VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dotační úřad má novou šéfku

Karlovy Vary – Koordinací pracovních skupin pro řešení aktuálních problémů byl pověřen Radan Večerka.

25.9.2012
SDÍLEJ:

Pavel K. Markvart (na snímku v červeném tričku), který je ve vazbě kvůli podezření z machinací s dotacemi, byl odvolán z postu ředitele ROP Severozápad.Foto: Deník/Karel Pech

Dotační úřad, který rozděluje evropské miliony pro Karlovarský a Ústecký kraj, získal nového, ovšem zatím pouze dočasného šéfa.

Výbor Regionální rady, jenž se uplynulý pátek sešel v Chomutově, odvolal ředitele Pavla K. Markvarta, který je ve vazbě kvůli podezření z machinací s dotacemi. Jeho nástupkyní zvolil dosavadní vedoucí finančního oddělení Janu Havlicovou.

„Bylo to v reakci na probíhající policejní vyšetřování . Následně pověřil vedením Úřadu Regionální rady Janu Havlicovou, stávající vedoucí finančního oddělení Úřadu Regionální rady. Jejím zastupováním byl pověřen Michal Kintera, který v rámci úřadu zastává funkci vedoucího oddělení účetnictví a rozpočtu," uvedl Vojtěch Krump, vedoucí oddělení komunikace a publicity Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad. Doplnil, že zároveň s tím Výbor vyhlásil výběrové řízení na obsazení funkce ředitele Úřadu Regionální rady. Jeho jmenování by následně schvaloval nový Výbor, jehož členové budou jmenování po nadcházejících krajských volbách.

Členové Výboru se seznámili s výsledky jednání Monitorovacího výboru ROP Severozápad. Ten schválil úpravy systému hodnocení projektů. V rámci jeho jednání vyslovili zástupci ministerstev i Evropské komise souhlas s prováděnými změnami.

„Výbor v návaznosti na přednesené informace odsouhlasil ustavení pracovních skupin pro řešení aktuálních problémů a obnovení činnosti operačního programu. Koordinací jejich činnosti bude provádět Radan Večerka, který zasedá v Monitorovacím výboru ROP SZ a který jejich zřízení navrhl," vysvětlil Krump.

Regionální rady se také zabýval problematikou řízení operačního programu po krajských volbách. „Stávajícím členům Výboru říjnovými krajskými volbami končí mandát a noví budou zvoleni až z řad nových krajských zastupitelů. Vybrané kompetence statutárního zástupce proto Výbor na základě doporučení Ministerstva pro místní rozvoj svěřil předsedovi Regionální rady Jaroslavu Komínkovi," konstatoval mluvčí.

Spokojenost? Ano

Podle Leo Steinera, bývalého zaměstnance dotačního úřadu, který jako jeden z mála na chyby v úřadu poukázal, byla přijata rozhodnutí, která dávají naději na faktické řešení krizové situace Regionálního operačního programu Severozápad. „Výsledky jednání Výboru mne mile překvapili a já jsem připraven s paní Havlicovou a panem Večerkou intenzivně spolupracovat na záchraně programu a minimalizaci jeho ztrát," sdělil Leo Steiner z platformy pro záchranu Regionálního operačního programu Severozápad.

Autor: Ivana Kalinová

25.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení