VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Facebook mezi krajskými zastupiteli? Pro obveselení i pro komunikaci s voliči

Karlovarsko - Facebook. Slovo, které slyšel už pravděpodobně každý z nás. Jak tuto sociální síť využívají členové krajského zastupitelstva? A proč si vlastně založili svou stránku? Na to se zeptal Deník čtyř zastupitelů, kteří zde vlastní profil.

20.1.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

„Když jsem poprvé kandidoval, dostal jsem radu od naší PR poradkyně, abych si založil profil," řekl zastupitel Petr Šindelář (ODS). „Mám zde dvě stránky. Jednu určenou pro mé příznivce a druhou ryze osobní, kde jsou jen lidé, které znám a které jsem sám pozval," dodal Šindelář. I po volbách zůstal na facebooku aktivní. „Je to dobrý komunikační nástroj, který nabízí dobrou interakci s lidmi. Často mi sem píší lidé o svých problémech, pokud je to možné, snažím se jim pomoci," dodal na závěr Šindelář.

Mezi pravděpodobně nejvíce aktivní krajské zastupitele na Facebooku patří Jiří Kotek (ALTERNATIVA), který spravuje hned několik stránek. „Soukromý facebook používám nikoliv pro úzce soukromou potřebu, ale spíše pro veřejnou komunikaci a prezentaci. Prolíná se zde široký okruh informací z veřejného prostoru. Aktivně navíc provozuji specializované stránky k problému politruka Sloupa a KSČM ve vedení kraje, šikany a omezování buskingu, referendu o hazardu, pro ALTERNATIVU a také anti-radničních listů," komentoval Kotek.

Ten navíc podotkl, že je tato činnost časově náročná především proto, aby byly informace aktuální. „Když to nejde denně, tak alespoň co nejdříve," řekl Kotek. Ten také vysvětlil, proč využívá internet a facebook v takové míře. „Internet používám proti cenzuře a bojkotu některých regionálních redakcí. Vedle klasických webovek je facebook o tom, co teď a co za chvilku, rychlá výměna, stručné informace. Je to o hledání cest, jak vůbec věci veřejné komunikovat z jiných úhlů pohledu a to sdělit veřejnosti. Někdy je dobré vložit odlehčení, které tato komunikace umožňuje," uzavřel Kotek.

Už téměř šest let je na facebooku Marian Odlevák (ČSSD). „Založil jsem ho spíše kvůli přátelům. A i podle toho vypadá obsah, který zde umisťuji. Od zajímavých informací až po ty úsměvné, abych třeba někomu zvedl náladu," řekl Odlevák. K práci svou stránku nepoužívá. „Pokud nám chtějí lidé něco sdělit, raději volí osobní kontakt. Kdy si spolu sedneme a probereme jejich problém. Naopak mladí, kteří využívají facebook asi nejvíce, se dnes podle mého o politiku až tak nezajímají. Takže za sebe mohu říct, že k práci ho opravdu nevyužívám," konstatoval Odlevák.

Pouze k osobnímu kontaktu se svými nejbližšími využívá možnost komunikace skrze sociální síť Václav Sloup (KSČM).

„Na facebook se podívám jen občas, kdy se chci podívat, co mi napsali známí, či co mi píše vnuk. Co se týče komunikace s voliči, tak na to spíše využiji emailovou poštu," řekl Sloup.

Facebook

Je sociální síť, kde si uživatelé vyměňují svoje postřehy v komentářích, sdílejí své fotky či prezentují své názory. Světlo světa spatřil Facebook v únoru 2004 a 14. září 2012 překročil počet aktivních uživatelů jednu miliardu.

Autor: Petr Toman

20.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení