VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ohře v Drahovicích už klesla v poledne na 2. stupeň

Karlovy Vary - Hladina většiny vodních toků v regionu klesá. Jedinou výjimkou je Libocký potok. Průběžně aktualizujeme

15.1.2011 3
SDÍLEJ:

Ohře se v sobotu 15. ledna postupně uklidňovala, i když se stále držela na třetím povodňovém stupni. Voda zatopila zahrádky, sklepy, ale v Tašovicích i domy. Přestože na vyčíslení škod je zatím brzy, budou velké. Foto: Deník/ Ivana Kalinová

Většina řek klesá - neděle 13. hodin

Hladina řeky Ohře v Drahovicích klesla v neděli 16. ledna v poledne pod hranici 270 centimetrů - 3. stupeň povodňové aktivity. V Drahovicích a v Chebu tak na Ohři platí 2. stupeň povodňové aktivity. Na řece Teplé a na Ohři v Citicích platí 2. stupeň. Třetí stupeň začal platit v neděli od 12 hodin na Libockém potoce na odtoku z vodního díla Horka.

Situace na vodních tocích se postupně uklidňuje - neděle 10.00 hodin

Třetí stupeň povodňové aktivity platí už jen na Ohři v Drahovicích. I tady ale voda stále klesá. V neděli 16. ledna ráno byla hladina na 276 centimetrech. Do druhého stupně tak chybí už jen šest centimetrů. Na Teplé platí první povodňový stupeň. Dvojka platí na Ohři v Chebu.

Pozor si dejte na silnici č. II/221 v obci Radošov na Karlovarsku, u odbočky na vodárnu je komunikace dočasně uzavřena. Voda z prasklého vodovodního potrubí podemlela komunikaci, která se sesouvá do řeky.

Hladiny vodních toků stále klesají - sobota 22.00 hodin

Hladina řeky Ohře v Drahovicích klesla z ranního maxima 335 centimetrů na 309 centimetrů ve 21.30 hodin v sobotu 15. ledna večer. Platí zde třetí stupeň povodňové aktivity stejně jako na řece Střele na odtoku z vodní nádrže Žlutice. Na Teplé platí 1. povodňový stupeň. Bystřice v Ostrově už klesla na 111 centimetrů, pod I. stupeň povodňové aktivity. Na Ohři v Chebu a v Citicích platí II. stupeň povodňové aktivity.

Voda komplikuje dopravu - sobota

Hned několik silničních úseků na Sokolovsku je kvůli zaplavení uzavřených. Informovali o tom krajští silničáři. Neprůjezdná je silnice třetí třídy v Lokti. „Uzavřena je až do odvolání. Neprůjezdná je přitom od pátečního večera,“ sdělil dispečer krajských silničářů Josef Bulka.

V sobotu dopoledne se pak stala neprůjezdná silnice z Dolního Rychnova do Citic pod železničními podjezdy. „Objízdná trasa vede z Dolního Rychnova směrem na Březovou. Na kruhové křižovatce pak musí řidiči pokračovat směrem na Cheb po staré komunikaci I/6 a u odbočky na Starý Mlýn odbočovat po komunikaci směrem na Sokolov,“ doplnil Bulka.

Neprůjezdná zůstává i silnice z Horního Slavkova na Božíšany, kde se na úseku dlouhém čtvrt kilomeru vytvořila laguna vody. Tu se nedaří odčerpat a nepomohlo ani vytvoření nového odtoku, neboť voda z luk a okolních polí dál na komunikaci stéká.

Hladiny začínají klesat - sobota 12.45 hodin

Podle údajů společnosti Povodí Ohře začínají vodní toky v regionu pomalu klesat. Na Ohři v Drahovicích sice platí stále 3. stupeň povodňové aktivity, ale hladina už začíná pomalu klesat. Zatímco v sobotu 15. ledna ve dvě hodiny ráno byla hladina na 335 centimetrech, v v poledne už to bylo 324 centimetrů. Zlepšil se také stav na ostatních vodních tocích v regionu.

řeka místo čas 2.00 sobota čas 10.00 sobota čas 12.00 sobota

Ohře Cheb 288 centimetrů 234 centimetrů 229 centimetrů

Ohře Citice 324 centimetrů 325 centimetrů 323 centimetrů

Ohře Drahovice 335 centimetrů 324 centimetrů 322 centimetrů

Teplá Podhora 96 centimetrů 91 centimetrů 91 centimetrů

Teplá Teplička 187 centimetrů 174 centimetrů 174 centimetrů

Teplá Březová 101 centimetrů 86 centimetrů 87 centimetrů

Bystřice Ostrov 122 centimetrů 125 centimetrů 122 centimetrů

Primátor Kulhánek je na dovolené, v případě ohrožení lidí se ihned vrací


Primátor Petr Kulhánek, a zároveň předseda povodňové komise, je tento týden na dovolené. „O vývoji situace jsem pravidelně informován každou hodinu. Vím, že zatím se lokální pohromy daří zvládat, ale pokud by se situace zhoršila, jsem připraven se okamžitě vrátit. V Karlových Varech bych byl za čtyři hodiny,“ uvedl. Povodňovou komisi nyní řídí náměstek Jiří Klsák, který práci podle primátora Kulhánka zvládá naprosto bez problémů.⋌

Hladiny vodních toků začínají pomalu klesat - sobota 10.45 hodin

Podle údajů společnosti Povodí Ohře začínají vodní toky v regionu pomalu klesat. Na Ohři v Drahovicích sice platí stále 3. stupeň povodňové aktivity, ale hladina už začíná pomalu klesat. Zatímco v sobotu 15. ledna ve dvě hodiny ráno byla hladina na 335 centimetrech, v deset hodin dopoledne to bylo 324 centimetrů. Zlepšil se také stav na řece Teplé.

řeka místo čas 2.00 sobota čas 10.00 sobota

Ohře Cheb 288 centimetrů 234 centimetrů II. st.p.a.

Ohře Citice 324 centimetrů 325 centimetrů II. st.p.a.

Ohře Drahovice 335 centimetrů 324 centimetrů III. st.p.a.

Teplá Podhora 96 centimetrů 91 centimetrů I. st.p.a.

Teplá Teplička 187 centimetrů 174 centimetrů II. st.p.a.

Teplá Březová 101 centimetrů 86 centimetrů I. st.p.a.

Bystřice Ostrov 122 centimetrů 125 centimetrů II. st.p.s.

Velká voda nikoho nešetřila

Velká voda skutečně nikoho nešetřila. V důsledku rychlého tání sněhu, vydatných srážek a také přítoku vody ze sousedního Německa dosáhly vodní toky na území našeho kraje druhého, místy i třetího stupně povodňové aktivity.

Jedná se zejména o oblast karlovarských Drahovic v blízkosti řeky Ohře, Citice na Sokolovsku, na Ohři pod přehradní nádrží Skalka, potok Bílý Halštrov u Aše, rozvodněná je řeka Střela pod vodní nádrží Žlutice. V Mírové je z důvodu rozlití Chodovského potoka již zatopen a evakuován jeden rodinný dům a hrozí zatopení minimálně dalších dvou domů.

„V součinnosti s obcemi vyvíjíme veškerou snahu k minimalizaci následků povodně. Aktuální vývoj v regionu budeme průběžně monitorovat, dokud se stav vody nevrátí k běžným hodnotám. Povodňovou aktivitu bude krajská povodňová komise i ostatní složky mapovat i během nadcházejícího víkendu a společně s obcemi jsme připraveni obyvatelům pomoci,“ uvedl Josef Novotný, hejtman Karlovarského kra­je.

„Zásobíme se s dobrovolnými hasiči dalšími pytli s pískem, abychom se pokusili vodě bránit v dalším řádění,“ potvrdila Olga Haláková, starostka Bečova, k situaci v přilehlé obci Krásný Jez.

Voda ohrozila i extraligový hokej

Dne 14. ledna museli zasahovat hasiči Krajského záchranného sboru Karlovy Vary u zatopených zahrádek v Západní ulici u KV Areny. Došlo k ucpání odtokových kanálů a hrozilo zaplavení obou hal KV Areny. Hasiči odčerpávali vodu a následně prováděli i vyčištění průtoků. Došlo i k uzavření části silnice mezi zahrádkami a KV Arenou. Pokud byvoda zalila silnici, hrozilo, že dojde k odložení extraligového utkání mezi Energií Karlovy Vary a Plzní, které se konalo v pátek večer.

Přívaly vody komplikují dopravu

Dopravní komplikace kvůli zaplaveným silnicím jsou hlášeny z několika míst v regionu. Zaplavena je silnice z Ryžovny do Božího Daru. Silnicí č. I/13 u Ostrova a I/21 mezi Březovou a Tepličkou se valí voda z okolních strání. Řidiči musí proto věnovat řízení maximální pozornost. U Merklína na Karlovarsku se na silnici č. II/221 sesunula zemina. Podobná situace je na silnici z Březové do Karlových Varů. Úseky jsou s opatrností průjezdné. Na cestě mezi Dolním Rychnovem a Citicemi se na silnici tvoří laguna, kterou není možné odčerpat.

Místo události:
15.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Hledaný muž: FERKO RADEK

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Ilustrační foto

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

FOTOGALERIE: Sokolov v sobotu patřil triatlonistům

Sokolov – Kolotoč závodů Českého poháru v triatlonu se v sobotu zastavil v Sokolově, konala se tu Velká cena města Sokolova a Karlovarského kraje.

Falešný policista pokutoval sexuálního turistu. Inkasoval od něj 10 000 kor

Cheb – Obrat cizince toužícího po sexu se rozhodl pár podvodníčků. Čtyřicetiletý muž a jeho stejně stará partnerka vymysleli podfuk, ne příliš originální, ovšem účinný.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení