VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobrovolníci pomohou s podzimním úklidem poutního místa i přilehlé hospody

Skoky - Kostel Navštívení Panny Marie ve Skokách u Žlutic, to nejsou jen poutní mše. Občanské sdružení Pod střechou, které se snaží o oživení této památky, organizuje v jedinečném objektu řadu dalších akcí. Například pomoc dobrovolníků. Další taková je naplánována také na sobotu 10. října, kdy od 10:30 startuje pokračování akce nazvané CITO Skoky 2015.

8.10.2015
SDÍLEJ:

K OBNOVĚ POUTNÍHO místa přispívá také osvěta, mše a jedinečná hudební vystoupení.Foto: Foto Deník

Akce bude součástí jak geocachingového víkendu, tak i projektu 72 hodin. Bude tedy určena úplně všem, kteří chtějí přijet a přiložit ruku k dílu. Geocacherům i dalším dobrovolníkům z řad široké veřejnosti pak bude odměnou za práci připravený doprovodný program.

72 hodin je již počtvrté se konající projekt, kdy se po tři dny budou konat dobrovolnické akce po celé republice, a to od 8. do 11. října. CITO je potom akce, kdy se geocacheři spojí a společnými silami se zapojí do úklidu. Tato iniciativa probíhá každoročně od roku 2002.

Skoky, které se dříve také jmenovaly Mariánské Skoky, jsou bývalá obec a součást Žlutic, ze které se zachovaly jen zbytky jednoho stavení a barokní kostel. „Po dlouhých letech se našemu sdružení podařilo konečně získat také přilehlou hospodu. Takže podzimního úklidu se dočká i ona," uvedl předseda Pod střechou Jiří Schierl.

Podstatou CITO Skoky 2015 je setkání, na kterém se geocacheři, ale i lidé neprovozující tento koníček budou snažit vyčistit vymezené území od odpadků a nepořádku. „Na místě bude pro dobrovolníky také možné opékání vuřtů, které tam budou k dostání společně s teplými nápoji. Pro účastníky úklidové akce je také připravena prohlídka kostela a bývalé vsi," doplnil Schierl. Přítomní tedy uvidí, co je zde od jara nového.

Pro děti bude k dispozici tvořivá dílna U mnicha.

Autor: Zdeněk Hnízdil

8.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení