VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domov důchodců čeká oprava

Karlovy Vary - Karlovarští senioři si musejí pečlivě naplánovat podzim svého života. Pokud se chtějí přestěhovat do domova důchodců, pak si o místo musejí včas zažádat. Na volné místo totiž magistrát eviduje pořadník, v němž je nyní až šedesát přihlášek. A čekací doba? Ta se podle vedení magistrátu odhadnout téměř nedá. Stavba nového domova pro seniory, jehož kapacita by bez čekání uspokojila všechny zájemce, se stále odkládá.

7.11.2015
SDÍLEJ:

KAPACITA domova pro seniory ve Staré Roli ani zdaleka nestačí zájmu o místo. Foto: Foto Deník V. Meluzín

V Domově důchodců ve Staré Roli mají staří lidé nyní k dispozici jednadvacet lůžek. Jeho dostavba, kterou město odhadlo na padesát milionů korun, by je navýšila na čtyřicet. Podle náměstka Čestmíra Bruštíka (ANO) by se sem klienti mohli začít stěhovat už v roce 2018.

„Nejprve je ale třeba zpracovat architektonickou studii. Ta bude navazovat na projekt a na podzim příštího roku by mohla rekonstrukce objektu začít," uvedl náměstek Bruštík. Za architektonickou studii město zaplatí 150 tisíc korun bez DPH a v rozpočtu na příští rok má na přístavbu domova důchodců vyhrazeno deset milionů korun. Rekonstrukce bude prováděna za plného provozu, zdejší obyvatelé se tak jinam stěhovat nemusejí. Tomu ale předcházely tvrdé hádky zastupitelů. Podle původního návrhu se měli klienti domova kvůli jeho špatnému stavu a nedostatku kapacity přestěhovat jinam a město pro ně vytipovalo několik objektů, například objekt bývalého hotelu Slavie v Drahovicích. Proti tomu ale protestovali jak zdejší klienti, tak i veřejnost a na podporu zdejších seniorů bylo založeno i občanské uskupení na záchranu a zachování provozu tohoto domova pro důchodce. Rok 2013 tak byl pro karlovarské seniory téměř zlomový. „Podařilo se nám tento problém definovat, ale také na něj upozornit zastupitele a vedení města. Zásadní bylo listopadové jednání seniorů a zástupců iniciativ s vedením města. Vedení města přistoupilo široce k řešení zázemí pro péči o seniory a na jednání zastupitelstva v debatě oznámilo, že domov důchodců bude zachován. Na jeho opravy byl schválen v rozpočtu na rok 2013 milion korun," uvedl tehdy za tuto iniciativu zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA).

Autor: Ivana Kalinová

Řeší město dostatečně problém s nedostatkem míst pro seniory v domově důchodců?

Ano

3 hlasy

Ne

6 hlasů

Nevím

1 hlas

Hlasovalo: 10

Anketa byla ukončena

7.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení