociálních služeb s důrazem na situaci v Karlovarském kraji, a to jak pro klienty dospělé, tak pro děti, a dále o oblast individuálních projektů financovaných z prostředků Evropské unie, především z Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost," uvedla ke svému dosavadnímu profesnímu zaměření.

„Prioritou mého působení v Českém západě je podpora rozvoje týmové práce zaměstnanců organizace, jelikož jsem přesvědčena, že moderní sociální práce se bez dobře nastaveného týmu dělat prostě nedá. Cílem celého týmu pracovníků bude pokračovat v tom, co zde již při svém působení započali moji předchůdci a je i základní zásadou zákona o sociálních službách," poznamenala Vodenková.

Tato zásada podle Vodenkové zní velmi prostě, ale často je nesmírně náročné ji realizovat. Tedy poskytovat pomoc lidem ohroženým sociálním vyloučením. A to tak, aby tato pomoc osoby aktivizovala, podporovala rozvoj jejich samostatnosti a motivovala je k takovým činnostem, které nevedou k dlouhodobému setrvávání nebo prohlubování nepříznivé sociální situace. „A zároveň tak, aby tato pomoc posilovala jejich začleňování. Jsem ráda, že se má profesní dráha spojila s organizací, jako je Český západ, neboť jsem tak vstoupila do organizace, která má v oblasti sociálních služeb velmi dobré jméno a dlouhodobé zkušenosti. Doufám, že se mi podaří v dobrém smyslu slova přispět svou troškou do mlýna k jejímu dalšímu úspěšnému rozvoji a stabilitě," dodala Vodenková.

Český západ poskytuje lidem ze sociálně vyloučených lokalit na Toužimsku a Tepelsku (Dobrá Voda, Nová Farma, Poutnov, Horní Poutnov, Služetín, Pěkovice, Křepkovice, Hoštěc, Mrázov) sociální služby a pomáhá jim řešit jejich nepříznivé životní situace zejména v oblasti zaměstnání, vzdělávání, bydlení, zdravotní péče a kontaktu s majoritou.

Podporuje rodiny s dětmi v tom, aby děti úspěšně zvládaly školní docházku, a provozuje v Teplé vlastní textilní dílnu, kde pracují ženy, které byly dlouhodobě nezaměstnané. V Dobré Vodě a na Nové Farmě se intenzivně věnuje také komunitní práci.

Autor: Vladimír Meluzín

15.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení