VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dohoda mezi magistrátem a hokejisty znovu ztroskotala

Karlovy Vary - Primátorův návrh na čerpání dotačních milionů majitel klubu Karel Holoubek odmítl

9.2.2011 30
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Šimr

Patová situace. Tak by se dala shrnout jednání o dotacích pro hokejový klub HC Energie s karlovarským magistrátem.

Podnikatel a většinový vlastník klubu HC Energie Karel Holoubek odmítl návrh primátora Petra Kulhánka a trvá na příspěvku ve výši 14 milionů. Motivační nabídku města, díky níž mohli hokejisté pod podmínkou účasti v play of získat až 18 milionů, tedy neakceptoval.
Holoubek ale naopak snížil požadavek z 18 na 14 milionů. Rozdíl čtyř milionů je ochoten uhradit sám a oslovit další sponzory. Podle Holoubka nemá dotace od města nic společného s výsledky A týmu.

„Dotace byly vždy na mládežnický hokej a proto váš motivační návrh může být těžko akceptován, protože kdybych přistoupil na vaši argumentaci, tak dojdeme k závěru, že vaše nabídka porušuje dotační podmínky Města Karlovy Vary,“ oponuje Holoubek primátorovi.

„Jsem rád, že máte zájem o sportovní výsledky našeho A týmu, nicméně veškeré dotace, které Město Karlovy Vary pošle HC Energii, jsou pouze pro mládežnické kategorie,“ zdůraznil. Proto primátora opětovně žádá o schválení protinávrhu, kdy město poskytne dotaci 14 milionů a Holoubek se pokusí zajistit zbylé čtyři miliony.

„Co se týká sportovních výsledků našeho A týmu, věřte, že úsilí celého vedení HC Energie včetně mě směřuje jen vždy k tomu, aby byly co nejlepší, protože si plně uvědomuji, že veřejné mínění v Karlových Varech, ale i v celé České republice je těmito výsledky silně ovlivňováno,“ zdůraznil majitel klubu HC Energie.

Dodal, že telefonicky jednal se zástupci koalice K20 a jeho postoj a návrh k dané věci byl jimi posouzen jako přijatelný.
Primátor Kulhánek ale trvá na svém a opakuje, že navržená dotace na podporu mládežnického hokeje je adekvátní dané situaci, navrženým proporcím a finančním možnostem města.

„Náš nadstavbový motivační návrh se snaží vyjít vstříc řešení situace, kterou prezentovalo vedení HC Energie, včetně vás v našem rozhovoru, že vzhledem k propadu financování hrozí konec extraligového hokeje v Karlových Varech. Návrh proto nabízí motivační podporu z mimořádných příjmů města závislou na výsledcích extraligového týmu a jeho konečného umístění v letošním ročníku. Jsem stále toho názoru, že je to nabídka korektní a vstřícná,“ odpověděl Holoubkovi.

Primátor dodal, že pokud se týká formy podpory, je si jist, že oba najdou formálně zcela bezchybnou a s platnými pravidly korespondující cestu jejího poskytnutí.

„V tomto okamžiku mám zato, že jde čistě o administrativní záležitost. Mohu tedy pouze zopakovat, že mnou přednesený návrh stále platí ve všech bodech tak, jak byl prezentován.“

Jednání o dotacích pro hokej budou tak zřejmě pokračovat. Konečný verdikt by obě strany měly zveřejnit do 10. února.

Autor: Ivana Kalinová

9.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 30
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení