VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deset problémů Karlovaráků

Karlovy Vary - Nepořádek, málo cyklostezek a cyklopruhů, ale také nedostatek domů pro seniory, špatná kvalita městské hromadné dopravy a příliš mnoho heren.

21.5.2011 4
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alexander Klimeš

To jsou nejpalčivější problémy Karlovaráků.
Po březnovém veřejném diskusním Fóru Zdravého města získal karlovarský magistrát indikativní seznam deseti největších problémů, které veřejnost ve městě vnímá.

K výstupům z této veřejné diskuse v podobě „10P“ – deset nejpalčivějších problémů – se mohli Karlovaráci vyjádřit v navazující anketě a vyslovit svůj názor, co v Karlových Varech chybí, co by se mělo změnit či upravit .

„Sběr podnětů probíhal do 6. května prostřednictvím anketního lístku, který byl k dispozici na magistrátu a na veřejných místech, na webových stránkách a v anketním lístku, který byl součástí dubnových Karlovarských radničních listů,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Výsledky ověřovací ankety Fóra Zdravého města lze podle magistrátu považovat za reprezentativní, neboť dosáhly 32,4 procent návratnosti. Došlo přes 800 odevzdaných anketních lístků.

Karlovaráky nejvíce trápí stav prostředí ve městě. „Palčivým problémem je nejen čistota veřejných prostranství, ale i zimní údržba komunikací nebo stav chodníků, a to včetně jejich rekonstrukce, spolu s kontrolou provedení,“ vysvětlila koordinátorka projektu Zdravé město Petra Hnátková.
Neméně závažným problémem jsou herny a jejich počet ve městě. „Lidé apelují na jeho snížení,“ dodala koordinátorka.

Lidem chybí ve městě také jedna ze základních sociálních služeb, dům pro seniory, dům s pečovatelskou službou, popřípadě ubytovna pro seniory.
„Zlepšit by se měla současně dostupnost Alžbětiných lázní a jejich služeb, a to jak pro seniory, tak pro ostatní obyvatele. Za nedostatečnou je obecně vnímána i kvalita městské hromadné dopravy, zejména současné jízdní řády, zastávky a přístřešky a rozvoj cyklodopravy ve městě. Lidem chybí cyklostezky a cyklopruhy,“ konstatovala Hnátková.

Anketou ověřené výsledky a všechny další navržené problematické oblasti rozvoje města budou nyní zapracovány do konečného znění komunitního Plánu zdraví a kvality života a předloženy k projednání radě a karlovarským zastupitelům.

„Materiál bude sloužit jako podklad pro strategické a akční plánování rozvoje města. Plán Zdraví a kvality života bude pravidelně každoročně vyhodnocován na Fóru Zdravého města, kde lidé budou mít možnost posoudit, jaké problematické oblasti se společně podařilo vyřešit, a určit si, které problémy je potřeba vyřešit co nejdříve,“ doplnil mluvčí Kopál.

Projekt Zdravé město Karlovy Vary je podporován Ministerstvem životního prostředí a programem Zdravá města, obce a regiony České republiky.

Autor: Ivana Kalinová

21.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení