VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Primátor Kulhánek stahuje žalobu na halu

Karlovy Vary - Náměstek Kotek kvůli tomu svolává jednání K20. Podrobnosti připravujeme

9.6.2011 9
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Včera, v úterý 7. června jsem na základě nepřijatého schvalujícího usnesení Radou města o žalobě ve věci KV Arena - zaplacení částky 1 063 294 537,73 Kč s příslušenstvím a určení vlastnického práva k nemovitosti - požádal prvního náměstka Jiřího Kotka, aby učinil kroky k jejímu stažení. Po veřejně deklarovaném odmítnutí tohoto požadavku a po naší vzájemné rozmluvě jsem se rozhodl dotázat všech radních na jejich názor, zda žalobu stáhnout či nikoliv. Na základě většinové vůle členů Rady města jsem odeslal dr. Pelikánovi žádost o stažení uvedené žaloby. Stažením žaloby bychom jako řádní správci veřejného majetku měli předejít vyhnutelným nákladům spojených s žalobou tak, jak je nyní podána.

Většina radních se vyslovila pro stažení žaloby s tím, že nejde o problém s její věcnou podstatou, ale s řadou nevyjasněných otázek týkajících se procesní stránky věci a ekonomických dopadů na město. Proto by po stažení žaloby měla následovat detailní diskuse nad efekty a riziky tohoto podání. Pokud dojdeme shody, že efekty převažují, bude podána znovu, po procesní a formulační stránce bezchybně zpracovaná.


Petr Kulhánek
primátor města Karlovy Vary

„Bez komentáře k vnitro koaliční problematice připisuji. Pro vyjasnění medializovaného koaličního rozporu jsem vyvolal jednání K20 na páteční odpoledne od 16 hodin. Ke kauze v podání žaloby na zaplacení miliardy a určení vlastnického práva prohlašuji, že veškeré kroky spojené s jejím podáním jsem učinil po právu a dobré víře, plně ve své přidělené kompetenci, v rámci resortů, za které nesu odpovědnost před veřejností. Polemika o tom, zdali bylo poskytnuto hodně či málo informací, zdali nejsou zodpovězena všechna či žádná rizika je legitimní. Stažení žaloby pokládám za špatný krok a signál nejen veřejnosti, ale zejména soudu. Její stažení nese také ztrátu z první fakturace 9 mil.Kč, kterou si takové rozhodnutí připíšeme k tíži své odpovědnosti.“

Jiří Kotek, 1. náměstek primátora Karlových Varů

9.6.2011 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:
Na podporu hokeje zahraje i kapela Pestalozzi.

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Ilustrační foto.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Abertamy - Občané Abertam a Hřebečné zareagovali na výzvu zaslat návrhy na změny ohledně parkovacích míst a dopravní situace obecně. Co tomuto požadavku předcházelo, jak to dopadlo a co se bude dít dál?

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Karlovarsko - Banální oprava motorky se změnila v trestný čin. Opravář totiž svěřený stroj drze prodal. A co hůř, za neadekvátní cenu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení