VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do konce října bude přestavba muzea kompletní. Otevření se dočká na jaře

Karlovy Vary - Rekonstrukce Muzea Karlovy Vary, která začala v srpnu loňského roku, se pomalu blíží ke konci. Zásadní novinkou je vybudování výtahu, díky kterému je nyní budova bezbariérová, samoobslužná šatna a nově bude využíváno rovněž nádvoří v zadním traktu, jež je spojeno s výstavním sálem a poslouží jako odpočinková zóna. Stavbu kompletně hradí Karlovarský kraj a náklady se pohybují kolem 12,7 milionu korun. V těchto týdnech byly také souběžně zahájeny práce na nové expozici za 18,3 milionu.

30.8.2016
SDÍLEJ:

SOUBĚŽNĚ s přestavbou prostor již byly zahájeny i práce na nové expozici.Foto: Zdeněk Hnízdil

Velkou přeměnou prošla vstupní hala, jejíž pilíře byly doplněny o původní římsy a byly odstraněny mramorové obklady. Samoobslužná šatna bude rovněž umístěna v hale spolu s novým konferenčním sálem. „Původně se v nově vzniklém sálu nacházel byt správce. Vzhledem k jeho vyčlenění z muzejní expozice může mít do budoucna i vedlejší komerční využití," uvedla ředitelka muzea Lenka Zubačová a doplnila, že součástí expozice budou jak staré, tak i zcela nové exponáty.

Mezi stálicemi pak zůstane model historické podoby krajského města. „Model projde obnovou, kdy se z pasivního exponátu změní v aktivní. Bude spojen s dotykovým monitorem, aby si každý návštěvník mohl zjistit o jednotlivých domech co nejvíce informací," dodala ředitelka.

Nová expozice karlovarského muzea pak bude celkově zaměřena na tematické okruhy týkající se dějin Karlových Varů a jejich okolí. Vnímání vystavených děl bude dále podpořeno audiovizuálními efekty či nevšedním výukovým materiálem. Součástí výstavních prostor se stane i dotyková stezka a dětská cesta.

S koncem října oprava dospěje ke zdárnému konci. „Stavební práce jsou hotové v interiérech objektu. Zbývá ještě opravit fasády či provedení nástupní rampy se schodištěm," uvedl náměstek hejtmana Petr Zahradníček.

Momentálně se do vnitřních prostor postupně stěhují a montují panely pro expoziční část, která bude dokončena v listopadu. Následovat bude zkušební provoz ovládacích systémů a otevření muzea se předpokládá na jaře příštího roku, kdy zároveň oslaví 150 let od svého vzniku.

Autor: Zdeněk Hnízdil

30.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

Starosta ocenil obětavou sousedku

Cheb – Jak nebezpečný může být oxid uhelnatý, se nedávno přesvědčili rodiče z Chebu.

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení