VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Školáci z regionu se utkali ve velké dopravní soutěži

Karlovy Vary – Dopravní soutěž Mladý cyklista se uskutečnila v Centru zdraví a bezpečí v Karlových Varech. Zúčastnilo se jí téměř padesát žáků praktických a speciálních škol z Nejdku, Karlových Varů, Mariánských Lázní, Ostrova a Bochova.

3.7.2017
SDÍLEJ:

Na pět desítek školáků z praktických a speciálních škol soutěžilo ve znalosti dopravních předpisů. A to teoretické i praktické.Foto: Deník / Meluzin Vladimir

Soutěžících byli rozděleni do několika družstev podle kategorií. Družstva byla čtyřčlenná, dvoučlenná a do soutěže se zapojili i žáci na vozíčcích.

Stejně tak jako u základních škol plnili soutěžící několik disciplín – test z pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízdu na dopravním hřišti podle pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízdu zručnosti a také zásady poskytování první pomoci. Jednotlivé disciplíny odpovídaly požadavkům na znalosti a schopnosti žáků základních škol se speciálními zdravotními potřebami.

Výsledky soutěže byly dány součtem trestných bodů jednotlivých členů družstev.

V kategorii 1A (žáci ve věku od 10 až 12 let) se na prvním místě umístilo družstvo ZŠ Mariánské Lázně, druzí byli školáci z Ostrova a třetí místo získali žáci ze ZŠ a SŠ Karlovy Vary.

V kategorii 2A (žáci ve věku 13 až 16 let) byli nejúspěšnější děti z Nejdku, druzí byli Ostrovští a děti z Bochova, třetí místo patřilo ZŠ v Mariánských Lázních.
Pořadí škol pak bylo následující: Mariánské Lázně, Ostrov, Karlovy Vary.

Velmi dobrých výsledků dosáhly handicapované děti na vozíčcích. Nejlépe si vedli František Kučaba a Sebastiean Zdeněk Pelzmann.

Ne každý soutěžící zvládl teorii i praxi na výbornou. Při jízdě na hřišti podle pravidel provozu na pozemních komunikacích si nejlépe vedli ti, kteří nedostali žádný trestný bod. A to Miroslav Šimek, Adam Pišta, a Jiří Filo. Mezi dívkami byly nejšikovnější Michaela Fasselová, Molly Anna Matthews a Anna Wernerová.

Vyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo dopravy – BESIP, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium. Soutěž připravili zástupci praktických škol, Policie ČR, Městské policie Karlovy Vary, BESIP a Asociace záchranný kruh. Při soutěži pomáhali žáci a žákyně středních škol z Karlových Varů.

(pap)


Autor: Vladimír Meluzín

3.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

NETOPÝŘI se do Nové Role vrací každou zimu.

Garsonky pro netopýry jsou připravené na zimu

Ilustrační foto

Geologové přišli o speciální přístroj

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Hurikány zhoršují počasí v kraji

Karlovarský kraj - Daleko častější výkyvy počasí, více dešťových srážek i rychlejší vítr. Takovým způsobem se můžou projevovat následky hurikánů, které v uplynulých dnech řádily v Severní Americe. Potvrzuje to klimatolog Rudolf Kovařík ze Šindelové.

Naši prvňáci ze ZŠ Krušnohorská 11 v Karlových Varech

Karlovarsko - Ve středu 20. září najdete v Karlovarském deníku prvňáky ze ZŠ Krušnohorská 11 v Karlových Varech.

Zóně stojí v cestě územní plán a chráněná oblast

Bochov - Již řadu let se město Bochov snaží o vytvoření průmyslové zóny. Výsledky jsou ale zatím stále nulové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení