VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Primátor Kulhánek stahuje žalobu na halu

Karlovy Vary - Náměstek Kotek kvůli tomu svolává jednání K20. Podrobnosti připravujeme

9.6.2011 9
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Včera, v úterý 7. června jsem na základě nepřijatého schvalujícího usnesení Radou města o žalobě ve věci KV Arena - zaplacení částky 1 063 294 537,73 Kč s příslušenstvím a určení vlastnického práva k nemovitosti - požádal prvního náměstka Jiřího Kotka, aby učinil kroky k jejímu stažení. Po veřejně deklarovaném odmítnutí tohoto požadavku a po naší vzájemné rozmluvě jsem se rozhodl dotázat všech radních na jejich názor, zda žalobu stáhnout či nikoliv. Na základě většinové vůle členů Rady města jsem odeslal dr. Pelikánovi žádost o stažení uvedené žaloby. Stažením žaloby bychom jako řádní správci veřejného majetku měli předejít vyhnutelným nákladům spojených s žalobou tak, jak je nyní podána.

Většina radních se vyslovila pro stažení žaloby s tím, že nejde o problém s její věcnou podstatou, ale s řadou nevyjasněných otázek týkajících se procesní stránky věci a ekonomických dopadů na město. Proto by po stažení žaloby měla následovat detailní diskuse nad efekty a riziky tohoto podání. Pokud dojdeme shody, že efekty převažují, bude podána znovu, po procesní a formulační stránce bezchybně zpracovaná.


Petr Kulhánek
primátor města Karlovy Vary

„Bez komentáře k vnitro koaliční problematice připisuji. Pro vyjasnění medializovaného koaličního rozporu jsem vyvolal jednání K20 na páteční odpoledne od 16 hodin. Ke kauze v podání žaloby na zaplacení miliardy a určení vlastnického práva prohlašuji, že veškeré kroky spojené s jejím podáním jsem učinil po právu a dobré víře, plně ve své přidělené kompetenci, v rámci resortů, za které nesu odpovědnost před veřejností. Polemika o tom, zdali bylo poskytnuto hodně či málo informací, zdali nejsou zodpovězena všechna či žádná rizika je legitimní. Stažení žaloby pokládám za špatný krok a signál nejen veřejnosti, ale zejména soudu. Její stažení nese také ztrátu z první fakturace 9 mil.Kč, kterou si takové rozhodnutí připíšeme k tíži své odpovědnosti.“

Jiří Kotek, 1. náměstek primátora Karlových Varů

9.6.2011 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:
Sobotní akce Motýlí běh.
19

Lidé podpořili Motýlím během domácí hospic

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Zimní stadion byl plný tvrdých pěstí

Mariánské Lázně - Již poosmé se mohli příznivci zápasů K-1, MMA a zápasů v thajském boxu těšit na tradiční mariánskolázeňskou Noc boje na mariánskolázeňském zimním stadionu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Vjezd pro auta na „Masaryčku“ bude o hodinu zkrácen

Karlovy Vary - O jednu hodinu méně budou mít k dispozici zásobovací automobily pro vjezd na pěší zónu T. G. Masaryka.

Tolik volných míst nikdy nebylo, řada firem hledá zaměstnance

Karlovarský kraj - Tuzemské ekonomice se daří a nabídka volných pracovních míst snad nikdy nebyla tak velká, jako v září. Platí to jak pro Českou republiku, tak i v krajském měřítku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení