VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cinkla KV Arena tendr na LED obrazovku?

Karlovy Vary - Venkovní LED obrazovka hraje hlavní roli ve sporu mezi KV Arenou a pražskou firmou Maxi store. Ta se účastnila výběrového řízení, kterou na tento reklamní poutač včetně dodání materiálu, montáže, instalace softwaru a dalších služeb spojených s instalací na klíč za 800 tisíc korun vyhlásila KV Arena letos 11. září. Vítězem se s nabídkovou cenou 630 tisíc stala firma Trikosystém.

26.9.2014 15
SDÍLEJ:

Venkovní LED obrazovka hraje hlavní roli ve sporu mezi KV Arenou a pražskou firmou Maxi store. Foto: Foto Deník

Společnost Maxi Store, která se umístila na druhém místě soutěže s nabídkou o sto tisíc vyšší, ale požaduje tendr zopakovat, protože podle jejího mínění bylo vyhlášeno diskriminačním způsobem. A s touto výzvou se písemně obrátila na karlovarské radní.

„Dovolujeme si vás, vážení radní, s předstihem zvažovaných právních postupů, zdvořile sdělit, že městem Karlovy Vary vlastněná společnost, zásady a povinnosti výběrového řízení dle našeho přesvědčení hrubě a zřejmě i účelově porušila," uvádí ve stížnosti jednatelka společnosti Maxi Store Martina Břízková. Dále dodává, že oznámení o výběrovém řízení bylo umístěno pouze na webových stránkách společnosti KV Arena a na webových stránkách karlovarského magistrátu, zde ovšem na pouhé dva dny od 15. do 17. září.

„Doba na předložení nabídek dva dny je velmi nestandardní a dává to příčinu domnívat se, že výběrové řízení mohlo být směrováno na určitého dodavatele," upozorňuje Břízková, podle níž toto oznámení navíc nebylo publikováno zřejmě ani po celou dobu od vyhlášení do dne podání nabídek.

„Jsme pevně přesvědčeni, že tímto způsobem nejméně byla narušena podmínka transparentnosti. Výše uvedené uvádíme nejenom v přesvědčení o porušení zákonných ustanovení resultující v neplatnost případně uzavřené smlouvy, vzešlé z takovéhoto řízení," varuje radní jednatelka. Společnosti Maxi Store navíc vadí, že KV Arena shromažďovala nabídky od uchazečů i emailem, což pokládá také za netransparentní. „E-mail může vidět třetí osoba, která dále může ovlivňovat další nabídky. Naše společnost tak mohla být poškozena," je přesvědčena jednatelka firmy.

Podle primátora Petra Kulhánka (KOA) se radní písemnou stížností společnosti Maxi Store zabývali a doporučili jednateli KV Areny Romanu Malečkovi (TOP09), aby celou věc prošetřil a výsledek jim sdělil.

Roman Maleček ale jakékoliv pochybení při výběrovém řízení vylučuje. Podle něj soutěž proběhla podle všech pravidel a náležitostí. „Nepochybili jsme ani morálně, ani právně. Nikoho jsme neupřednostňovali, nikomu nenadržovali. Oslovili jsme pět firem z celé České republiky a jako akciová společnost jsme se řídili podle obchodního zákona," zdůraznil. Připustil pouze zkrácené vyhlášení tendru. „Jedenáct dní není dlouho, ale nás tlačil čas. Obrazovku potřebujeme instalovat do konce listopadu," vysvětlil. KV Arena si nechala na celý spor vypracovat právní rozbor a radním jej už zaslala. „Projednají jej na jednání příští týden a následně bude o našem stanovisku písemně vyrozuměna i společnost Maxi Store," doplnil.

Autor: Ivana Kalinová

26.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 15
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení