VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Farní charita slaví, a tak si přeje: Více místa

Karlovy Vary - Dvě desetiletí uplynula od doby, co v Karlových Varech začala potřebným lidem pomáhat Farní charita. Startovala téměř z ničeho, ovšem Pavle Andrejkivové, která v čele charity působila do roku 2005, se během let s pomocí řady dalších obětavých lidí podařilo vybudovat výjimečnou instituci.

8.9.2014
SDÍLEJ:

Farní charita Karlovy Vary slavila 20. výročí vzniku.Foto: Foto a video Deník Vladimír Meluzín

V současnosti ji řídí Aleš Klůc a jeho narozeninovým přáním bylo získat více místa ve stacionáři pro lidi s Alzheimerovou chorobou.

„Naše zařízení je zatím jediné v Karlovarském kraji, které získalo Certifikát kvality Vážka udělovaný Českou alzheimerovskou společností. Hlavním cílem stacionáře je zlepšovat kvalitu života lidí postižených demencí a jejich rodinných příslušníků a upozorňovat veřejnost na tento aktuální problém," konstatoval Klůc a podotkl, že stacionář nyní disponuje zhruba desítkou míst.

„Poskytujeme rady a informace, jak pečovat o nemocné s demencí, máme řadu tištěných materiálů, které jsou všem zájemcům o tuto problematiku k dispozici. Není to optimistická prognóza, počet lidí postižených Alzheimerovou chorobou stále poroste," poznamenal.

Farní charita Karlovy Vary, která si dvě desetiletí činnosti připomněla sobotní zahradní oslavou, v současnosti poskytuje široké spektrum služeb. Dlouhodobě je to Domov pro matky s dětmi v tísni svaté Zdislavy, dále provozuje Dům na půl cesty svatého Josefa, disponuje rovněž denním stacionářem pro mentálně a zdravotně postižené a provozuje sociálně terapeutické dílny.

Autor: Vladimír Meluzín

8.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.
57

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení