VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: ŘSD opět řešilo sesunutý svah

Karlovy Vary - Oprava svahu trvala několik dní. Další rekonstrukce jsou naplánovány na příští týden

3.4.2011 1
SDÍLEJ:

Oprava sesutého svahu v Karlových VarechFoto: Deník/ Jakub Kopřiva

Několik dní komplikoval dopravu sesunutý svah u rychlostní silnice směrem z Karlových Varů. Situaci okamžitě začalo řešit Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Stavební práce mají být už dokončeny.

„ Jedná se o stavební úpravy uplatněné v rámci reklamační doby stavby R6 Karlovy Vary. V místě sesuté zeminy sice nejsou patrné lokální výrony podzemních vod, ale celá horní hrana svahu je ovlivněna vsakem vod na sběrném prostoru svahu nad zářezem, a to hlavně ve vrcholových partiích. Vsakované vody ovlivňují stabilitu svahu od horní hrany do úrovně přibližně dva až čtyři metry pod hranou svahu. Ve svahu jsou jílovité zeminy náchylné k deformacím vlivem podmáčení,“ konstatovala k problému Martina Vápeníková, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Částečná uzavírka na rychlostní silnici začala v úterý 29. března. „Bylo nutné provést ošetření svahu pomocí štěrkových stabilizačních žeber o šířce 0,6 - 1 metr a hloubce žebra 1,5 metru s délkou žebra v celé délce svahu tak, aby bylo žebro zaústěno do příkopu u paty svahu. Práce budou dnes kompletně dokončeny,“ dodala mluvčí.

Podobný problém řešilo ŘSD už v srpnu minulého roku. Tehdy se také sesunula část zeminy v úseku rychlostní silnice z Jenišova do Karlových Varů. Kvůli tomuto problému byla několik dní uzavřena polovina pozemní komunikace. „Z Karlových Varů do Sokolova jezdím často a problémů na této trase je stále dost. Řidiči musí být opatrní a dodržovat dopravní značky,“ uvedl Aleš Kolařík z Karlových Varů.

Další úpravy podobného charakteru, tedy sesuvu svahu, jsou na větvi mimoúrovňového křížení u vysílače, ty budou provedeny obdobně v příštím týdnu.

Autor: Jakub Kopřiva

Místo události:
3.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení