VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ČSSD tvrdí: Nové logo města je nešťastné a nikdo ho nechce

Karlovy Vary - Diskuse kolen nového loga města nekončí

11.1.2012 25
SDÍLEJ:

Nové logo Karlových VarůFoto: Repro: MMKV

Už dlouho nebylo kolem nějaké novinky tak živo jako u nového loga města Karlovy Vary. To sklízí od veřejnosti rozporuplné názory. Aktuálně nové logo kritizují také členové opoziční ČSSD.

„Pane Kulhánku, z tisku jsme se dozvěděli, že jste byl hlavním tvůrcem idey změny našeho již tradičního loga města Karlovy Vary. Během vánočních svátků jsem navštívil několik desítek majitelů hotelů a pracovníků v cestovním ruchu a Vámi prezentovaný nápad se u této odborné veřejnosti nesetkává s příznivým ohlasem. Jednak rušíte zavedenou značku, a navíc Vámi předložené nové logo města je prázdné a nicneříkající a není v souladu s dlouhodobou strategií nejen města, ale i samotných podnikatelů,“ vzkázal primátorovi Petru Kulhánkovi šéf karlovarské ČSSD Richard Ullisch. „Po mediálních výstupech se k podnikatelské veřejnosti nyní ještě přidala i veřejnost občanská, a jak byste měl vědět, tak na webových stránkách novin se občané proti novému logu města bouří a nesouhlasí s jeho zavedením. V současné době vyjádřilo svůj nesouhlas s Vaším nápadem více jak 3 tisíce karlovarských občanů a desítky podnikatelů, kteří Vám vyčítají, že v době krize, kdy nejsou zakázky a lidé nemají práci, neřešíte vysokou nezaměstnanost v našem městě,“ dodal předseda.

Podle něj neměla veřejnost k novému logu dostatek informací. „Doposud nebyly veřejnosti předloženy žádné relevatní a dostatečné důvody pro rozhodnutí, proč zavedené logo města měnit. Jedná se jen o ´vyhazování magistrátních peněz´ – tak zvolený postup primátora Kulhánka hodnotí veřejnost. Navíc nás, pane primátore, nesrovnávejte s Brnem či Ostravou, jak jste uvedl v tisku, my jsme Karlovy Vary. Názor veřejnosti je takový, aby dosavadní logo, které vyzařuje pozitivní energii a stalo se tradiční součástí image města, bylo zachováno. Prosím, pane Kulhánku, věnujte se zadluženosti města, nezaměstnanosti a prorůstovým opatřením, aby občané měli práci,“ doplnil Ullisch.

Podobný názor na nové logo má i Ullischův stranický kolega Tomáš Hybner. „Do nového roku vstupují Karlovy Vary s novým logem. Sice se nikomu z veřejnosti ani odborníků nelíbí, ale to městské radní ani náhodou nezajímá a neznepokojuje. Logo, které bylo doteď, sice nemělo žádný politický podtext, fungovalo skvěle, bylo obecně známé a uznávané, přesto se radní rozhodli s ním zatočit. Schováni za sukněmi vlastního infocentra vypsali soutěž a z něj vybrala jakási komise odborníků logo nové,“ nastínil Hybner. „A spustila se diskuse o jeho podobě. Zastupitelé jsou proti němu. U občanů v nezávislých anketách zcela propadlo. Odborníci jen žasnou s otevřenou pusou, proč se zaběhnutá a perfektně vnímaná značka mění, aby zmátla každého, kdo si se starým logem naše město už automaticky spojoval. A co na to naši radní? Nic! Respektive přece něco – novináři tomu nerozumí, hlasy odborníků nás nezajímají a občanům do toho nic není – však oni si zvyknou. A radnice má problém vyřešený. A Karlovy Vary zase mají za trest nové logo, které nikdo nezná a nikdo ho nechce. My všichni ale za něj zaplatíme miliony,“ tvrdí Hybner.

Primátor Petr Kulhánek si však za nutností udělat nové logo stojí. „Na počátku roku 2011 jsme se rozhodli, že by město mělo mít jednotný grafický manuál. Materiály by měly být graficky sjednocené. Udělali jsme soutěž, ale přišly nabídky, které nás neuspokojovaly. Proto jsme později přizvali odborníky, aby nám pomohli tento jednotný vizuál najít. Vypsala se nová dvojkolová soutěž, ze které vyšel vítězný návrh,“ řekl primátor. Ten potvrdil, že se na celém projektu dál pracuje. „Zveřejněné logo je zatím pracovní materiál, který se dál řeší. Rada novou grafiku schválila pět ku jedné. Myslím, že grafické sjednocení našich materiálů je velký krok kupředu,“ doplnil primátor.

Ten odmítl tvrzení, že by změna stála miliony korun. „Vše jsme spočítali tak, aby nebyly sklady plné starých materiálů, které by byly na vyhození. Stejně bychom tedy tiskoviny a další věci museli pořizovat, takže ke zvýšení nákladů nedochází,“ oponuje Kulhánek. ⋌

Autor: Jan Havelka

11.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 25
SDÍLEJ:
Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení